Moudrost dnešního dne:

Říkáme láska, ale on je to celý zástup citů, ani je v tom houfu nemůžeme rozeznat

...

Právě přítomno: 584 hostů a žádný člen

.Recenze - Stelivo pro kočky

.

Pořídili jste si kočku, která vám přináší mnoho radostí. Překvapuje vás tím, jak za vámi běhá jako pejsek, neustále vyhledává vaši přítomnost i tím, že se naučí různým povelům, navzdory tomu, že je prý kočka neposlušná.

Současně s těmito radostmi vám přibydou i starosti. Určitě je dobré kočičce koupit nějaké, byť levné škrabadlo, protože si na něm bude brousit drápky a nepoškodí vám nábytek. Jen je potřeba ji občas napomenout, aby pochopila, že škrábat může jen tam. Pelíšek až tak důležitý není, stejně si najde vlastní místo, kde se ji bude líbit. 

Co už je důležitější je přenoska, protože např. výlet k veterináři se pro vás může stát noční můrou. Bezesporu se ale doma vůbec neobejdete bez kočičího záchodu.

 

I když se kočka většinu dne zdržuje venku, měla by mít doma toaletu s dobrým stelivem. Většina koček s různým tvarem WC, nebo různým stelivem nemá žádný problém a rychle si zvykne na změnu. Jenže jedno to není vám. Abyste nemuseli čichat zápach linoucí se zejména při stolici, je lépe volit uzavřenou boudičku. Ale ani pak nemáte vyhráno, protože je potřeba zvolit stelivo. Každé stelivo je trochu jiné a zorientovat se v tom, které budete kupovat stabilně je těžké, protože pokud si důkladně nezapisujete, že tohle stelivo jo a tohle už nikdy ne, tak se ocitnete v kruhu a stejně při nákupu zapomenete, které bylo to špatné. 

Můžete sice věřit příbalovým letákům, ale někdy je lepší vlastní zkušenost, protože papír snese všechno.

 

Extreme Classic stelivo - cena 30 Kč/kg

absorbuje a neutralizuje zápach, extra pevná tvorba hrudek, neprašné, nelepí se na tlapky a na dno toalety, není třeba výměny kompletního steliva z toalety.

Nemám s ním zkušenosti, ale popis vypadá slibně.

 

Catsan - cena 37 Kč/Kg

Absorbuje a neutralizuje zápach, pohlcující vlhkost, zamezuje množení bakterií.

No, je pravda, že pohlcuje zápach, ale nehrudkuje a kočka to nasáklé stelivo pak roznáší po bytě, což je v případě koberců problematické.

 

BIOKAT´S natural - cena 13 Kč/kg

Vysoce hrudkující podestýlka, perfektně pohlcuje pachy a minimálně práší. Stelivo se nelepí na srst, takže je vhodné i pro dlouhosrsté kočky. Hrudky lze zlikvidovat v domácím odpadu anebo využít do kompostu. Není nutné měnit celé WC.

Ano, výborně hrudkuje, zápach taky pohlcuje, ale kočka ho roznáší na tlapkách. Nicméně je to velmi dobré stelivo.

 

MIKEŠ STANDARD – 8 Kč/kg

Hrudkující stelivo, jedinečné absorpční vlastnosti, pohltí zápach i vlhkost, neobsahují žádné škodlivé chemikálie, návykové látky a umělá barviva, ekologicky nezávadný.

Podle mých zkušeností stelivo silně zapáchá, lepí se na lopatku a spodní část toalety a hrudky nedrží pohromadě čili je potřeba vše často měnit a cena kontra výkon - je to ve finále předražené.

 

ZVERLIT – cena 22 Kč/kg

Bentonitový, přírodní produkt s mimořádnými hygienickými vlastnostmi, ekologický čistý, maximálně vsakující, absorbující pach, hrudkující - úsporný, nealergizující.

Stelivo sice jako nové voní, ale pachy moc nepohlcuje. Hrudky se při hrabání kočky rozpadají, nejdou tedy vyndat. Celá várka proto zapáchá a je ji potřeba vyměnit celou, což se značně prodraží.

 

 

Kočkolit Cat's Best Öko Plus -44 Kč/kg

Podestýlka je kompostovatelná a může být zlikvidována i v toaletě. Je však nutno splachovat dostatečným množstvím vody! Má 3 x vyšší užitnost, neboť efektivně váže tekutinu a je tak velmi úsporný. Má vysokou schopnost pohlcování pachů, je 100% přírodní, bez umělých přísad, vyroben ze smrkových a jedlových stromů.

