Moudrost dnešního dne:

EGO říká: Až všechno klapne, najdu klid. DUCH říká: najdi klid a všechno klapne.

...

Právě přítomno: 287 hostů a žádný člen

- Pozor na účty za telefon

.

účet za telefonPřišlo mi vyúčtování za telefon, a protože jsem trávila léto na Slovensku, občas jsem si zatelefonovala i na nějaké to slovenské číslo, když jsem něco potřebovala. Jenže ouha. Včera mi přišel výpis za telefon a byl neobvykle vysoký. Proto jsem se obrátila na svého operátora s dotazem, co na účtu znamená Odchozí volání v zahr. - Roam., zóna 2. Asi jsem vyzněla v telefonu jako úplný mimoň, protože slečna se mi jala vysvětlovat, že jde o zahraniční hovor. Když jsem namítla, že to vím, ale chci vědět jaký, protože se domnívám, že byly poplatky v EU přeci zrušeny, tak mi asi po 10 minutách

 

čekání vysvětlila: "Když budete v ČR a budete volat na jakoukoli simku EU, platíte poplatek za zahraniční hovor. Když budete v EU a budete volat na jakoukoli simku z EU, neplatíte nic."

 

Takže pro nás, co jsme si mysleli, že v rámci EU se od června už neplatí žádné „spropitné“, je to jinak. Znamená to, že:

- v ČR i kdekoli v EU voláte v rámci svého tarifu na české číslo, jak chcete a žádný další poplatek neplatíte.

- pokud voláte z ČR na jiné nežli české číslo, tak platíte poplatek zahraniční hovor

- jste-li kdekoli v EU, můžete volat jak na česká čísla, tak na čísla z EU a poplatek neplatíte.

 

 neboli:

 

Když budu v Česku a budu volat na Slovensko, tak je to zahraniční hovor a platím poplatek. Když budu kdekoliv jinde v EU, tak za hovor na Slovensko platit nebudu.

 

 

 

Sdílet
TOPlist