Moudrost dnešního dne:

Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl. 

...

Právě přítomno: 372 hostů a žádný člen

HP - pracovní stanice ve velikosti ultrabooku

.

Společnost HP oznámila rozšíření svého Z portfolia profesionálních pracovních stanic a monitorů, včetně první 14ʺ pracovní stanice na světě v provedení Ultrabook™ – HP ZBook 14(1) – a na globálním trhu zatím jediné produktové řady pracovních stanic podporujících technologii Intel Thunderbolt pro vysokorychlostní datové přenosy.(2) Mezi novinky v portfoliu pracovních stanic HP patří tři mobilní pracovní stanice HP ZBook Mobile Workstations 14, 15 a 17, tři vylepšené modely stolních pracovních stanic HP Z Desktop Workstations – HP Z420, Z620 a Z820 – s novou generací procesorů Intel Xeon, a dva nové displeje HP řady Z – Z27i a Z30i.

 

Produktová řada HP Z je navržena tak, aby vyhověla potřebám nejnáročnějších zákazníků, jejichž výpočetní aplikace a operace vyžadují nejvyšší výkon a spolehlivost. Díky prvním modelům osazených technologií Thunderbolt nabízejí nyní mobilní pracovní stanice HP Z výhody vysokorychlostních přenosů dat mezi stanicemi, displeji a perifériemi.

 

Novinky v produktové řadě HP Z byly navrženy, testovány a certifikovány pro nasazení s nejnáročnějšími aplikacemi. Ideální uplatnění najdou u profesionálních uživatelů např. v oblasti strojírenství, inženýrství, CAD, architektury, designu, animací, filmu, vzdělávání, státní správy či zdravotnictví.

 

„Profesionálové z mnoha oborů spoléhají na důvěryhodné partnery, kteří jim dokážou nabídnout špičková technologická řešení, jenž jsou testována a certifikována pro nasazení s jejich nejnáročnějšími aplikacemi,“ řekl Jiří Stříž, produktový manažer divize HP PPS. „Značka HP Z se nyní stává poznávacím znamením profesionálních produktů plnících nejvyšší standardy. Rozšíření HP Z portfolia dokazuje náš důraz na kategorii profesionálních uživatelů, kterou řada jiných výrobců počítačů opustila.“

 

HP přichází s novou verzí mobilní pracovní stanice

Nová řada mobilních pracovních stanic HP ZBook Mobile Workstations nyní nabízí nové tenčí a lehčí provedení, přičemž zahrnuje první model na světě v provedení typu „ultrabook“ – HP ZBook 14, a dále stanice HP ZBook 15 a 17.

 

Produktová řada HP ZBook Mobile Workstations je určena pro profesionály, vyžadující výkon běžné pracovní stanice v mobilním provedení. Přináší výkon čtvrté generace dvou- a čtyř-jádrových procesorů Intel® Haswell(4) a nejnovější generaci grafik NVIDIA a AMD, včetně nově představené profesionální grafiky NVIDIA s architekturou Kepler. Řada HP ZBook rovněž nabízí inovativní šasi v beznástrojovém provedení pro snadný upgrade hardwaru.

 

HP ZBook 14 rovněž podporuje možnost osazení dotykovým panelem pro snazší obsluhu. Model HP ZBook 15 zase umožní připojení displeje s obrovským rozlišením 3 200×1 800 obrazových bodů (QHD+), který poskytne novou úroveň detailů, již ocení zejména zákazníci vyžadující extrémní přesnost a věrnost zobrazení. Modely HP ZBook 15 a 17 nabízejí Thunderbolt I/O port, stejně jako volitelný panel DreamColor Display pro zobrazení věrných a konzistentních barev i u tiskových náhledů a na plochách velkých monitorů.

 

Pracovní stanice HP Z podporují Ivy Bridge a Thunderbolt

Součástí řady vysoce výkonných desktopových pracovních stanic HP Z Desktop Workstations se nyní stávají vylepšené modely HP Z420, Z620 a Z820, které jsou vybaveny nejnovější generací procesorů Intel Xeon®(4) E5-1600v2 a E5-2600v2 – nazývanými také jako Ivy Bridge – stejně jako novými, o 16 % rychlejšími 1 866MHz DDR3 paměťmi a druhou generací Thunderbolt portů. Díky rozhraní Thunderbolt mohou zákazníci snadno připojit řadu různých zařízení a využívat přenosové rychlosti až čtyřikrát vyšší, než nabízí rozhraní USB 3.0.