Velmi dobrý, dobře absorbuje i separuje výkaly, dobře se nabírá, ale protože je hodně lehký, kočka jej roznáší kolem záchodu.

 

CLAUDE - 5,99 Kč/kg

Hrudkující stelivo pro kočky - minerální bentonit.

Těhotné ženy, kojící matky, malé děti a osoby se sníženou imunitou by se měli vyvarovat kontaktu s použitým stelivem. Použité stelivo zabalte do umělohmotného pytle a odstraňte s běžným domácím odpadem. Nikdy nevhazujte stelivo do WC ani do kompostu.

Zápach celkem pohlcuje, ale stelivo se rozmočí a na dně kočičí toalety vytváří lepkavou těžko odstranitelnou hmotu.

 

Clean Hygienic - 21 Kč/l

Hygienické stelivo do toalet pro kočky. Neutralizuje pachy. Pomáhá bránit růstu bakterií. Vysoce absorpční. Nikdy nevhazujte stelivo do WC. Nepoužívejte je ke kompostování ani nezahrabávejte na zahradě, neboť kočičí exkrementy mohou obsahovat bakterie.

Zápach pohlcuje celkem dobře, rovněž dobře hrudkuje, ale stelivo roznáší kočka na tlapkách, protože je lehké, navíc se lepí ke dnu záchodku, vč. lopatky, pokud příjdete s čištěním hned po vykonaní potřeby a pak se špatně smývá.

 

Biokat´s Compact - 16 Kč/l

Jemné hrudkující stelivo, lehké a kompaktní. Úsporné ve spotřebě. Vydrží až 4 x déle než ostatní běžné kočkolity!
• Odejměte snadno pouze nasáklé stelivo - vlhký granulát tvoří pevné hrudky.
• Jen trochu doplnit - hned je vše hygienicky čisté

Pohlcuje zápach průměrně dobře, při úklidu čisté stelivo dobře propadává lopatkou, a tak je i šetrné na spotřebu, nelepí se na záchod. Kočka ho ze záchodku na tlapkách vynáší jen málo.

 

Tesco Value - 5Kč/l

Hrudkující stelivo pro kočky - minerální bentonit 5kg.  Hrudkující stelivo pro kočky - minerální bentonit.

Docela dobře pohlcuje zápach, hrudky moc nedrží pohromadě, a tak je poměrně velká spotřeba steliva, protože je potřeba více měnit. Pytel vydrží jen jeden týden, cena je ale hodně příznivá. Zděsíte se ale, když si uvědomíte, kolik odpadu vyprodukujete a kolik pytlů steliva musíte za měsíc odnosit. Výborná volba na cesty, protože vám není líto stelivo vyhodit i po jednom použití.

 

stelivo BritBrit Ultra Fresh stelivo - 13 Kč/kg

Přírodní hrudkující bentonitové stelivo pro kočky
Stelivo Brit Ultra Fresh je sětrné k přírodě. Použitý materiál – bentonit – zaručuje mimořádně vysokou absorpci tekutiny. Jedinečné antibakteriální vlastnosti hmoty neutralizují zápach a udržují vaši domácnost v čistotě a svěžesti. Díky malé velikosti granulí a nízké prašnosti bude použití boxu se stelivem pro vaši kočku příjemnější. Díky stabilnímu kompaktnímu hrudkování je spotřeba Brit Ultra Fresh ve srovnání s běžným kočičím stelivem nižší.

Koupila jsem toto stelivo více méně náhodou a jsem z něho úplně nadšena. Dobře hrudkuje a tím pádem hrudka v sobě celkem dobře zamkne nejen znečištěné stelivo, ale i zápach, a tak stelivo dlouho vydrží. Konečně jsem po roce a půl hledání  našla něco co mě už nenutí dále hledat.

 

 

Biokat´s Duo Active Fresh - 22 Kč/l

Velmi lehké hrudkující stelivo s vůní dětského pudru z přírodních látek, s dokonalou vazbou zápachu až 100%, podestýlka je velmi savá a tvoří se 100% pevné hrudky.

Stelivo je opravdu extrémně lehké a pokud nepřijdete uklízet těsně po vymočení kočky, tak jsou hrudky úplně tuhé. To je zřejmě důvod, proč je stelivo i po 14 dnech VOŇAVÉ a vůbec nezapáchá. Opravdu jen stačí vybírat hrudky. Takže cena kontra výkon je úžasná. Problém je ale s prašností a pokud máte uzavřené WC, tak se asi kočka musí pěkně dusit.

