Moudrost dnešního dne:

Někteří se stanou odvážnými až tehdy, když už nemají jiné východisko

...

Právě přítomno: 450 hostů a žádný člen

Jaký význam mají naše sny

.

snyRáno se probudíte a marně si vzpomínáte co, a zda se vám v noci zdálo. Pokud jste jedním z těch, kteří tvrdí, že se jim nikdy nic nezdá, pak se zřejmě mýlíte, protože sny má každý , jen si je málokdo všechny pamatuje. Říká se, že se ráno nesmíte podívat z okna, jinak sen zapomenete, ale ono to bude spíše tak, že pokud se začnete zabývat každodenními starostmi, pak jsou přehlušeny noční zážitky.

Jak je to ale s výkladem dle starých snářů, neboli: „Jelena viděti, nevěrni býti,...“ Potřebujeme tyto snáře mít na nočním stolku, abychom věděli co nás čeká?

těžký spánekFaktem je, že dobrý snář nám nápomocný být může, protože byl psán lidovými psychology, kteří v našich myslích uměli číst jako v knihách.

Analýzu svých snů si ale můžete udělat stejně dobře i sami. Sen je paralelou toho, co se nám v životě přihodilo, co právě prožíváte a toho čeho se obáváte. Mozek bez vaši aktivní účasti zanalyzuje celou situaci, a pak vám ji vyjeví ve snu v nějaké zástupné situaci.

Důležitá je i osoba, které se sen zdá, protože symbolika pro určitou situaci je v Malajsii a v Grónsku naprosto jiná. Jedna a tatáž věc může mít odlišný význam.

 

Sny o dětech

Tyto sny má hodně z nás v mnoha obměnách, proto je důležité v jaké situaci jsme je viděli. Dítě je symbolem nějaké nově přicházející události. Většinou je sen o dítěti, dobrým znamením a ukazuje na novou cestu k úspěchu. Čím roztomilejší dítě je, a čím klidněji sen probíhá, tím lépe. Mohou vás ale čekat i problémy, pokud je sen o těžkostech s tímto dítětem. Čím je dítě starší, tím více starostí vás čeká.

 

Létání

Jde o další z nejčastěji zdajícíchse snů a je symbolem svobody, která nám chybí a nebo chceme něco ve svém životě radikálně změnit. Ale zase jde o paralelu k prožitkům v našem životě, která přináší lehkost. Čím hůře sen dopadne, tím hůře se nám povede i v životě při pokusech o změnu, protože ztroskotání letícího naznačuje jeho nejistotu a obavy snícího. Pamatujte si, že štěstí přeje sebevědomým.

kočka

 

Oheň

Oheň je symbolem zkázy, ale i bezpečí. Proto je opět velmi důležité, jak se ve snu cítíte. Jasný a hřející oheň nám přináší příjemné události. Oheň, který se ztrácí v hustém kouři přináší nepříjemnosti, protože se ve skrytu duše asi oprávněně něčeho obáváte, ale nechcete si to připustit. Pokud vám oheň úplně zhasne a vy z toho máte špatný pocit, pak se budete muset něčeho vzdát. Stejný význam může být popálení, což je varováním, abychom se toho raději vzdali sami.

 

Kočka

V mnoha snech se nám ukazuje také kočka. Jde o symbol instinktu, kterému byste měli dát přednost před logikou. Může jít ale i o varování před falší, protože kočka je všeobecně vnímána i jako falešnosti.

Opět zde platí, že čím negativnější sen byl, tím větší potíže vás čekají.

 

Rakev

Rakev nemusí vždy znamenat něčí smrt. Jste-li právě nemocní, může to být projevem vašich obav, ale je-li víko zavřené, nemusí to být až tak horké. Je-li v ní nějaký neznámý umrlec, pak může jít o obavu o něčí život. Pokud v rakvi ležíte sami, pak je to symbol totálního krachu našeho podnikání či vztahu a vzdání se.

 

Plot

Ten může symbolem bezpečí, ale i samoty. Pokud jej budete ve snu s lehkostí přeskakovat, budete dobře zdolávat problémy, které vás čekají apod.

Sdílet
TOPlist