Moudrost dnešního dne:

Šťastný je ten, kdo našel štěstí v rodině.

...

Právě přítomno: 260 hostů a žádný člen

Jestli to nepošleš

.

Milé dámy a pánové, taky se stáváte součástí nepřerušených řetězů, kterými vlastně na další a další lidi sesíláte neúmyslně karmu neštěstí?  Není to  obyčejný mail.... Máš čas do zítřka, uvidíme, jestli to bude fungovat. Jestli to nepošleš,... Ať už tomu věříte nebo ne, ze strachu o děti, partnera, sebe, spokojený sex či majetek pokračujete v nekonečném nepřerušeném řetězu, protože kdybyste ho přerušili, stane se vám neštěstí.

Vůbec vás nechci podezírat ze sobectví, ale tím, že v tomto ”letadle” pokračujete,

tak nejen že tuto karmu vlastně předáváte dál a dál a tvoříte tím pyramidový efekt, ale uvědomte si, že jsou to většinou vaši nejbližší, komu to posíláte. Jsou to vaši přátelé, rodina, známí, .... Prostě lidé, které máte rádi a za některé byste  obětovali i život.

 

Zapřemýšlejte nad tím. Možná, že díky pyramidě kterou pomáháte stavět, ten email nebude za chvíli komu posílat a tak se vám začne vracet ze všech stran znovu a znovu, a protože budete-li chtít odvrátit jeho hrozbu, tak už vážně nebudete dělat nic jiného než posílat nesmyslně jedno a totéž na stejné adresy .... Hrozná myšlenka, že?


Vůbec nechci tvrdit, že nic mimo materiální věci neexistuje, že máte mail jednoduše vymazat, a že jsou to nesmysly.....

Každý z nás něčemu věří a ať už tomu říká Bůh, Alláh či Anděl, je to jeho víra a nikomu bychom ji neměli brát nebo ji zesměšňovat. Já nevěřím tomu, čemu věří můj soused a naopak a přesto se můžeme mít rádi. Je jisté, že pokud bychom v nic nevěřili, byl by ten svět možná o něco chudobnější, smutnější anebo krutější. Je jisté, že právě víra nám v některých těžkých chvílích pomáhá přežít a jen díky ni se uzdravujeme, bohatneme nebo opačně.

 

Nevím ani kolik by se toho stalo, kdybyste to neposlali dál a ani nevím, co vše se stalo, když jste to neposlali nebo zapomněli poslat.

Vím ale, že byste byli rádi, kdyby byli všichni vaši blízcí šťastni, protože šťastný přítel ve vás umí vzbudit radost ze života. Proto chápu všechna ta prasátka pro štěstí, která putují emailem.

 

Pokud tedy nechcete na své blízké svolat právě to neštěstí, které se vám vyhne po odeslání takového emailu, udělejte jednoduchou věc. Z každého takto přeposílaného mailu jednoduše vymažte ty černé věty o neštěstí a tragédiích, které potkají adresáta, když to nepošle dál. Vymažte i to, že to mají poslat tolika a tolika lidem. Vždyť přeci stačí jen samotný fakt o tom, že je máte rádi, že jste si na ně vzpomněli a proto mu posíláte srdce na dlani. A za to vás budou mít ještě raději. Protože jim nenaložíte na záda ani neštěstí ani povinnost udělat něco, co dělají pod hrozbou.

 

Autor článku: Jarmila Petrášová

Sdílet
TOPlist