Moudrost dnešního dne:

Do neštěstí vás přivádí nikoli věci, které nevíte, ale věci, které víte jistě, ale které nejsou pravda.

...

Právě přítomno: 263 hostů a žádný člen

.„Dieta“ Michel Montignac

.

Amerika a Velká Británie v posledních desetiletích konzumují nezdravé množství rychlého občerstvení a tento trend se pomalu dostal i k nám. To ale bohužel způsobuje různá onemocnění a nadváhu. Naproti tomu je už mnoho let malou záhadou, proč jsou francouzské ženy mnohem štíhlejší než jejich vrstevnice v okolních státech.

Že by měly silnější vůli nežli ostatní? Francouzské ženy zpravidla nedrží žádné diety.

Jan Zrzavý - malíř

.

(*5.11.1890 - †12.10.1977) český malíř, grafik, ilustrátor a scénograf; významný představitel české výtvarné avantgardy nastupující začátkem 20. stol. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Zakládající člen skupiny Sursum, člen Spolku výtvarných umělců Mánes, Tvrdošíjných, Umělecké besedy, Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

Ve 20. letech podnikal cesty do Itálie, Belgie, pobýval ve Francii.

Jiří Anderle - grafik

.

Jiří Anderle se narodil roku 1936 v Pavlíkově na Rakovnicku. Roku 1961 vystudoval AVU (malbu u Antonína Pelce a grafiku u Vladimíra Silovského). Styl jeho kresby grafiky se vyhraňoval v době profesionálního působení v Černém divadle, se kterým sjezdil skoro celý svět jako technik i herec. Známý, zejména v zahraničí, začal být v polovině 60. let. V letech 1969-73 působil na VŠUP jako asistent Zdeňka Sklenáře a Jiřího Trnky.

Makléř - 1

.

Martin seděl ve ztemnělé místnosti a tupě hleděl před sebe. Hlavou mu letěla jediná myšlenka:

„Co budu dělat?!“

Vzduch v pokoji byl téměř nedýchatelný a plný kouře, jak odpaloval jednu cigaretu od druhé, ale on to nevnímal. Nebyl tu nikdo, kdo by ho napomenul:

„Jak to, že kouříš? Vždyť si říkal, že si přestal?!“

S Evou se dnes minuli jen ve dveřích. Políbila ho na tvář, zašeptala, že dětí už spí a vyběhla před dům, aby naskočila do auta a odjela do fitka. Ještě včera se mu jejich život zdál být ve svém stereotypu tak trochu nudný.

Paganiniho smlouva

.

Je vlahá červnová noc. Šedomodrou hladinu brázdí opuštěná loď. Všimne si jí starý rybář, vystoupí na palubu a člun prozkoumá. V kajutě sedí dívka, v dlouhých černých vlasech má vetknutou sponku s bílou holubicí — symbolem míru. Je mrtvá. V salonu luxusního bytu je nalezen oběšený muž. Oprátka je připevněna k lustrovému háku, v místnosti však není jediný kus nábytku, na který by se mohl postavit... 

Naučte se kreslit

.

Lidský mozek není složen ze dvou identických hemisfér. Verbální a analytické myšlení je doménou hemisféry levé. Je zde sídlo logiky a všeho na co si lze sáhnout. Je tady i čas, který nás stále někam žene a omezuje. Člověk, který používá jenom tuto část mozku, špatně spí, neumí odpočívat a je štván neustálými strachy z nesplněných úkolů.

Vizuální vnímání je prací hemisféry pravé. V této části mozku je uložena nejen tvořivost, ale i emoce jako pláč, láska a radost.

Kreslení a jeho vliv na psychiku

.

Kreslení je pro každého z nás přirozená činnost a tak jsme to také cítili jako děti. Bohužel v dospělosti na to mnozí zapomněli a uvěřili, že kreslit neumí. Jak fascinující je podnikat cesty do nitra nás samých, kde se ukrývají neuvěřitelné schopnosti. Jedna z nich je i schopnost hezky kreslit. Během dvoudenních kurzů Kreslení pravou mozkovou hemisférou má každý účastník možnost se přesvědčit, že schopnost hezky kreslit v sobě opravdu má. Jen jí nedokázal využívat. Jen jí nedokázal využívat.

Pablo Picasso - malíř

.

25. 11.1881 - 8. 4.1973  „Očekáváte, že vám řeknu, co je to umění?  Kdybych to věděl, nechal bych si to pro sebe“. Pablo Picasso byl bez jakékoli nadsázky největší umělec XX. století a dost možná, že i dosavadních dějin umění. To, co byl Einstein ve fyzice, Nobel v třaskavinách nebo Miles Davis v jazzu. Změnil pohled na umění jako žádný jiný umělec před ním, ani po něm.

Pentagram

.

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole - opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké.

Muž, který chtěl být šťastný

.

Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný

Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit – dobrodružství objevování sebe sama.

TOPlist