Moudrost dnešního dne:

Mládí není období života, ale duševní stav.

...

Právě přítomno: 110 hostů a žádný člen

Likvidace nežádoucího ochlupení

.

Blíží se léto a začaly jsme odkrývat čím dál větší části svého těla. Už není vidět jen nežádoucí knírek pod nosem,  ale z tílek začala vykukovat chlupatá podpaží a neudržované holeně. Jsou to nejčastější místa našeho těla, kam bychom měly zaměřit svou pozornost. Co si ale zvolit. Vosk, holicí strojek, nebo epilátor? Řekneme si tedy co je charakteristické pro jednotlivé metody a jaké od nich můžeme čekat výsledky. Jaké metody tedy známe a které jsou nejčastěji využívané?

 


Holení

Toto je pravděpodobně nejčastěji používaná metoda při odstranění chloupků. Jeho velkou výhodou je snadné použití, okamžité výsledky a nízká cena. Nevýhodou je nutnost častého opakování postupu, abyste si neustále udržely

hladkou kůži. S tím je však spojeno i větší riziko podráždění kůže. Mimoto, každé holení stále více posiluje chloupky, které pak rostou silnější a silnější. Použít lze běžnou žiletku, ale prodávají se i speciální žiletky různých velikostí na různé části těla.

 Vosk

Na ochlupená místa se aplikuje tekutý vosk, který se po zatuhnutí přilepí na pásku a rychlým trhnutím se chloupky vytrhnou i s kořínky. U této metody je hodně důležité udržovat správnou délku chloupků. Příliš krátké se na papír nepřilepí je tedy asi nejvhodnější pro první odstraňování chloupků, nebo po delší pauze, kdy jste na údržbu neměly čas. Voskování je metoda poměrně levná, přičemž výsledek je určitě delší než u holení. Nevýhodou je bolest spojená s touto činností, podráždění pokožky a možné popáleniny pokud si nedáte pozor na horký vosk.

Cukrová pasta

I když se tato metoda hodně podobá voskování, je méně bolestivá, proto je velmi vhodná na třísla a podpaží. Navíc je to typická domácí metoda a směsi si můžete připravit prakticky kdykoli. Navíc jde o metodu velmi levnou. Pasta nedráždí pokožku, a pro které je i nadále poměrně snadno odstranit vodou. Velkou výhodou je i to, že umožňuje odstranit velmi krátké chloupky.

Je to hmota vyrobená z vody, citronu a cukru. Pastu naneste ve vrstvě na místo, které chcete zbavit chloupků (vždy proti směru růstu). Po úplném zaschnutí a dokonalém přilnutí k chloupkům je možno začít krunýř strhávat.

Depilační krémy

Nejčastěji mají formu pěny či krému, který odstraňuje viditelné části ochlupení. Podstatou je, že chloupky jsou zničeny thioglykolovou kyselinou, které rozpouštějí vlasy. Stačí jen pár minut a chloupky se rozpustí. Výhodou této chemické metody je bezbolestné odstranění a snadné použití. Ale mějte na paměti, že chemické látky mohou způsobit podráždění a vonné látky mohou způsobit alergickou kontaktní dermatitidu. Navíc jde o chemikálii a proto je zde potřeba mít na mysli i další bezpečnostní rizika např. zabezpečení před dětmi, protože při nechtěnému kontaktu s očima je někdy potřeba vyhledat lékařskou pomoc.

Na trhu jsou rovněž přípravky na bázi přírodních složek, které omezují růst chloupku tím, že blokují výživu kořínků. Je to jeden ze způsobů podporující bezbolestnou epilaci.

Odbarvení

Jde o jednoduchou metodu „co oko nevidí, …“. Výhodou je snadné použití, vhodné zejména na holeně. Potíž je v tom, že přípravky k této formě ošetření mohou dráždit kůži a nejsou dostatečně účinné.

 

Sdílet

Komentáře   

0 #1 Kajma 2018-06-20 04:42
Není lepší epilace než se holit? Po holení prý chloupky sílí a rostou ještě více.
Citovat
TOPlist