Moudrost dnešního dne:

Směj se, když můžeš. Omluv se, když bys měl. A nech být to, co nemůžeš změnit.

...

Právě přítomno: 742 hostů a jeden člen

Smysl pro detail je jen začátek

.

hp tiskárnyBěhem plánování vašeho bydlení myslíte od velkých až po ty nejmenší drobnosti. Přemítáte si v hlavě, kam postavíte lednici, kde bude viset police, na níž umístíte vaše knihy a na spoustu dalších věcí. Jak ale uspořádáte vaši domácí kancelář, když místa mnoho nezbývá a kromě kvality navíc dbáte na estetiku?

Existují způsoby, jak elegantně sladit nábytek a doplňky spolu s elektronickým vybavením, které však může mnohdy stát nějaký ten prostor navíc. Proto je nasnadě poohlédnout se po takovém zařízení, které bude prostorově úspornější a stále bude vhodně zapadat do vaší pracovny.

Výbuch baterie v PC nebo mobilu?

.

bateriePřed časem jsem si koupila nový notebook-HP. Snažila jsem se, aby byl alespoň trochu nadčasový, protože vývoj jde neustále dopředu a nechtělo se mi za pár let kupovat další. Vydržel mi přesně 3,5 roku. V servisu řekli, že je akorát tak do šrotu, protože jsem ho uvařila. Bez práce ale nejsou koláče a tak jsem musela koupit jiný. Po nějaké době začal hučet a bylo mi řečeno, že se musí vyčistit. Podívali se do střev vyfoukli nějaký prach a zase ho zavřeli. Po měsíci jsem si všimla, že jeden roh víka je uskočený. Při bližším ohledání jsem si všimla, že tam jsou jen dva šroubky (naštěstí), což mě sice uklidnilo (brala jsem to jako

Technologické firmy kontra věk nad 50 let

.

disketyTéměř polovina českých padesátníků a seniorů si myslí, že s nimi technologické firmy neprávem jednají povýšeně. Více než dva z pěti (42 %) Čechů nad padesát let se cítí být ponižováni technologickými firmami, nejčastěji ve smyslu, že je považují za technologicky negramotné (62 %). To mimo jiné říká nový průzkum AVG® Technologies N.V. (NYSE: AVG), společnosti poskytující internetovou bezpečnost 188 milionům aktivních uživatelů.

.Jak jsem přecházela na Apple II.

.

ApplePokud chcete přejít z Windows na Apple, tak i když jste zkušený uživatel, a ne IT pracovník, který by měl být profík, tak nečekejte, že to bude snadné. Návyky se vám budou neustále vracet a jen zvolna budete objevovat různé vychytávky, které jste neznali. Troufám si říct, je jako uživatel jsem byla ve Windows téměř profík a známí mi volali “a jak udělám toto, a kde najdu toto”. Dnes jsem já ta, co by ráda zavolala, ale nemám kam. Nikdo v mém okolí Apple nemá. Jablko mě srazilo na kolena a udělalo mě zase pokornou. 

Studenti vyvinuli aplikaci na určování rostlin, stačí je jen vyfotit

.

mobilní aplikaceStudent Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) spolu s kolegy z brněnské univerzity vyvinul aplikaci, pomocí které lze jednoduše zjistit název rostliny. Stačí poslat několik fotografií a na displeji se zobrazí její název. Aplikace pro chytré telefony je výsledkem několikaměsíční spolupráce tří doktorských studentů.

S pomocí aplikace FlowerChecker jednoduše zjistíte název jakékoliv rostliny. Stačí poslat několik fotografií a na displeji se vám poté zobrazí její název. 

 

HP Inc. přichází s mobilní platformu nové generace

.

Elite x3Společnost HP Inc. dnes na konferenci Mobile World Congress odhalila průlomovou novinku, která zásadním způsobem mění práci s počítačem na cestách. Nový mobilní ekosystém je navržený takovým způsobem, aby byl dostatečně univerzální a vyhovoval velkému posunu v trendech toho, kde a jak pracujeme. Zařízení HP Elite x3 s Windows 10 Mobile kombinuje možnosti využití phabletu, notebooku a stolního počítače do jediného přístroje.

„Mobilita v komerčním sektoru je zralá pro změnu a ještě nikdy nezažila inovaci v takovémto měřítku,”

Víte, co je to - Digitální dědictví?

.

digitální poslední vůleAVG® Technologies N.V. (NYSE: AVG), společnost poskytující internetovou bezpečnost 188 milionům aktivních uživatelů, odhalila další skutečnosti zjištěné prostřednictvím globálního průzkumu AVG Digital Diaries. Nejnověji zkoumaným tématem mezi respondenty staršími padesáti let bylo jejich digitální dědictví. Při dotazování téměř 6.000 lidí v devíti zemích včetně Česka se ukázalo, že 83 % respondentů nevědělo, co digitální dědictví je, natož aby o něm někdy přemýšleli. Spravování pozůstalosti zesnulého příbuzného může být emocionálně velice náročným úkolem.

Arlo Smart Home Security Camera

.

ArloSpolečnost NETGEAR, Inc. představila průlomový produkt z oblasti bezpečnostních kamer pro domácnosti: Arlo Smart Home Security Camera.

Arlo je první a jedinou 100% bezdrátovou Wi-Fi bezpečnostní kamerou s vynikající kvalitou obrazu ve vysokém rozlišení. Díky outdoorové kameře Arlo mohou uživatelé sledovat své domovy ze všech možných úhlů, zvenčí i zevnitř, a díky výkonným čidlům pro noční vidění nepřetržitě během celého dne. Kombinace snadné instalace, provozu na baterie, plně bezdrátového režimu a konstrukce odolné proti povětrnostním vlivům 

.Jak jsem přecházela na Apple I.

.

ApplePřed 3 lety jsem si koupila úplně nový noťas a říkala jsem si, že když na něm nebudu šetřit, tak s ním zestárnu. Chyba lávky. Jednoho dne jsem ho chtěla zapnout a on NIC. Nejdříve jsem doufala, že jde jen o banální poruchu a ono NE. Jednoduše se se mnou ani nerozloučil a odešel do věčných lovišť a vzal s sebou i hard. Nejdříve jsem se zhroutila, protože představa, že na tom hardu bylo 20 let mé práce byla šílená. Když ale prvotní šok pominul, uvědomila jsem si, že ne, protože jsem si vše zálohovala.

HP představuje čtyři nové mobilní počítače

.

ElitePad 1000Společnost HP představila novou kolekci mobilních počítačů, které dorazí na český trh v průběhu letošního jara. Nabídnou moderní technologie, nadprůměrnou funkční výbavu, atraktivní design a vysoce dostupnou cenu.

HP ElitePad 1000 G2: Dotýkejte se, pište, mluvte

Jeden z nejtenčích 10,1“ tabletů na současném trhu přináší kompaktní tělo s pouhými 9,2 mm tloušťky a 680 g hmotnosti.

 

TOPlist