 

Dvousoketové (dual-socket, neboli se dvěma paticemi) pracovní stanice HP Z820 Workstation poskytují výjimečný výkon, vysoce oceňovaný průmyslový design a beznástrojovou montáž komponent v průmyslově nejvíce rozšiřitelném šasi. Modely HP Z820 dokážou pracovat s až 24 procesorovými jádry, 512 GB ECC pamětí,(5) 15 TB vysokorychlostních disků(6) a dvěma grafikami NVIDIA K6000.

 

Pracovní stanice HP Z620 Workstation snoubí vysoký výpočetní a vizualizační výkon v tichém šasi s kompaktními rozměry. Model Z620 je nejvšestrannější pracovní stanicí HP, která podporuje až 24 diskrétních procesorových jader, 192 GB ECC pamětí, 12 TB vysokorychlostních disků a NVIDIA K6000 či duální NVIDIA K5000 grafiku pro špičkový grafický výkon.

 

Nejpopulárnější pracovní stanice HP – model HP Z420 – může obsahovat až osm procesorových jader, dostupných prostřednictvím nejnovější řady procesorů Intel Xeon E5-1600 v2 a E5-2600 v2. Lze využívat až 64 GB ECC pamětí, 12 TB vysokorychlostních disků a NVIDIA Quadro K6000, AMD FirePro W7000 či duální NVIDIA K2000 grafiku. Vylepšený model HP Z420 nabízí novou úroveň výkonu a vysokou rozšiřitelnost díky mini-tower šasi v beznástrojovém provedení – a za skvělou cenu.

 

Dokonale přesný obraz s monitory HP Z Displays

Modelovou řadu profesionálních monitorů HP rozšiřují nové modely HP Z27i a Z30i s IPS displejem, které skvěle poslouží zejména grafickým designérům, tvůrcům obsahu a znalostním pracovníkům vyžadujícím naprostou přesnost obrazu, široké možnosti polohování a maximální spolehlivost.

 

Nové monitory HP Z27i a Z30i nabízejí excelentní barevné podání v rozsahu sRGB a 100% pokrytí.(3) Barevný prostor uspokojí většinu technických pracovníků zabývajících se tvorbou webu, grafickou kreativou či využívajících další profesionální aplikace. Model HP Z30i rovněž pokrývá 100 % barevného spektra Adobe® RGB, které se běžně používá v oblasti zpracovávání fotografií a digitálních předtiskových úloh.

 

Monitory řady HP Z Displays obsahují displeje IPS Gen 2 a dokážou ušetřit až 37 % elektrické energie ve srovnání s HP produkty využívajícími první generaci IPS technologie, přičemž poskytují stejně kvalitní a věrné zobrazení barev při nejširších pozorovacích úhlech. Obě novinky řady HP Z se mohou pochlubit splněním normy ENERGY STAR®, registrací EPEAT® Gold, TCO certifikací či špičkovým stojanem nastavitelným ve čtyřech směrech s integrovanou funkcí HP quick release v2. Prostřednictvím montážní sady HP Thin Client Mount Kit lze navíc k zadní straně monitorů HP Z27i a Z30i bezpečně připevnit tenké klienty, ultra slim desktopy či další zařízení HP s uchycením VESA a uvolnit tak místo na pracovním stole.

 

Ceny a dostupnost(7)

           Mobilní pracovní stanice HP ZBook Mobile Workstations 15 a 17 jsou již dostupné, přičemž jejich ceny začínají na 29 990 Kč, resp. 35 900 Kč. Model HP ZBook 14 vstoupí do prodeje během listopadu 2013 s cenou od 24 900 Kč.

           Vylepšené modely pracovních stanic HP Z420, Z620 a Z820 Workstations by měly být uvedeny na trh během října s cenami začínajícími na 24 900 Kč, 29 990 Kč a 39 900 Kč.

           Monitor HP Z27i bude dostupný během listopadu za předpokládanou cenu 14 900 Kč, model HP Z30i bude možné koupit koncem září za 22 900 Kč a montážní sada HP Thin Client Mount Kit je již v prodeji za 690 Kč.

 

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

 

(1)         Ne všechny modelové konfigurace je možné označit definicí Ultrabook.

(2)         Thunderbolt je nová technologie. Thunderbolt kabel a Thunderbolt zařízení (prodávaná samostatně) musí být kompatibilní s operačním systémem Windows. Ověření, zda konkrétní zařízení splňuje certifikaci Thunderbolt pro Windows, lze provést na webu https://thunderbolttechnology.net/products; je vyžadováno aktivní připojení k internetu.

