Moudrost dnešního dne:

Spory by netrvaly tak dlouho, kdyby celá vina spočívala jen na jedné straně

...

Právě přítomno: 162 hostů a žádný člen

Dokonalý střih spodního prádla.

.

Podprsenka je stále podceňovaným kusem oděvu a přitom nám může úplně změnit naši osobnost. Jenže málokterá žena si umí koupit správnou velikost a tvar podprsenky. Často vybírají podprsenky, které mají příliš volný obvod, malé košíčky, nebo jim  prsa tvaruje do nepřirozeného tvaru. Částečně je to způsobeno tím, že v mnoha obchodech je těžké koupit prádlo v plném velikostním sortimentu nebo hlubšími košíčky - D a více. Výsledek je pak takový, že se žena přizpůsobuje prádlu, místo toho, aby to bylo naopak. Navíc se mnohé ženy za velké poprsí prostě stydí.

 

Jak by tedy měla vypadat dobře sedící podprsenka?

Podprsenka by měla být hlavně pohodlná, protože pokud vás bude někde tlačit, nebudete se cítit uvolněně.

Současně by měla zvýraznit naše přednosti, protože jen tak se budete cítit sebevědomně.

Její centrální část by měla těsně přiléhat ke hrudní kosti a kostice by měly přesně kopírovat tvar poprsí.

Nic nesmí z košíčku přetékat, prádlo se nesmí zarývat do kůže, nebo dokonce rozdělit prsa na různé části a dělat tak třeba 4 prsa.

Košíček nesmí ani odstávat, to totiž znamená, že je příliš velký.

Jen málo žen ví, jak velký význam má správně zvolený objem podprsenky. Prsa by ve své poloze měl právě udržovat správný objem prádla a ne ramínka. Bohužel, je to často naopak a nejlépe to je vidět, když se svléknete. Mnohdy vše ukáží až červené stopy na ramenou.

Uvědomme si, že když po dlouhém dni sundáme podprsenku, nesmí být kůže zarudlá ani bolavá. Pokud ano, jaké je tedy řešení?

 

Je potřeba si koupit novou podprsenku, ale jak to udělat tak, abychom nenakoupily opět špatně?

Některé ženy celý život nakupují jednu velikost podprsenky. Pokud jako dvacetileté kupovaly 75 C, tak se bohužel i mnoho let po té neustále rozhlížejí po téže velikosti. Přitom si neuvědomují, že se jejich silueta těla mění s věkem. Rodíme děti, přibíráme, nebo ztrácíme na váze. Mění se velikost a tvar prsů. Takže je na místě tu a tam vzít do ruky metr a zkontrolovat, jestli nosíme správnou velikost. Rovněž zapomínáme myslet na úpravu ramínek po každém praní. Toto nedělá téměř žádná žena.

Když zkoušíme podprsenku, tak si ji nejdříve zapneme. Zapínání musí být dimenzováno tak, abychom v budoucnu (až u podprsenky trochu povolí gumy), mohly ještě mít další volbu pro pevnější zapnutí. Potom se nakloníme, vložíme prsa do košíčků, jedna ruka přidržuje spodní část podprsenky a druhou rukou vložíme prsa do košíčků tak, že prso zvedneme a usadíme směrem ke středu těla. Potom lehce potáhneme za horní část košíčků. Teprve nyní si upravíme délku ramínka, které nesmí být ani volné, ani utažené. Pod ideálně utaženým ramínkem můžeme volně pohybovat prstem. Nakonec zvedne ruce - podprsenka se nesmí pohybovat nebo odstávat od hrudní kosti.

Proč někomu vadí kostice?

Když je podprsenka zvolena špatně, nepříjemně nás kostice tlačí do těla. A přitom stačí zvolit správnou velikost. Kostice musí nejen skvěle podepřít prsa, ale musí být i velmi pohodlné.

Další příčinou je velký sortiment délky a tvaru kostic. Pro každou podprsemku se používá jiná kostice. Některé jsou totiž dlouhé a úzké a jiné jsou široké a nízké. Taková domácká rada je ta, že máte-li nějakou naprosto skvělou podprsenku, ale už dosloužila, vytáhněte si z ní kostice a použíjte je do jiné, kterou nemůžete nosit, protože vám vůbec neseděla. Předem si ale zkontrolujte, zda bude tvar a délka kostice pasovat a jestli nejsou konečky kostice obnaženy až na kov. V tom případě je rovnou vyhoďte, protože by vás mohly zranit.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

 

Sdílet
TOPlist