Moudrost dnešního dne:

Čím více poznávám lidi, tím mám raději psy

...

Právě přítomno: 117 hostů a žádný člen

Prohřešky na kráse

.

Nejedna dívka či  žen si musí na počátku své kosmetické kariéry projít řadou trapných zkušeností. Některá má štěstí a má moudrou matku či kamarádku, která jim podá pomocnou ruku. Některá to štěstí nemá a jde životem pokus-omyl. Někdy ji to může stát slibně se vyvíjející vztah, protože muž rychle vycouvá , protože s "klaunem" či se  "strašákem" chodit nehodlá, ale někdy jsou to jen úsměšky kolegů či podřízených, u kterých se pak těžce hledá ztracený respekt. Kterých chyb se tedy nejčastěji dopouštíme?

 


Make-up

Nevěřte tomu, že nános make-upu dopomůže k tomu, abyste vypadala o deset let mladší.  Čím je vaše pleť horší, tím uvážlivěji make-up používejte. Nekvalitní přípravky se usadí ve vráskách a budete vypadat komicky. Čím je hutnější, tím horší je výsledek. Použijte kvalitní hydratační krém, který pleť vypne a naneste lehký make-up s tekutější konzistencí. Pamatujte si, že make-up má jen sjednotit barvu pleti nikoli zakrýt její nerovnosti a nezdravý vzhled. 

Řasy

Řasenka je druhý nejčastěji používaný krášlící prostředek. Má za úkol řasy zvýraznit, prodloužit, nebo zahustit. Řasenky jsou ale rovněž různé kvality a vůbec to nemusí být o ceně. Některou řasenkou si na oku vytvoříte jen nějaký slepenec řas a výsledný efekt je zoufalý. U kvalitní řasenky by mělo stačit 2- 3 přetažení řas a výsledkem by měly být sice zahuštěné, ale oddělené, neslepené řasy. Naopak jsou řasenky, že ať přejíždíte po řasách zleva zprava, výsledek je neviditelný. Pak je tady ale ještě jedna várka řasenek a možná ta nejhorší. Řasy vám sice namaluje, ale pokud se řasy opírají o spadlá horní víčka, nechávají na nich hrozivý černý stín. Ať už je to jedna, druhá, nebo třetí varianta, neváhejte je odhodit do nejbližšího koše a raději se do nákupu nové nemalujte. Budete vypadat určitě lépe.  

Barvy

Pozor na odlišnou barvu make-upu. Nalíčený obličej se nesmí barevně lišit s barvou krku, který si kvůli límečkům raději  neličte. Hrůzně vypadají i rudé tváře. Tzv. zdravíčka na tváře by měla být jen o odstín tmavší a mají dodat obličeji zdravý, nikoli uštvaný vzhled závodníka maratonského běhu. Zvolíte-li rudou rtěnku, pozor na výrazné stíny kolem očí. V zásadě platí, že umělé osvětlení smazává líčení a čím vyšší hodina, tím výrazněji se můžete nalíčit. Denní světlo je ale k ostrým barvám nelítostné.  

Obočí

Stále se na ulicích potkáváme se ženami, které se domnívají, že vypadají skvěle, když si vyholí obočí a v nesmyslně nepřirozeném místě namalují tenkou čáru. Dalším extrémem je, že si do hustého roští tu čáru udělají taky a polohu určí jen namátkou.  Jako obvykle je správná cesta někde mezi těmito extrémy. Obočí lehce upravte tak, že vytrháte jejich spodní část a na jejich okrajích. Výsledkem by měl tvořit trojúhelník. Svislá čára jde od chřípí nosu nahoru - tam by mělo obočí začínat. Šikmá čára jde od chřípí nosu ke konci oka a v prodloužené linii této čáry by mělo obočí končit. Barva obočí by neměla být o mnoho odstínů tmavší, než je barva vlasů. Máte-li obočí hodně světlé (jste blondýna), můžete si je přibarvit hnědou tužkou, hnědým stínem, nebo si je můžete nechat obarvit. Existuje i permanentní tetování, které vytvoří trvalý efekt. Svěřte se ale to rukou odborníka. Modré obočí vypadá komicky. 

Nehty

Ani sebelepší módní oblečení a návštěva kosmetického salonu vám nepomůže, pokud nemáte hezky upravené ruce. Jako obvykle máte dvě volby.  Buď budete mít perfektně čisté a pilníkem upravené nehty, které neupoutávají pozornost anebo je budete mít dokonale vytvarované a nalakované, třeba i s ornamenty. Nejhorší ale je něco na půl cesty. Oprýskaný lak, polámané či špinavé nehty udržované tzv. zubní manikúrou.  Pamatujte, že žádný lak nevydrží dlouho. Jsou laky, které vydrží den, ale jsou laky, které při stejné zátěži vydrží v dobrém stavu i týden.  Pokud se vám lak začne loupat, je asi lepší všechny odlakovat a udělat vše znovu. Nejlépe až ve chvíli, kdy už nebudete muset nic dělat. Rozhodně ale ne až před spaním. Lak potřebuje alespoň 2 vrstvy a ty musí tzv. vyzrát, ve spánku byste si snadno otiskla vzor povlečení na nehet.  Nejdříve si nehty odlakujte, pilníkem upravte požadovaný tvar, důkladně umyjte a počkejte, až nehet uschne. Pak udělejte první vrstvu. Opět nechejte ruce v klidu a po chvíli se vraťte ke druhé vrstvě. Třetí vrstvu už byste neměla dělat. Lak dlouho schne a riziko poškození je větší. Pamatujte si, že lak velmi dobře drží na umělých nehtech a máte-li kamarádku, která je má, darujte ji lak, který se vám neosvědčil.

Vlasy

Pokud jste se rozhodla nějak výrazně změnit barvu vlasů, je potřeba si uvědomit, že barvu budete muset aktualizovat v průměru každé tři-čtyři týdny. Je to náročné nejen časově ale i finančně, ať už vám to dělá kadeřník nebo to zvládáte svépomocí. Čím méně času anebo financí máte, tím blíže by měl být nový odstín vlasů k těm vašim přirozeným. S melírem sice vydržíte o něco déle, ale kvalitní melír vám udělají jen u kadeřníka a tak na ceně a času také moc neušetříte.

Mastné vlasy - by se měly mýt tak část jak potřebují. Rozhodně si ale pořiďte suchý šampon. Pokud si vlasy nestihnete umýt, stačí ho nastříkat do vlasů, rozčesat a do minuty máte vlasy jako čerstvě umyté. Hlavně zvolte takový tvar účesu, který nevyžaduje složité úpravy. Horký vzduch z fénu jim moc nesvědčí. Často má na svědomí zamaštěný vzhled třeba i špatné tužidlo na vlasy, po kterém se vlasy brzy slepí. Změňte vlasové přípravky, mnohdy je to cesta pokus-omyl.

Sdílet
TOPlist