(3)         Všechny technické specifikace představují typické specifikace poskytované výrobci HP komponent; skutečný výkon se může mírně lišit, a to směrem k vyšší i nižší hodnotě.

(4)         Multi-Core technologie je navržena pro zlepšení výkonu vybraných softwarových produktů. Ne všichni zákazníci nebo softwarové aplikace musejí využíváním této technologie nutně zvýšit výkon systému. 64bitová technologie na architektuře Intel vyžaduje počítač s procesorem, chipsetem, BIOSem, operačním systémem, ovladače a aplikace podporující 64bitovou architekturu. Procesory nebudou správně fungovat (včetně 32bitových operací) bez podpory architektury Intel 64 v BIOSu. Výkon se může lišit v závislosti na konkrétních hardwarových a softwarových konfiguracích.

(5)         Maximální kapacita paměti předpokládá využívání 64bitového operačního systému Windows nebo Linux. Při využívání 32bitového operačního systému Windows,nemusí být paměť nad 3 GB přístupná z důvodů nastavených požadavků na systémové zdroje.

(6)         Pro pevné disky platí, že jednotka gigabyte (GB) = 1 miliarda bytů, TB = 1 bilion bytů. Skutečná naformátovaná kapacita je nižší. Až 30 GB kapacity na systémovém disku je rezervováno pro software zajišťující obnovení systému.

(7)         Předpokládané ceny k datu vydání tiskové zprávy. Aktuální ceny se mohou lišit.

 

Intel a Xeon jsou ochranné známky společnosti Intel Corporation v USA a dalších zemích. AMD je ochranná známka společnosti Advanced Micro Devices, Inc. ENERGY STAR je registrovaná známka vlastněná vládou USA. Adobe je ochranná známka společnosti Adobe Systems Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované ochranné známky společnosti Microsoft Corporation v USA.

 

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která obnášejí rizika, nejistoty a předpoklady. Pokud se taková rizika či nejistoty promění ve skutečnost, nebo se předpoklady HP ukážou jako nesprávné, výsledky společnosti HP a jejích konsolidovaných dceřiných společností se mohou zásadně lišit od toho, co výslovně nebo implicitně vyplývá z takových výhledových prohlášení a předpokladů. Za výhledová prohlášení mohou být pokládána všechna prohlášení, která nejsou historickými fakty, například prohlášení ohledně plánů, strategií a cílů vedení společností pro budoucí kroky; jakákoli prohlášení ohledně očekávaného vývoje, výkonnosti nebo podílu na trhu s ohledem na produkty a služby; očekávané provozní a finanční výsledky, jakákoli prohlášení o očekávání nebo přesvědčení a jakákoli prohlášení o domněnkách, na nichž se zakládá cokoli z uvedeného. Mezi zmiňovaná rizika, nejistoty a předpoklady patří uskutečňování a plnění kontraktů ze strany HP a jejích zákazníků, dodavatelů a partnerů; úspěšnost očekávaných výsledků; vliv makroekonomických a geopolitických trendů a událostí; tlaky konkurenčních firem na HP; rozvoj nových produktů a služeb a zlepšování stávajících výrobků a služeb pro splnění aktuálních potřeb zákazníků; reakce na nově vznikající technologická trendy; realizace kontraktů HP a jejích dodavatelů, zákazníků a partnerů; ochrana duševního vlastnictví a majetku HP, včetně duševního vlastnictví souvisejícího s licencemi třetích stran; integrace a ostatní rizika spojená s obchodními procesy a investičními transakcemi; přijímání a udržení klíčových zaměstnanců, předpoklady týkající se důchodového zabezpečení a dalších náklady související s odchodem zaměstnanců; očekávání a předpoklady týkající se načasování a nasazení programů pro další snižování nákladů, plány restrukturalizace a jejich integrace; důsledky nevyřízených pohledávek, vyšetřování, a sporů; a další rizika, jež jsou popsána v kvartální zprávě na formuláři 10-Q pro fiskální čtvrtletí končící 30. dubna 2013 a v dalších oznámeních společnosti HP podaných americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) včetně výroční zprávy HP na formuláři 10-K za fiskální rok končící 31. října 2012. HP na sebe nebere žádný závazek a nemá v úmyslu tato výhledová prohlášení aktualizovat.

 

Copyright © 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Zde uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. Jediné záruky k produktům a službám HP jsou výslovně uvedeny v záručních prohlášeních, jež jsou dodávána s příslušnými produkty a službami. Žádné zde uvedené informace by neměly být považovány za další záruku. HP nezodpovídá za případné technické nebo redakční chyby nebo opomenutí.

Sdílet
TOPlist