Moudrost dnešního dne:

Člověk má být stále zamilován. To je důvod, proč se nemá ženit.

...

Právě přítomno: 822 hostů a jeden člen

Opatřeni Úřadu veřejného zdravotnictví SR k 18.9.2020

.

EvropaPříslušný orgán státní správy nařizuje do odvolání tato opatřeni:

Všechny osoby, které vstoupí na území SR jsou povinny jít do domácí karantény 

Pokud nemá tato osoba při vstupu negativní test mladší, než je 72 hodin, pak je povinna se podrobit na test na COVID-19 nejpozději 5. den karantény, kde setrvá až do doby než obdrží negativní test. Pokud test neobdrží do 10 dnů od vstupu do karantény a jsou bezpříznakoví, končí karanténa 10. den. 

 

- Jaké léky přibalit na dovolenou?

.

lékyLéto je obdobím, kdy hodně cestujeme, podnikáme různé aktivity a zkoušíme nové věci. Z pohledu našeho zdraví je to období, kdy nejčastěji dochází k různým zdravotním „nehodám“ a my bychom na ně rozhodně měli být připraveni. Nejen v souvislosti s novou vyhláškou o obsahu povinné výbavy autolékárničky, ale i pro situace, kdy zrovna nejedete autem, je určitě vhodné zkontrolovat zásoby léků, které na cestách nejčastěji potřebujeme. Před cestou si určitě zkontrolujte, zda vaše autolékárnička obsahuje vše v souladu s vyhláškou č. 283/2009.

Za pokladem do Železných hor

.

Železné horyStaňte se lovci indicií a vydejte se za pokladem do Železných hor (Českomoravská Vrchovina).
Národní geopark Železné hory je rozsáhlé  území plné zajímavých zastávek, celková rozloha geoparku je 777 km2 a na území těchto třech sedmiček je skutečně mnoho zajímavostí. Pokud chcete spojit výlet s hledáním pokladu, je to možné.  Národní geopark Železné hory si pro své návštěvníky ve spolupráci s informačními centry připravil právě honbu za pokladem. K tomu, abyste se k pokladu dostali, musíte odhalit heslo, které se ukrývá v tajence.

Termální lázně Mosonmagyaróvár

.

erbMosonmagyaróvár je jedno ze sedmi okresních měst župy Győr-Moson-Sopron v Maďarsku a je v bezprostřední blízkosti slovensko-rakouských hranic.

Toto lázeňské město má téměř vesnický charakter, protože je zde velké množství rodinných domů. Má něco přes 30 tis. obyvatel, ale tento počet výrazně stoupá díky turismu, protože termální lázně činí městečko atraktivní po celý rok. Místní hotely mohou ubytovat přes tisíc hostů a významně zde prosperuje i jednodenní turismus. Pramen, který zde vyvěrá, patří mezi 5 nejúčinnějších léčivých pramenů v Evropě.

Poznejte Austrálii a Nový Zéland!

.

AustrálieLeťte pohodlně a zabalte si jen to nejdůležitější! Austrálie a Nový Zéland jsou sice z Prahy opravdu velmi daleko, ale i přesto se vyplatí se tam vypravit. Najdete tam totiž jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na zemi, od vyspělých moderních měst až po unikátní přírodu a endemitické druhy rostlin a živočichů. Čekají tu na vás vysoké hory a ledovce, geotermální oblasti s činnými sopkami, moře a nádherné pobřeží vhodné pro vyznavače všech vodních sportů, poušť i tropický prales.

Vydejte se do nitra Železných hor

.

mapaPokud plánujte rodinný výlet a rádi se touláte po české krajině, určitě by vaší pozornosti neměla uniknout oblast Železných hor, která je plná atraktivních zastávek. V rámci Železných hor vznikl zajímavý geopark, který propojuje geologické, archeologické, historické a kulturní zajímavosti tohoto území. Železné hory jsou západním výběžkem Českomoravské vrchoviny, jedná se o chráněnou krajinnou oblast, která je zajímavá nejenom svým geologickým bohatstvím. Geopark není jen samé kamení, ale také kultura, historie, příroda a zábava.

Letní dobrodružství? Ve stanu pod širým nebem?

.

stanováníStanování je ideální a finančně nenáročný způsob, jak si s rodinou užít letní dovolenou.

Dobrodružství v přírodě ocení hlavně děti, zážitek pod stanem je neporovnatelný s tím pod pevnou střechou. Možnosti jsou dnes už docela jiné, než si pamatujeme z našich dětských let. 

Abyste na nic nezapomněli, připravila společnost Regatta, britský výrobce outdoorového vybavení a oblečení, několik osvědčených tipů.

Turkish Airlines otvírají druhou destinaci v Kalifornii - San Francisco

.

airlinesTurkish Airlines znovu prokazují svojí angažovanost v propojování Istanbulu se všemi hlavními světovými turistickými a obchodními centry. Turkish Airlines dnes přidávají San Francisco do své globální sítě, čímž přivádějí toto technologické centrum „online“. K již existujícím linkám do Buenos Aires, Sao Paulo, Toronto, Chicago, Houston, Los Angeles, New York, Washington, Boston a Montreal Turkish Airlines přidávají lety do San Francisca provozované pětkrát týdně v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a neděli v obou směrech.   

Lebaran aneb když končí ramadán v Indonésii

.

Stejně jako v ostatních asijských zemích, kde je převládajícím náboženstvím islám, také v Indonésii se dodržuje měsíční půst v období ramadánu. Na jeho konci se tu slaví dvoudenní svátek Lebaran, v němž se snoubí řada místních specifik, jež stojí za to poznat. Lebaran totiž představuje čistě indonéskou podobu arabského termínu Eid-Al-Fitr, který se do indonéštiny překládá také jako Idul Fitri.
Neklamným znakem, že Lebaran je tu, jsou zástupy na nádražích a letištích. Většina obyvatel měst se dá do pohybu a přesouvá se směrem na venkov, aby svátek náležitě oslavili v kruhu své rodiny,

Kam pojedete na dovolenou?

.

Lucka Lucka Váchová-Křížková pojede letos na dovolenou s Pepou do Krkonoš! Více než polovina Čechů letos vyrazí na dovolenou za krásami domoviny.

Již za pár dní začne období v roce, které má většina z nás nejraději. Čas prázdnin plný pohody, koupání v moři, výletů nebo třeba jen posezení s přáteli při západu slunce. Aktuální průzkum, který pro slevový portál PEPA.cz realizovala ve druhé polovině června agentura Fruit Factory, ukazuje, že více jak polovina Čechů vyrazí letos za krásami naší domoviny.

TOPlist