Moudrost dnešního dne:

Každá láska končí dřív nebo později nešťastně, protože i kdyby trvala celý život, tak jeden umře dříve a zanechá toho druhého v zármutku.

...

Právě přítomno: 371 hostů a žádný člen

HP představuje nový tablet

.

Společnost HP představila nový cenově dostupný tablet HP Slate7 s operačním systémem Android Jelly Bean, který nabízí uživatelům připojení ke všem oblíbeným mobilním službám Googlu. Díky 17,78cm (7ʺ) úhlopříčce a hmotnosti pouhých 368 g představuje model HP Slate7 ideálního, vysoce spolehlivého osobního elektronického „společníka“. Jeho tělo, které tým vývojářů vybarvil kombinací černé barvy s šedým nebo červeným odstínem na zádech, je vyrobeno z vysoce odolné nerezové oceli.

HP Slate7 je také prvním tabletem na trhu, nabízejícím špičkovou technologii Beats Audio pro přehrávání zvuku v dosud nejvyšší kvalitě, jakou jsou současné tablety schopny nabídnout.

Tablet HP Slate7 přináší nejoblíbenější mobilní služby společnosti Google, například Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive či Google+ Hangouts pro video komunikaci s více uživateli současně, stejně jako přístup k aplikacím a digitálnímu obsahu dostupnému prostřednictvím služby Google Play.(1)

„Abychom dokázali maximálně flexibilně reagovat na rostoucí zájem o tablety ze strany koncových uživatelů i podnikové sféry, budeme nabízet řadu nových modelů lišících se fyzickým vzhledem i použitým operačním systémem,“ řekl Alberto Torres, senior vicepresident obchodní jednotky HP Global Mobility Business Unit. „Náš nový model HP Slate7 založený na operačním systému Android představuje atraktivní vstupní bod mezi tablety pro koncové uživatele, zatímco revoluční podnikové modely HP ElitePad s operačním systémem Windows® 8 ideálně poslouží firmám, organizacím či státní správě. Obě řady tabletů samozřejmě poskytují špičkové služby a podporu, na jaké jsou uživatelé HP produktů dlouhodobě zvyklí.“

Model HP Slate7 je po nedávno představeném počítači HP Chromebook druhým členem nové modelové řady produktů, jejímž cílem je nabídnout uživatelům snadný přístup ke všem službám společnosti Google.

Tablet HP Slate7 spadá do produktového portfolia nové obchodní jednotky HP Global Mobility Business Unit, založené v září 2012 při příchodu Alberta Torrese. Tento významný manažer přešel do HP ze společnosti Nokia, kde zastával funkci výkonného viceprezidenta a dohlížel na vývoj produkty a platformy MeeGo.

Rychlé připojení a snadné používání

Srdce tabletu tvoří procesor ARM Dual Core Cortex-A9 s frekvencí 1,6 GHz, díky němuž je tablet Slate7 velmi rychlý, výkonný a bleskově reagující. Podpora bezdrátových sítí umožňuje uživatelům okamžitý přístup k e-mailu, internetu a dalším klíčovým aplikacím, zatímco vysoce kontrastní HFFS (High-aperture-ratio Field Fringe Switching) displej nabízí široké pozorovací úhly pro snadné prohlížení dokumentů, fotografií, videa či hraní her, které si lze bez ztráty čitelnosti vychutnat i ve venkovních světelných podmínkách.

Součástí výbavy tabletu je rovněž 3Mpix fotoaparát na jeho zadní straně a VGA fotoaparát na přední straně pro pohodlné využívání multimediální komunikace, natáčení videa a fotografování.

Uživatelé modelu HP Slate7 mohou využívat aplikaci HP ePrint(2) pro snadný tisk bez ohledu na to, jestli se zrovna nacházejí doma nebo na cestách; unikátní nativní funkce navíc umožňují přímý tisk z většiny aplikací. Pro snadný přenos souborů je připraven port MicroUSB. Tablet obsahuje pečlivě vybraný balík různorodých aplikací od HP od exkluzivních her až po nástroje pro zvýšení pracovní produktivity a uživatelského komfortu.

