Moudrost dnešního dne:

Přítel mi ukáže, co dělat mohu, nepřítel, co dělat mám.

...

Právě přítomno: 236 hostů a žádný člen

Čínský horoskop - znamení

.

budhaBuddha uspořádal hostinu a pozval na ni zástupce zvířecího světa, aby upozornil na jednotu a rovnost všech bytostí na zemi. Mezi pozvanými byli krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, ovce, opice, kohout, pes a vepř. Po jídle se Buddha rozhodl, všechna zvířata obdarovat a rozhodl se každému z nich svěřit vládu nad jedním rokem.

Proto je sice pro čínský horoskop podstatné datum narození, ale liší se v přístupu výkladu:

- LEV: oheň - myšlení

.

levLva jako dítě je velmi těžké vychovávat, protože chce, aby vše běželo podle něj. Lev si nehraje na autority a nikdo není tak mocný, aby mu nemohl říct, co si o něm myslí.

Když se rodičům jako první dítě narodí Oheň, který zbavuje lidi masek a zrychluje události, má za úkol zbavit jejich vztah všech zbytečností. Např. toho, že se věnují více tomu, co se dělo mimo tento vztah, nebo se nedokázali vymanit ze závislosti na své původní rodině apod. Když se ještě k tomu narodí malý Lev, tak řve a řve až si vyřve veškerou jejich pozornost jen pro sebe. Lev je ochoten kvůli upoutání pozornosti i vážně onemocnět (autismus, srdeční choroby, ...).

- Edgar Cayce: nejznámější jasnovidec?

.

CayseByl Edgar Cayce stejně významným jasnovidcem jako Nostradamus? Stejně jako on se věnoval léčitelství, přestože nebyl lékař, jeho intuitivní diagnostika byla na vysoké úrovni. Jedno je ale jisté, byl stejně jako Nostradamus velmi skromný a své schopnosti nestavěl na odiv.

Nebyl jen léčitelem, ale současně uměl předpovědět spoustu významných událostí, které se opravdu následně staly. Předpovědět druhou světovou válku dokázali asi mnozí, ale bylo v lidské fantazii tolik místa, aby kdekdo předpověděl i směr vývoje v lékařství?

Věštění z ruky - Láska

.

Když potkáte někoho nového, může být zábavnou možností jak se lépe seznámit - čtení z ruky. Abyste půsopbili alespoň trochu profesionálně, podívejte se na některé základní principy hádání z ruky, které se můžete snadno naučit.

Důležitá je zde otázka, ze které ruky máme číst. Záleží jak kdy, a jak komu. Rozlišujeme mezi pasivní a aktivní rukou. U pravoruké osoby je aktivní ruka pravá. Levá ruka je považována za ruku pasivní. Obdobně postupujeme u leváků, kde je to opačně.

Finanční horoskop na rok 2015

.

horoskopVstup do nového roku je spojen s předsevzetími a novými plány. Co nás čeká v oblasti financí a jaké vyhlídky můžeme čekat ohledně domácího rozpočtu? Nechte se inspirovat finančním horoskopem a podívejte se, co vás čeká v příštím roce!

Vodnář (20.1. - 18.2.)
Vzdušné znamení Vodnáře nedovolí svým zrozencům přílišnou usedlost v oblasti financí. Přestože bývají na své peníze ostražití, nevyhnou se občasné euforii utrácet a ztrácet kontrolu nad svými výdaji.

- Výklad z karet

.

Výklad karet je věštecké umění staré zřejmě několik tisíc let. Lidská touha po odhalení budoucnosti a zodpovězení otázek, na které neznají odpovědi, provází člověka asi od počátku našeho bytí. Proto asi i vznikala různá věštecká umění jako jsou horoskopy, čtení z ruky, čtení z kávové sedliny, snáře, runy, tarot ... A samotných karet je taky mnoho druhů - Tarot, Cikánské karty, Andělské karty, karty kanastové a mariášové, atd.

Asi se už nedozvíme kdy, a jak karetní výklad vznikl, protože každý zdroj vypráví jinou historii.

- Prokletí prvorozených

.

prvorozenýJe jedno kolik měl kdo v životě partnerů, ale stejně jako měl jen jednu první lásku, tak prvorozené dítě má každý člověka jen jedno.

Na počátku každého vztahu jde také o dělení rolí, kdy jeden partner bere na sebe roli maminky a druhý na sebe bere roli dítěte. Žena se ráda na začátku vztahu znovu stává „dítětem“ a chce, aby se partner stal její „maminkou“ a plnil ji přání, aniž by přitom musela řešit, zda je schopen tato přání splnit. Pokud se mu daří ji tato přání plnit a respektuje ji, získává žena pocit bezpečí.

- Blíženec: vzduch (myslící typ)

.

blíženciBlížence můžete buď bezmezně milovat anebo raději zmizet co nejdál.

Jsou to neobyčejně činorodí a pracovití lidé, kteří milují život. Je to chodící festival života. To, co za svůj život stihne blíženec, nestihne žádné jiné znamení.

Neexistují věci ani témata, do kterých by se báli blíženci vrhnout. Berou si ze života jen to hezké a nesnaží se kolem sebe napáchat mnoho škod. Žijí v neustálém spěchu a mají rozděláno spoustu věcí, aniž by je trápilo to, zda je stihnou dokončit. Věří, že to nějak dopadne samo.

Jaký význam mají naše sny

.

snyRáno se probudíte a marně si vzpomínáte co, a zda se vám v noci zdálo. Pokud jste jedním z těch, kteří tvrdí, že se jim nikdy nic nezdá, pak se zřejmě mýlíte, protože sny má každý , jen si je málokdo všechny pamatuje. Říká se, že se ráno nesmíte podívat z okna, jinak sen zapomenete, ale ono to bude spíše tak, že pokud se začnete zabývat každodenními starostmi, pak jsou přehlušeny noční zážitky.

Jak je to ale s výkladem dle starých snářů, neboli: „Jelena viděti, nevěrni býti,...“ Potřebujeme tyto snáře mít na nočním stolku, abychom věděli co nás čeká?

Trochu si zakouzlíme

.

kartyVyberte si z těchto karet jednu kartu.

Neklikejte na ni, jen si ji dobře zapamatujte.

Trochu počkejte, aby si Velký Dave stihl přečíst Vaše myšlenky a mohl vyjmout kartu, kterou jste si vybrali.

Teprve potom otevřete článek.

 

TOPlist