Moudrost dnešního dne:

Hůř zachováváme věrnost milence, s níž jsme šťastní, než takové, která nás trápí

...

Právě přítomno: 671 hostů a jeden člen

HP u zrodu komedie „Croodsovi“

.

Společnost HP dnes oznámila prodloužení spolupráce se studiem DreamWorks Animation SKG (Nasdaq: DWA). Zajistila dodávku technologií, posouvajících hranice moderní digitální animace, pro snímek „Croodsovi“ – prehistorického dobrodružství, které je vším možným, jen ne primitivním.

V této rodinné komedii, která dnes přichází do kin, využilo studio DreamWorks Animation technologie HP k vytvoření nejpokročilejších animovaných vizuálních efektů současnosti.

Technologie HP konvergované infrastruktury zahrnující servery, datová úložiště, síťové prvky, software pro správu a pracovní stanice, ale také tiskárny HP a vše potřebné pro tvorbu digitálního vykreslování (renderingu), poskytly hladce fungující, vysoce výkonnou základnu, nezbytnou pro naplnění náročných potřeb filmového studia.

 

„Špičková digitální tvorba vyžaduje obrovské množství výpočetního výkonu a stoprocentně sladěnou spolupráci mezi našimi studii,“ řekl Derek Chan, ředitel oddělení globálních technologických operací ve studiu DreamWorks Animation.„Konvergovaná infrastruktura HP je zárukou, že naši výtvarníci mají k dispozici nejvýkonnější technologie, díky nimž mohou oživovat své vize a vytvářet tak úžasná filmová díla pro diváky každého věku.“

 

Služby a servery HP splňují obrovské nároky na výpočetní výkon

Produkce snímku „Croodsovi“ vyžadovala pro vytvoření filmového obrazu ze 3D modelů více než 80 milionů hodin renderingu. Při „oživování“ postav, jako jsou např. až příliš starostlivý otec Grug či jeho dcera, rebelující teenagerka Iška, se studio DreamWorks Animation spoléhalo na servery HP ProLiant a služby HP Enterprise Services poskytované ve čtyřech geograficky navzájem oddělených serverových renderovacích farmách – v Glendale a Redwood City v Kalifornii, v Las Vegas a Bengalúru v Indii. Vysoký kontinuální výpočetní výkon poskytovaný řešeními HP umožnil studiu DreamWorks Animation rendering obrovského množství dat nutného k vyprodukování snímku.

 

Blade servery HP ProLiant BL460c Gen8 navíc studiu zajistily o více než 40 % vyšší datovou propustnost a o více než 42 % vyšší výkon na jeden watt v porovnání s modely předchozí generace.(1) Díky tomu se možnosti renderingu ve studiu zvýšily na průměrně 500 000 úloh denně.

 

Pracovní stanice HP umožňují spolupráci mezi umělci

Při tvorbě exotických zvířat a složitých terénů, s nimiž se Croodsovi ve filmu setkávají, využívali animátoři studia DreamWorks Animation špičkové pracovní stanice HP Z820 a Z800.

 

Pracovní stanice HP Z820 osazené duálními procesory Intel® Xeon® jsou až o 50 % rychlejší oproti předchozí generaci(1) a umožňují tak grafikům pracovat na rozsáhlých a komplexních scénách kombinujících různé záběry, postavy a snímky v rámci interaktivního prostředí.

 

V novém nejmodernějším studiu společnosti HP Z800 Workstations byly také využity pracovní stanice HP Z800, které posloužily k zachycení fantastických objevů postavy „Guy“ či hřejivého smíchu babičky.

 

Maximální uživatelskou přívětivost přineslo umělcům ve studiích v Glendale, Redwood City a Bangalúru programové vybavení HP Remote Graphics Software, které jim v reálném čase umožnilo navzájem spolupracovat v režimu „jednoho monitoru“.

 

Komplexní technologická podpora

Studio DreamWorks Animation navázalo na partnerskou spolupráci, která trvá již od roku 2001, a při výrobě snímku „Croodsovi“ se spolehlo na využití technologií HP v téměř všech fázích vytváření animací.

