Moudrost dnešního dne:

Země nepotřebuje nové kontinenty, ale nové lidi.

...

Právě přítomno: 186 hostů a žádný člen

Umělé nehty

.

Každá nastávající nevěsta chce být ve svatební den tou nejkrásnější a proto i když běžně ke kadeřníkům nechodí, v tento den si jej odpustí jen málokterá. Stejné je to s ošetřením nehtů. Manikúra proto patří mezi nejoblíbenější ošetření, které budoucí nevěsty podstupují a s tím mnohdy souvisí i umělé nehty. Tato služba je v současné době mezi ženami tak populární, že by se zdálo, že nemá žádné zápory a má pro ženu jen pozitivní přínos.

 

Bohužel, když se blíže podíváme na všechny aspekty s tím spojené, uvidíme řadu nevýhod.

Hlavní výhodou je bezesporu výsledný dojem, který dodá rukám pěkný, čistý, zdravé vzhled. Všeobecně se umělé nehty doporučují zejména tam, kdy vlastní nehty nejsou příliš pěkné, jsou velmi malé, nebo nesouměrné. Postup při nalepení umělých nehtů je poměrně jednoduchý, snadno proveditelný, a dostupnost modelů pro lepení je natolik bohatá, že si snadno dokáže vybrat ty, které se budou k dané příležitosti perfektně hodit. Momentálním trendem jsou zejména bohatě malované různými vzory s dodatkem krystalů a dalších drobností.

 Podívejme se tedy na praktickou část cesty za krásou. Před samotným přilepením nehtů je nutno přírodní nehty po celé ploše obrousit. Je to však potřeba dělat hodně jemně, protože se při velkém zbroušení může stát, že si poškodíte lůžko nehtu a může dojít k jeho zánětu.

Potom nehet důkladně očistíme od jemných částeček a můžeme umělý nehet nalepit. I zde je jeden velký problém. Lepidlo poněkud změkčí vaše přírodní nehty a tím jej nenávratně poškodí. Mimo to, si tento zásah vaše tělo vysvětlí jako škodlivý útok na váš nehet a snaží se vše co nejrychleji vyléčit. Nehty tedy začnou růst velmi rychle. Tím pádem vám i rychle odrůstají uměle nalepené nehty a rychle se blíží doba, kdy je budete muset odstranit. Nejhorší část celého tohoto procesu nastane po jejich odstranění, kdy zjistíte, že nehty máte úplně zničené. V této chvíli tělo zahájí další obranný proces. Nehty začnou růst pomaleji, protože celý nehet musí být přestavěn.

Další nevýhodou, která stojí za zmínku, je skutečnost, že na umělé nehty musíte být opatrná, abyste si je nezničila a o některý nehet nepřišla v nevhodnou chvíli. Rovněž veškerá manipulace s věcmi denní potřeby je pro ženu s umělými nehty dost problematická, protože je na ně potřeba si nejdříve zvyknout. Proto je důležité, abyste si nové nehty nenechala příliš dlouhé. S tím jak nehty porostou, si na ně postupně zvyknete a časem vám překážet už nebudou.

A nakonec ještě jedna malá rada - ne všichni muži mají rádi dlouhé, i když dobře upravené nehty. Asi by se tedy měla budoucí nevěsta přihlédnout k názoru svého nastávajícího. Bylo by škoda, si pokazit svatební den takovou maličkostí. Předejdete tak možná nepříjemnému zklamání a nedorozumění! Hlavně si to neberte osobně. Muži to mohou chápat stejně jako vy byste byly šokované z toho, že váš nastávající ve svatební den oholil knír, nebo naopak.

Sdílet
TOPlist