Moudrost dnešního dne:

Ten, kdo opravdu miluje, nepozná témeř nikdy, kdy ho ten druhý přestal milovat

...

Právě přítomno: 660 hostů a jeden člen

- Výklad z karet

.

Výklad karet je věštecké umění staré zřejmě několik tisíc let. Lidská touha po odhalení budoucnosti a zodpovězení otázek, na které neznají odpovědi, provází člověka asi od počátku našeho bytí. Proto asi i vznikala různá věštecká umění jako jsou horoskopy, čtení z ruky, čtení z kávové sedliny, snáře, runy, tarot ... A samotných karet je taky mnoho druhů - Tarot, Cikánské karty, Andělské karty, karty kanastové a mariášové, atd.

Asi se už nedozvíme kdy, a jak karetní výklad vznikl, protože každý zdroj vypráví jinou historii.

 

Podle jedněch vznikly vykládací karty ve staré Číně a jiný má ještě zajímavější vyprávění o tom, že karty přišly z Egypta, kde byly uchovávány jako dědictví po Atlantech. Ať už je to ale jakkoli, popularitu získaly až po vynálezu papíru a nikdo asi nepochybuje o tom, že vynález knihtisku jim taky ke slávě dopomohl.

 

Výkladu se u nás asi nejdříve začali věnovat Cikáni, kteří je před několika staletími přivezli do Evropy, zřejmě z Egypta a asi i proto je výklad karet považován za starý cikánský obyčej.

Výklad karet měl hned od počátku své příznivce ale i nepřátele. Jedním z největších nepřátel byla církev, protože vše co se kolem karet dělo naprosto odporovalo církevní věrouce. Dlouho tedy probíhalo veškeré věštění přísně utajeno. Pronásledování věštců vyvrcholilo obdobím honů na čarodějnice, kdy každý, kdo měl něco s nadpřirozenem, byl upálen na hranici. Není žádným tajemstvím, že na hranicích končili i ti, kteří se církvi nějak znelíbili, nebo se našel někdo, kdo měl zálusk na jejich majetek. Protože pak byl pochopitelně veškerý majetek zabaven. Během pogromů na čarodějnice byly církví povražděny statisíce lidí a tím bylo nenávratně poškozeno i umění výkladu karet. Toto období temna skončilo až v osmnáctém století.

 

Znovu objevení kartářského umění nastalo až díky legendární francouzské kartářce Marie-Anne Adélaide Lenormand (1772-1843) - madame Lenormand. Tato kartářka založila v Paříži věštecký salon, kde se scházela tehdejší elita. Ona sama se stala osobní kartářkou Napoleonovy ženy. Vynikající pověst a uznání získala zejména proto, že její předpovědi byly vždy naplněny. Díky jejímu věhlasu započalo vítězné tažení výkladu karet celou Evropou.

 

Věštění z karet má dobrou tradici i v současné době, a i dnes má své věrné zastánce i odpůrce. Naštěstí se dnes už neprolévá krev těch, kteří se snaží svou věštbou pomáhat.

 

Kartářky si za výklad nechávají obvykle platit, protože je-li kartářka opravdu dobrá, ztrácí tím mnoho času, který by mohla věnovat jiné výdělečné činnosti.

 

Možná pro vás není překvapením, že dostatečně vnímavá osoba se naučí karty vykládat vcelku rychle. Jsou k tomu potřeba:

  • Tarotové karty
  • Otázka, na kterou neznáte odpověď. Tato otázka by neměla mít charakter tzv. uzavřené otázky, čili takové, na kterou se dá odpovědět ANO-NE. (Např. Mám jít na VŠ?, ale Co se stane, když půjdu na VŠ?)
  •        Zápisník, kam si své výklady zapíšete. V čase, až se věštba naplní, pochopíte, co jste si vyložili špatně. Pro začátek je dobré se učit výkladu na své minulosti.

 

Chcete-li se podívat, jak taková věštba vypadá, přihlaste se a podívejte se na příklady výkladu tarotu. Tyto názorné výklady vám mohou pomoci pochopit, jak si které kombinace tarotových karet vykládat.

 

Pamatujte, že karty za vás nic nerozhodnou, ukáží vám jen cestu a důsledky vašeho rozhodnutí. Ukáží vám, zda bude cesta trnitá či schůdná. Karty vás tedy mají jen nasměrovat na tu správnou cestu na vaši životní křižovatce. Konečné rozhodnutí pro tu či onu cestu máte ve svých rukou. Důkladně si tedy promyslete, na co se chcete karet zeptat. Otázka by totiž neměla specifikovat vaše přání, ale jen žádost o odpověď na důsledky činu nebo situace, kterou se chystáte udělat.

Čím dlouhodobější je předpověď, tím je pravděpodobnější, že tuto budoucnost může někdo změnit, protože i ON má na výběr, a nakonec se tou či onou cestou nevydá.

 

výklad karet

Sdílet

Komentáře   

0 #3 nikola 2015-07-25 10:23
dobry den potrebovala bych poradit jsem z pritelem 7 let ale uz par ar mesicu si nerozumime chtela bych jen vedet jak to bude mezi nami dale z vykladu karet jesli v tom neni treba milenka dekuji nikola
Citovat
0 #2 renata 2013-07-04 15:29
dobry den opustil mě přitel, nemluví se mnou jak se to mezi nami bude dal vyvijet moc děkuju
Citovat
0 #1 Jarka 2013-02-04 12:28
Dobrý den,moc Vás prosím o stručný výklad z karet.Moc bych si přála vědět,jak se bude vyvíjet vztah s přítelem v blízké době,momentálně máme krizi.Najdeme k sobě opět cestu nebo mi v blízké době vstopí do života jiný muž? Děkuji za odpověď.Jarka
Citovat
TOPlist