Moudrost dnešního dne:

Krásní mladí lidé jsou hříčkou přírody, ale krásní staří lidé jsou umělecká díla

...

Právě přítomno: 756 hostů a jeden člen

- Pozor na účty za telefon

.

účet za telefonPřišlo mi vyúčtování za telefon, a protože jsem trávila léto na Slovensku, občas jsem si zatelefonovala i na nějaké to slovenské číslo, když jsem něco potřebovala. Jenže ouha. Včera mi přišel výpis za telefon a byl neobvykle vysoký. Proto jsem se obrátila na svého operátora s dotazem, co na účtu znamená Odchozí volání v zahr. - Roam., zóna 2. Asi jsem vyzněla v telefonu jako úplný mimoň, protože slečna se mi jala vysvětlovat, že jde o zahraniční hovor. Když jsem namítla, že to vím, ale chci vědět jaký, protože se domnívám, že byly poplatky v EU přeci zrušeny, tak mi asi po 10 minutách

Jak také lze vyřešit pokutu,...

.

pokutaTomáš se podíval na tachometr právě ve chvíli, kdy ho zachytil radar. Nestihl už zpomalit. 78 km/h - přes obec. Tento rok to je už potřetí, co ho chytili.....
"CO TU ZASE K ČERTU DĚLAJ!”
Policajt vystoupil z auta a s blokem v ruce pomalu přicházel k Tomášovu autu.
"Je to Karel, nebo ne? Uniforma ho trochu změnila, ale opravdu, je to Karel. To bude dobré. Známý policajt chytil známého."

"Ahoj Karle. To je sranda, že se vidíme tady.”

Novinky pro řidiče od 1.1.2016

.

řidičiLetos vstoupila v platnost nová vyhláška č. 294/2015 Sb., která nahradila vyhlášku č. 30/2001 Sb. Zákon 268/2015 Sb. je také novelizován zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Velkou změnou je nové pojetí dálniční sítě, kdy většina stávajících rychlostních silnic je převedena na dálnice, takže myslete na dálniční známky.

Značka silnice pro motorová vozidla byla uvolněna pro komunikace, kde je omezen nemotorový provoz a naproti tomu zvýšit povolenou nejvyšší rychlost na 110 km/h.

Při volání o pomoc rozhoduje každá vteřina

.

násilíPolicie ČR přijme denně jedno až dvě hlášení o napadení či znásilnění žen. Jedná se ovšem pouze o zlomek skutečného počtu útoků na ženy, jelikož trestný čin tohoto charakteru nahlásí pouze každá osmá žena, která se stala jeho obětí. Zanedbatelný není ani počet případů obtěžování, stalkingu či domácího násilí. Následky těchto útoků by byly mnohem menší, pokud by ženy měly k dispozici možnost přivolat si rychlou a účinnou pomoc. Řešení přitom existuje a nachází se na dosah ruky.

 

Výbuch baterie v PC nebo mobilu?

.

bateriePřed časem jsem si koupila nový notebook-HP. Snažila jsem se, aby byl alespoň trochu nadčasový, protože vývoj jde neustále dopředu a nechtělo se mi za pár let kupovat další. Vydržel mi přesně 3,5 roku. V servisu řekli, že je akorát tak do šrotu, protože jsem ho uvařila. Bez práce ale nejsou koláče a tak jsem musela koupit jiný. Po nějaké době začal hučet a bylo mi řečeno, že se musí vyčistit. Podívali se do střev vyfoukli nějaký prach a zase ho zavřeli. Po měsíci jsem si všimla, že jeden roh víka je uskočený. Při bližším ohledání jsem si všimla, že tam jsou jen dva šroubky (naštěstí), což mě sice uklidnilo (brala jsem to jako

Smysl pro detail je jen začátek

.

hp tiskárnyBěhem plánování vašeho bydlení myslíte od velkých až po ty nejmenší drobnosti. Přemítáte si v hlavě, kam postavíte lednici, kde bude viset police, na níž umístíte vaše knihy a na spoustu dalších věcí. Jak ale uspořádáte vaši domácí kancelář, když místa mnoho nezbývá a kromě kvality navíc dbáte na estetiku?

Existují způsoby, jak elegantně sladit nábytek a doplňky spolu s elektronickým vybavením, které však může mnohdy stát nějaký ten prostor navíc. Proto je nasnadě poohlédnout se po takovém zařízení, které bude prostorově úspornější a stále bude vhodně zapadat do vaší pracovny.

HP Inc. přichází s mobilní platformu nové generace

.

Elite x3Společnost HP Inc. dnes na konferenci Mobile World Congress odhalila průlomovou novinku, která zásadním způsobem mění práci s počítačem na cestách. Nový mobilní ekosystém je navržený takovým způsobem, aby byl dostatečně univerzální a vyhovoval velkému posunu v trendech toho, kde a jak pracujeme. Zařízení HP Elite x3 s Windows 10 Mobile kombinuje možnosti využití phabletu, notebooku a stolního počítače do jediného přístroje.

„Mobilita v komerčním sektoru je zralá pro změnu a ještě nikdy nezažila inovaci v takovémto měřítku,”

Pořádek v ledničce šetří peníze, stačí mít systém

.

úspora energiePřehledná lednička ušetří nejen mnoho času a nervů, ale i peněz. Když na potraviny dobře vidíte a bezpečně víte, kde co najdete, rozhodně je nenecháte zkazit. Průměrný Čech totiž vyhodí každý rok 170 kg potravin, což se dá změnit. Každé místo lednice je díky rozdílné teplotě určeno pro odlišný typ potravin, a proto je pro jejich skladování vhodné mít správný systém.

„Teplota uvnitř chladničky se na různých místech liší. I proto velmi záleží, kde jsou

Tipy, jak dojet s co nejnižší spotřebou paliva

.

autaStatisíce Čechů vyráží během léta na dovolenou. K jejich oblíbeným destinacím patří státy jižní Evropy, zejména pak Chorvatsko, kam až ¾ z nich jezdí autem . Náklady na dopravu nejsou přitom zanedbatelné. V závislosti na ceně pobytu mohou tvořit 20 - 50 % celkových nákladů na dovolenou. Společnost Honeywell, přední světový poskytovatel turbodmychadel pro automobilky, přináší tipy na hospodárnou jízdu znamenající nezanedbatelné úspory, bezpečnější dojezd, nižší účty za opravy vozidla, méně pokut za rychlost a výrazně nižší stres na cestách.

V boji o pozornost rodičů často vítězí mobily nad dětmi

.

telefonMobilní telefony stále častěji vítězí nad dětmi v boji o pozornost jejich rodičů. Vyplývá to z průzkumu provedeného AVG® Technologies N.V. (NYSE: AVG), společností poskytující internetovou bezpečnost více než 200 milionům aktivních uživatelů. Více než polovina (52 %) dotázaných dětí uvedla, že jejich rodiče tráví používáním svých mobilních zařízení až příliš mnoho času. Výjimkou nebyla ani tvrzení, že čas rodičů strávený s mobilním zařízením převyšuje čas strávený s dítětem (15 %). Dlouhodobý názor, že digitální technologie ničí rodinný život, potvrzuje i téměř polovina (44 %) dotázaných

TOPlist