Moudrost dnešního dne:

Odvážným štěstí přeje

...

Právě přítomno: 706 hostů a jeden člen

Jak také lze vyřešit pokutu,...

.

pokutaTomáš se podíval na tachometr právě ve chvíli, kdy ho zachytil radar. Nestihl už zpomalit. 78 km/h - přes obec. Tento rok to je už potřetí, co ho chytili.....
"CO TU ZASE K ČERTU DĚLAJ!”
Policajt vystoupil z auta a s blokem v ruce pomalu přicházel k Tomášovu autu.
"Je to Karel, nebo ne? Uniforma ho trochu změnila, ale opravdu, je to Karel. To bude dobré. Známý policajt chytil známého."

"Ahoj Karle. To je sranda, že se vidíme tady.”

Tipy, jak dojet s co nejnižší spotřebou paliva

.

autaStatisíce Čechů vyráží během léta na dovolenou. K jejich oblíbeným destinacím patří státy jižní Evropy, zejména pak Chorvatsko, kam až ¾ z nich jezdí autem . Náklady na dopravu nejsou přitom zanedbatelné. V závislosti na ceně pobytu mohou tvořit 20 - 50 % celkových nákladů na dovolenou. Společnost Honeywell, přední světový poskytovatel turbodmychadel pro automobilky, přináší tipy na hospodárnou jízdu znamenající nezanedbatelné úspory, bezpečnější dojezd, nižší účty za opravy vozidla, méně pokut za rychlost a výrazně nižší stres na cestách.

Jak postupovat v případě autonehody

.

Třebaže nehodu nikomu nepřejeme, když už k ní přece jen dojde, je dobré vědět, co dělat. Není to tak dávno, kdy se Policie ČR musela volat prakticky ke každé dopravní nehodě. Ještě v roce 2000 byl limit pro oznamovací povinnost nehody stanoven na pouhých 1 000 Kč. Od ledna 2001 jej tehdy nový zákon výrazně zvýšil, a to na 50 000 Kč. Částka, od které nehodu musíme hlásit, je nyní výrazně zvýší, a to na dvojnásobek, čili rovných 100 000 Kč.

Máte auto s klimatizaci?

.

Budeme-li chtít pochopit princip klimatizace, tak si ji můžeme přirovnat např. k ledničce. Vstupujeme-li tedy do auta, kde je zapnuta klimatizace, jako bychom vstoupili do ledničky. Zastaví-li pak toto auto po nějaké delší cestě, může se stát, že se nám pod autem začne tvořit loužička. Proč? Začněme trochu oklikou. Každé auto má chladič, ve kterém je voda. Tato voda se zahřívá tím, že ochlazuje motor auta.

Novinky pro řidiče od 1.1.2016

.

řidičiLetos vstoupila v platnost nová vyhláška č. 294/2015 Sb., která nahradila vyhlášku č. 30/2001 Sb. Zákon 268/2015 Sb. je také novelizován zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Velkou změnou je nové pojetí dálniční sítě, kdy většina stávajících rychlostních silnic je převedena na dálnice, takže myslete na dálniční známky.

Značka silnice pro motorová vozidla byla uvolněna pro komunikace, kde je omezen nemotorový provoz a naproti tomu zvýšit povolenou nejvyšší rychlost na 110 km/h.

.Auto v igelitce

.

Patnáct let jsem jezdil bez nehody. Jistě, zažil jsem za volantem horké chvilky, ale to co se mi stalo před pár dny, je svou teplotou strčí všechny do kapsy. Za jízdy mi vzplálo auto. „Uslyšel lupnutí a pak zpozoroval, že vozidlo vepředu hoří. Pravděpodobná příčina: závada na palivovém systému,“ objevilo se později v protokolu. (Zajímavé je, že když jsem uslyšel to lupnutí, tak mě napadlo, že jsem píchnul a budu muset vyměňovat kolo, což mě na malou chvíli strašně otrávilo.)

Zastavil jsem a vystoupil. Auto se rozhořelo a mě napadly dvě věci:

.Nestartuje mi auto

.

Řekli bychom si, že je to vyloženě zimní problém, a i když to vypadá hodně nepravděpodobně, tak i v létě se vám snadno může stát, že auto nechce nastartovat a uslyšíte při pootočení klíčku jen chabé zaškytání. Pokud se vám to tedy stane, nejdříve zapátrejte v mysli, jak dlouho máte baterii v autě a pokud dojdete k závěru, že je to určitě tak kolem pěti let, tak to s největší pravděpodobností opravdu bude „smrt“ autobaterie.

Ekologická doprava

.

E.ON je historicky první energetická společnost v České republice, která zprovoznila veřejnou nabíjecí stanici v obchodní galerii Vaňkovka Brno a navíc od března letošního roku dodává do svých plnicích stanic stlačený zemní plyn s dvacetiprocentní příměsí bioplynu, tedy plynu vyrobeného z obnovitelných zdrojů. V posledních měsících představila společnost E.ON své nové projekty v oblasti alternativních pohonů.

TOPlist