 

U mě platí přísloví "Jak bída naučila Dalibora housti" Došlo nám stelivo, a tak jsme vyzkoušeli koupit Biokat´s Duo Active Fresh a protože hodně prášilo, kouila jsem rychle zase Brit Ultra Fresh stelivo a namíchala to 1:1, abych to spotřebovala. Výsledek je naprosto dokonalý, stelivo vůbec nepáchne ani po delší době, nepráší a cena se tím pádem ještě snížila. Bez kompletní výměny vydrží stelivo v záchůdku velmi dlouho a stačí jen denně vyndávat hrudky.

 

Autor článku: Jarmila Petrášová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Máte-li zájem zde přidat nějaký další související odkaz, kontaktujte nás prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sdílet

Komentáře   

0 #10 irena 2018-04-02 15:07
Můžete mi prosím napsat, kde kupujete kočičí toalety vy? Našla jsem toto https://www.mallina.cz/kategorie/toalety-a-podlozky-pro-kocku-011121/ , kde jich je spousta, ale nevím kterou vybrat, jde o to, že naše kočka - asi jako každá druhá je strašný paličák, abych toaletku nemusela za týden neúspěšně zkoušet někde prodat
Citovat
+1 #9 Valérie Kaplanová 2017-03-29 17:04
Za mě je nejlepší stelivo Caliopsis stelivo Silica gel.
Dá se sehnat za rozumnou cenu a vůbec o něm nevíme!
Citovat
0 #8 Kája 2016-06-22 19:27
Já se přidávám ke spokojeným nakupujicím automatických záchůdku
Citovat
0 #7 Karolína Kochrt. 2016-05-26 08:14
My zase máme kočičí toaletku. Je to automatická toaleta a je vážně úžasná. Mám dvě kočky a čištění bylo vždycky u klasických toaletek pro mě takové nechutné :-D . Pak jsem ještě hledala recenze a zkušenosti a objednala. Po roce užívání jsem maximálně spokojená. Prostě je to něco jako klasický záchod pro lidi.
Citovat
0 #6 Mirka 2016-04-18 08:48
Jelikož máme automatickou toaletu, tak je tam spec. stelivo - takže jsme spokojeni s tím.
Citovat
0 #5 Tisha 2014-10-08 20:40
Vďaka za zdieľanie vašich myšlienok
Citovat
0 #4 Jiří 2014-03-18 12:18
Protože na mě úklid taky občas připadne, tak potvrzuji, že ten Brit je vážně dobrý
Citovat
0 #3 maketa 2013-08-29 08:58
také jsme prošli vším a nejlepší stelivo je Catclin silikátové stelivo, z ostatních silikátových se nejméně lepí na ťapky a nejmíň práší, kousky jsou rovnoměrně velké. Balení 8l vydrží na dvě dávky a každá dávka na 3-4 týdny. Bobky vyndáváme kouskem toaletního papíru, po té miskou mírně zatřepu, aby se stelivo zase rovnoměrně rozprostřelo (po tom, co tam kocour zuřivě hrabe po bobku, po čúrání už přišel na to , že ani hrabat nemusí:-))
Cenově to vychází 132,- Kč za 8l , to je za necelé 2 měsíce.
Měníme dle zápachu, z ničeho nic najednou to začne čpít jakoby čpavkem z moči a to je signál na výměnu .-) Misku -záchod má kocour v koupelně, hned vedle WC, není nic cítit, až ten den D. Jiné stelivo bych vedle záchodu v koupelně asi mít nemohla, když přijde návštěva, bylo by mi to trapné, tohle je opravdu bez zápachu a vypadá to esteticky na pohled. :-))
Když není Catclin, koupíme Magic pearls, 7,6l ,ale to má větší kousky a vyhovuje méně.
Citovat
0 #2 Simona Šťastná 2013-08-26 12:44
Zdravím všechny, také jsem zkoušela a zůstala jsem u steliva z dm drogerie Dein Bestes, kupuji bílé, nehrudkující. Stojí kolem 110 Kč,- balík. Vzhledem k tomu, že míváme často koťátka, tak měním zhruba po 5 dnech a stříhám do záchodu levanduli. Kupuji z dm i kapsičky a tyčinky, ty jsou u nás oblíbené.
Citovat
0 #1 Eva Dvořáková 2013-08-22 05:33
Také Biocats natural. Jako první pro koťata nedopor. hrudkovací, všechno ochutnávají,používám Cats best - peletky.
Citovat
TOPlist
SEO Rozcestník