 

Mezi klíčové výhody, které studiu DreamWorks Animation přináší spolupráce s HP, patří:

  • Neustálá dostupnost sítě díky architektuře HP FlexNetwork, která zahrnuje switche řady HP 12518, 5820, 5800 a 6125G/XG a vestavěné inovativní virtualizační technologie HP Intelligent Resilient Framework (IRF).
  • Nižší náročnost administrace sítě v rámci celého studia díky inteligentnímu řešení správy sítě HP Intelligent Management Center s jednotným prostředím, a také zjednodušená správa tisku díky službám HP Managed Services.
  • HP 3PAR StoreServ Storage, HP MSA P2000, HP StoreAll Storage a HP StoreOnce Backup.
  • Centrální správa úložišť s HP 3PAR StoreServ, která umožňuje technikům studia DreamWorks Animation snadno řídit a monitorovat provoz úložišť z jejich pracovních stanic.
  • Konzistence barev během vytváření jednotlivých postav a klíčových scén při jejich tisku a zobrazování na displeji i na projekčním plátně díky profesionálním monitorům a tiskárnám HP DreamColor.

 

Hardware, software a služby HP poskytovaly snímku „Croodsovi“ podporu od počáteční myšleny až po jeho dokončení, umožnily studiu DreamWorks Animation dosáhnout při jeho produkci výkonnostního maxima a nabídly fanouškům špičkovou grafiku na nejvyšší současné technologické úrovni.

------------------------------

 (1) Podle interních výpočtů HP.

 Intel a Xeon jsou ochranné známky společnosti Intel Corporation v USA a dalších zemích.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která obnášejí rizika, nejistoty a předpoklady. Pokud se taková rizika či nejistoty promění ve skutečnost, nebo se předpoklady HP ukážou jako nesprávné, výsledky společnosti HP a jejích konsolidovaných dceřiných společností se mohou zásadně lišit od toho, co výslovně nebo implicitně vyplývá z takových výhledových prohlášení a předpokladů. Za výhledová prohlášení mohou být pokládána všechna prohlášení, která nejsou historickými fakty, například prohlášení ohledně plánů, strategií a cílů vedení společností pro budoucí kroky; jakákoli prohlášení ohledně očekávaného vývoje, výkonnosti nebo podílu na trhu s ohledem na produkty a služby; očekávané provozní a finanční výsledky, jakákoli prohlášení o očekávání nebo přesvědčení a jakákoli prohlášení o domněnkách, na nichž se zakládá cokoli z uvedeného. Mezi zmiňovaná rizika, nejistoty a předpoklady patří uskutečňování a plnění kontraktů ze strany HP a jejích zákazníků, dodavatelů a partnerů; úspěšnost očekávaných výsledků; vliv makroekonomických a geopolitických trendů a událostí; tlaky konkurenčních firem na HP; rozvoj nových produktů a služeb a zlepšování stávajících výrobků a služeb pro splnění aktuálních potřeb zákazníků; reakce na nově vznikající technologická trendy; realizace kontraktů HP a jejích dodavatelů, zákazníků a partnerů; ochrana duševního vlastnictví a majetku HP, včetně duševního vlastnictví souvisejícího s licencemi třetích stran; integrace a ostatní rizika spojená s obchodními procesy a investičními transakcemi; přijímání a udržení klíčových zaměstnanců, předpoklady týkající se důchodového zabezpečení a dalších náklady související s odchodem zaměstnanců; očekávání a předpoklady týkající se načasování a nasazení programů pro další snižování nákladů, plány restrukturalizace a jejich integrace; důsledky nevyřízených pohledávek, vyšetřování, a sporů; a další rizika, jež jsou popsána v oznámeních společnosti HP podaných americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC), včetně výroční zprávy HP na formuláři 10-K za fiskální rok končící 31. října 2012. HP na sebe nebere žádný závazek a nemá v úmyslu tato výhledová prohlášení aktualizovat.

 

Copyright © 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Zde uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. Jediné záruky k produktům a službám HP jsou výslovně uvedeny v záručních prohlášeních, jež jsou dodávána s příslušnými produkty a službami. Žádné zde uvedené informace by neměly být považovány za další záruku. HP nezodpovídá za případné technické nebo redakční chyby nebo opomenutí.

 

Sdílet
TOPlist