Moudrost dnešního dne:

Přítel vás může mít rád pro vaši inteligenci, milenka pro váš půvab, ale rodina vás miluje bez důvodu. A přece vás může rozhněvat jako žádná jiná lidská skupina.

...

Právě přítomno: 660 hostů a jeden člen

Pořádek v ledničce šetří peníze, stačí mít systém

.

úspora energiePřehledná lednička ušetří nejen mnoho času a nervů, ale i peněz. Když na potraviny dobře vidíte a bezpečně víte, kde co najdete, rozhodně je nenecháte zkazit. Průměrný Čech totiž vyhodí každý rok 170 kg potravin, což se dá změnit. Každé místo lednice je díky rozdílné teplotě určeno pro odlišný typ potravin, a proto je pro jejich skladování vhodné mít správný systém.

„Teplota uvnitř chladničky se na různých místech liší. I proto velmi záleží, kde jsou

Jak zacházet s bateriemi

.

Svět kolem nás se neustále zrychluje a my se jeho tempu snažíme přizpůsobit. Abychom toho stihli více, používáme stále více mobilních přístrojů a celý náš denní plán musí být přesně synchronizován, abychom byli všude včas a neměli žádné zbytečné prostoje. Jakmile se ale na chvíli zastavíme třeba v dopravní zácpě, ihned se tento okamžik snažíme vyplnit nějakou činností právě na těchto mobilních přístrojích. Snažíme se čas ušetřit, ale v ušetřeném čase si stejně nakládáme další a další práci. Proto se někdy nestačíme divit, kam ten čas mizí.

Automatické pračky

.

Naplnili jste pračku a ona se po zapnutí ani nepohnula, anebo se sice pohnula, ale vypustila veškerý svůj obsah na koberec? Pak je více než pozdě přemýšlet, jakou pračku si koupit. Asi to nakonec dopadne tak, že zajdete do nejbližší prodejny a dáte na doporučení prodavače, který o pračkách možná ví právě tak málo jako vy. Jste-li ale jen ve fázi očekávání této události, je nejvyšší čas se zamyslet nad tím, jakou pračku byste si měli pořídit.

SOUTEŽ o stolní LED lampu

.

Společnost Interier Říčany, a.s., tradiční český výrobce kancelářského nábytku, uvádí na trh novou stolní LED lampu ALFA 1100, která kromě elegantního organického designu přináší i úsporu energie až o 85 %. Umožňuje to nová LED technologie čtvrté generace, která uživatelům dává na výběr mezi studeným, teplým a denním světlem v pěti různých intenzitách.

Stolní LED lampa ALFA 1100 je ideální pro efektivní a přitom příjemné osvětlení pracovního místa. Vysoce výkonný LED zdroj s rovnoměrným a koncentrovaným zářením nabízí měkké osvětlení podobné dennímu světlu.

Mikrovlnná trouba

.

Možná vás to překvapí, ale provází nás už 65 let. Jako většina vynálezů, tak i mikrovlnná trouba byla vedlejším produktem jiného vynálezu, a sice radaru. Náhodně si totiž Dr.Percy Spencer všimnul, že se potraviny v jeho okolí zahřívají. Proto se tuto schopnost pokusil využít ke komerčním účelům a mikrovlnami se začalo ohřívat nejen jídlo, ale i dřevo textil apod. Jedním z nesmyslných pokusů, z doby zavádění do prodeje je vložení syrového vejce, které se následně zahřeje. Tento pokus však dnes dělají jen slaboduché povahy, protože se už určitě z více zdrojů dozvěděli, jakou takové vejce v mikrovlnce nadělá paseku, když v ní vybuchne.

.Volba správné a kvalitní sekačky

.

Nastal čas posezonních slev a je zde vhodná doba na zakoupení nové sekačky na trávu. Neunáhlete se tedy při jejím nákupu a nenechte se unést cenou. Její výběr závisí zejména na rozloze sečené plochy, terénu a způsobu, jakým se nakládá s posekanou trávou. Pro dosažení perfektního trávníku je nutné používat takovou sekačku, která svými vlastnostmi vyhovuje danému pozemku. Hlavním měřítkem by při výběru sekačky měla být velikost sekané plochy.

Čím větší trávník, tím širší záběr sekání a nejlépe i sekačka s pojezdem.

TOPlist