Moudrost dnešního dne:

Je mnohem obtížnější soudit sebe než soudit ostatní

...

Právě přítomno: 297 hostů a žádný člen

Naučte se kreslit

.

Lidský mozek není složen ze dvou identických hemisfér. Verbální a analytické myšlení je doménou hemisféry levé. Je zde sídlo logiky a všeho na co si lze sáhnout. Je tady i čas, který nás stále někam žene a omezuje. Člověk, který používá jenom tuto část mozku, špatně spí, neumí odpočívat a je štván neustálými strachy z nesplněných úkolů.

Vizuální vnímání je prací hemisféry pravé. V této části mozku je uložena nejen tvořivost, ale i emoce jako pláč, láska a radost.

Muž, který chtěl být šťastný

.

Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný

Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit – dobrodružství objevování sebe sama.

Jak získat přátele a působit na lidi

.

Jednání s lidmi je jedna z nejsložitějších věcí v životě. Kniha, která je mnoho let světovým bestselerem, pomůže pochopit velké tajemství jak jednat s lidmi v běžném životě i obchodě. Pokud budete jednat podle této knihy, změní vám to život a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete.

Tajná kniha

.

Některá setkání s člověkem zacloumají. Jedno takové zažívá hrdinka této knihy. Potká muže, do něhož se hned první večer zamiluje, a síla tohoto citu ji samotnou překvapí. Ocitá se tak ze dne na den mezi dvěma muži. S tím prvním prožila mnoho let a až dosud se domnívala, že jde o poklidný, vyrovnaný vztah a že ji už nic nerozhází. Ten druhý všechno převrátí vzhůru nohama.

A tak jí nezbývá než přemýšlet o slovech své osobní čarodějnice: „Jaké větší nakopnutí bys potřebovala, abys zjistila, že tvůj život není v pořádku?“

Arogance jako klíč k úspěchu

.

To, že jsou ženy a muži každý z jiné planety, jste už určitě slyšeli. A určitě mnozí z vás znáte ze svého okolí nejeden případ, kdy byl na místo ředitele dosazen úplně neschopný muž a to jen proto, že byl v pracovním kolektivu mužem jediným. Přičemž této volbě nezabránilo ani to, že tam bylo nejméně pět dalších žen, které byly daleko schopnější. 

Přemůžeme autizmus?

.

Tato kniha nabízí rodičům směrodatný a vyčerpávající přehled o všem, co je v současné době známo o biomedicínských, psychologických a transpersonálních aspektech autizmu. Velmi dobře a srozumitelně napsaný text vychází z dlouholetých zkušeností autorky z její pedagogické a vědecko-výzkumné práce i rozsáhlé publikační aktivity. Ačkoliv byla kniha původně určena rodičům dětí sautizmem, měla by představovat povinnou četbu pro všechny profesionální zdravotníky i vychovatele, kteří pečují o děti s poruchami autistického spektra a řeší jejich problémy.

Čtyři dohody

.

To, že mluvíte svým mateřským jazykem, nebyla vaše volba. Nevybrali jste si ani náboženství nebo morální hodnoty.  Děti věří, co jim dospělí řeknou.  Děti jsou ochočovány stejným způsobem jako pes, kočka nebo kterékoliv jiné zvíře. Abychom psa něco naučili, trestáme ho a odměňujeme.  Své děti, které tolik milujeme, cvičíme stejným způsobem jako domestikovaná zvířata: pomocí trestů a odměn. Když porušujeme pravidla, jsme trestáni, když se jimi řídíme, jsme odměňováni.

Deník špatné matky

.

Jste dokonalou matkou, která plní své úkoly celých 24 hodin denně? Dáváte dětem domácí rizoto, pomáháte jim s úkoly, čtete jim pohádky, zpíváte před spaním? Nebo jim dáte hranolky, když koukají na telku, nacpete je do postele a vyčerpaně klesnete s nějakou skleničkou v ruce? Umí vaše děti říci „Děkuji" a „Prosím" a pěkně se dělit s jinými? Nebo se rvou na hřišti? Poslala jste je do jeslí a máte pocit viny?

Jak drahá je intuice

.

Proč nás selský rozum často vede ke ztrátovým rozhodnutím?

Ještě provokativnější pokračování bestselleru Jak drahé je zdarma!

Čím to, že velcí šéfové pořád dostávají obří odměny? Proč máme tak rádi nábytek, který si sešroubujeme sami? Proč nám vlastní nápady vždycky připadají o chloupek lepší než ty cizí? Proč je pomsta tak sladká?

Dan Ariely se proslavil už svou knihou Jak drahé je zdarma, která se stala bestsellerem ve Spojených státech a v mnoha zemích Evropy včetně České republiky.

Vychováváme děti a rosteme s nimi

.

Kniha respektované americké terapeutky a rodinné poradkyně představuje ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a namísto mentorování, ovládání a manipulace je s dítětem zacházeno s úctou a respektem. Nejen teoreticky, ale i na mnoha příkladech z praxe zjistíme, že svým dětem můžeme důvěřovat a bezpodmínečně je milovat. Pouze se musíme zbavit starých naučených a nefunkčních vzorců chování.
Proč je tato kniha výjimečná?

 

TOPlist