Moudrost dnešního dne:

Jestliže žijete ve skleněném domě, neházejte z dlouhé chvíle kamením.

...

Právě přítomno: 324 hostů a žádný člen

.„Dieta“ Michel Montignac

.

Amerika a Velká Británie v posledních desetiletích konzumují nezdravé množství rychlého občerstvení a tento trend se pomalu dostal i k nám. To ale bohužel způsobuje různá onemocnění a nadváhu. Naproti tomu je už mnoho let malou záhadou, proč jsou francouzské ženy mnohem štíhlejší než jejich vrstevnice v okolních státech.

Že by měly silnější vůli nežli ostatní? Francouzské ženy zpravidla nedrží žádné diety.

Makléř - 1

.

Martin seděl ve ztemnělé místnosti a tupě hleděl před sebe. Hlavou mu letěla jediná myšlenka:

„Co budu dělat?!“

Vzduch v pokoji byl téměř nedýchatelný a plný kouře, jak odpaloval jednu cigaretu od druhé, ale on to nevnímal. Nebyl tu nikdo, kdo by ho napomenul:

„Jak to, že kouříš? Vždyť si říkal, že si přestal?!“

S Evou se dnes minuli jen ve dveřích. Políbila ho na tvář, zašeptala, že dětí už spí a vyběhla před dům, aby naskočila do auta a odjela do fitka. Ještě včera se mu jejich život zdál být ve svém stereotypu tak trochu nudný.

Paganiniho smlouva

.

Je vlahá červnová noc. Šedomodrou hladinu brázdí opuštěná loď. Všimne si jí starý rybář, vystoupí na palubu a člun prozkoumá. V kajutě sedí dívka, v dlouhých černých vlasech má vetknutou sponku s bílou holubicí — symbolem míru. Je mrtvá. V salonu luxusního bytu je nalezen oběšený muž. Oprátka je připevněna k lustrovému háku, v místnosti však není jediný kus nábytku, na který by se mohl postavit... 

Naučte se kreslit

.

Lidský mozek není složen ze dvou identických hemisfér. Verbální a analytické myšlení je doménou hemisféry levé. Je zde sídlo logiky a všeho na co si lze sáhnout. Je tady i čas, který nás stále někam žene a omezuje. Člověk, který používá jenom tuto část mozku, špatně spí, neumí odpočívat a je štván neustálými strachy z nesplněných úkolů.

Vizuální vnímání je prací hemisféry pravé. V této části mozku je uložena nejen tvořivost, ale i emoce jako pláč, láska a radost.

Pentagram

.

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole - opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké.

Muž, který chtěl být šťastný

.

Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný

Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit – dobrodružství objevování sebe sama.

Jak získat přátele a působit na lidi

.

Jednání s lidmi je jedna z nejsložitějších věcí v životě. Kniha, která je mnoho let světovým bestselerem, pomůže pochopit velké tajemství jak jednat s lidmi v běžném životě i obchodě. Pokud budete jednat podle této knihy, změní vám to život a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete.

Makléř - 2

.

Probudil se brzy. Venku byla ještě tma a Eva pravidelně oddechovala, proto se tiše vykradl z ložnice. Za každou cenu se chtěl vyhnout Evě i jejím otázkám. Rychle se oblékl a vyrazil do ulic. Dlouho jimi jen bloumal, vůbec netušil, kam jde a co tam bude dělat. Mozek totiž zaměstnávala lavina jiných myšlenek.
Postupně probíral všechny své známé jednoho po druhém a marně se snažil si vzpomenout, jaká je jejich profese. Pokud si vůbec vzpomněl, tak mu to stejně nebylo moc platné, protože stejně musel vyřadit jednu práci po druhé. Jednu proto, že se mu nelíbila, jinou proto, že by málo vydělal a třetí proto, že na ni neměl kvalifikaci.

Tajná kniha

.

Některá setkání s člověkem zacloumají. Jedno takové zažívá hrdinka této knihy. Potká muže, do něhož se hned první večer zamiluje, a síla tohoto citu ji samotnou překvapí. Ocitá se tak ze dne na den mezi dvěma muži. S tím prvním prožila mnoho let a až dosud se domnívala, že jde o poklidný, vyrovnaný vztah a že ji už nic nerozhází. Ten druhý všechno převrátí vzhůru nohama.

A tak jí nezbývá než přemýšlet o slovech své osobní čarodějnice: „Jaké větší nakopnutí bys potřebovala, abys zjistila, že tvůj život není v pořádku?“

Arogance jako klíč k úspěchu

.

To, že jsou ženy a muži každý z jiné planety, jste už určitě slyšeli. A určitě mnozí z vás znáte ze svého okolí nejeden případ, kdy byl na místo ředitele dosazen úplně neschopný muž a to jen proto, že byl v pracovním kolektivu mužem jediným. Přičemž této volbě nezabránilo ani to, že tam bylo nejméně pět dalších žen, které byly daleko schopnější. 

TOPlist