HP bude nabízet řadu jednoduchých a snadno přístupných podpůrných nástrojů a zdrojů, které pomohou uživatelům naplno využít všechny funkce tabletu Slate7. Kromě rozsáhlých služeb telefonní a online podpory, která je standardní součástí zákaznického servisu, mají zákazníci možnost rozšířit a prodloužit standardní dvouletou záruku prostřednictvím služeb HP Care Pack. Uživatelé, kteří si zakoupí model HP Slate7, mohou využít výhod volitelné rozšířené záruky po dobu dalších dvou let, a to buď v rámci služby HP CarePack za 29 eur, nebo služby HP CarePack zahrnující i ochranu proti náhodnému poškození (Accidental Damage Protection, ADP) za 49 eur.(3)

Ceny a dostupnost(3)

Tablet HP Slate7 bude na českém trhu dostupný během července letošního roku. Cena by měla začínat na částce 169 eur.

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

  1. (1)Podmínkou pro využívání služeb je přístup k internetu, který není součástí dodávky tabletu.
  2. (2)Podmínkou pro využívání služby je internetové připojení k tiskárně, podporující tisk přes web, a zřízení uživatelského účtu ke službě HP ePrint (přehled kompatibilních tiskáren, podporovaných dokumentů, typů obrázků a dalších detailů o službě HP ePrint lze najít na webu www.hp.com/go/eprintcenter). U mobilních zařízení je vyžadováno připojení k internetu a podpora přístupu kVyžadováno může být rovněž připojení k přístupovému bodu bezdrátové sítě. Samostatně zakoupené datové balíčky nebo použití internetu může být zpoplatněno. Doba tisku a rychlosti připojení se mohou lišit v závislosti na aktuálních podmínkách.
  3. (3)Odhadované doporučené ceny. Ceny v době uvedení přístroje na trh se mohou lišit.

ARM je registrovaná ochranná známka společnosti ARM Limited. Microsoft a Windows jsou registrované ochranné známky společnosti Microsoft Corporation na území USA.

---------------------------------------------------------

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která obnášejí rizika, nejistoty a předpoklady. Pokud se taková rizika či nejistoty promění ve skutečnost, nebo se předpoklady HP ukážou jako nesprávné, výsledky společnosti HP a jejích konsolidovaných dceřiných společností se mohou zásadně lišit od toho, co výslovně nebo implicitně vyplývá z takových výhledových prohlášení a předpokladů. Za výhledová prohlášení mohou být pokládána všechna prohlášení, která nejsou historickými fakty, například prohlášení ohledně plánů, strategií a cílů vedení společností pro budoucí kroky; jakákoli prohlášení ohledně očekávaného vývoje, výkonnosti nebo podílu na trhu s ohledem na produkty a služby; očekávané provozní a finanční výsledky, jakákoli prohlášení o očekávání nebo přesvědčení a jakákoli prohlášení o domněnkách, na nichž se zakládá cokoli z uvedeného. Mezi zmiňovaná rizika, nejistoty a předpoklady patří uskutečňování a plnění kontraktů ze strany HP a jejích zákazníků, dodavatelů a partnerů; úspěšnost očekávaných výsledků; vliv makroekonomických a geopolitických trendů a událostí; tlaky konkurenčních firem na HP; rozvoj nových produktů a služeb a zlepšování stávajících výrobků a služeb pro splnění aktuálních potřeb zákazníků; reakce na nově vznikající technologická trendy; realizace kontraktů HP a jejích dodavatelů, zákazníků a partnerů; ochrana duševního vlastnictví a majetku HP, včetně duševního vlastnictví souvisejícího s licencemi třetích stran; integrace a ostatní rizika spojená s obchodními procesy a investičními transakcemi; přijímání a udržení klíčových zaměstnanců, předpoklady týkající se důchodového zabezpečení a dalších náklady související s odchodem zaměstnanců; očekávání a předpoklady týkající se načasování a nasazení programů pro další snižování nákladů, plány restrukturalizace a jejich integrace; důsledky nevyřízených pohledávek, vyšetřování, a sporů; a další rizika, jež jsou popsána v oznámeních společnosti HP podaných americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC), včetně výroční zprávy HP na formuláři 10-K za fiskální rok končící 31. října 2012. HP na sebe nebere žádný závazek a nemá v úmyslu tato výhledová prohlášení aktualizovat.

 Copyright © 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Zde uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. Jediné záruky k produktům a službám HP jsou výslovně uvedeny v záručních prohlášeních, jež jsou dodávána s příslušnými produkty a službami. Žádné zde uvedené informace by neměly být považovány za další záruku. HP nezodpovídá za případné technické nebo redakční chyby nebo opomenutí.

Sdílet
TOPlist