Moudrost dnešního dne:

Zklamání je jako omrzlá končetina. Může se vyléčit, ale při špatném počasí pořád bolí.

...

Právě přítomno: 326 hostů a žádný člen

Jak se zbavit ochlupení

.

podpažíV létě si naše tělo si zaslouží mnohem větší péči a pozornost, protože se více potíme. Naše podpaží není výjimkou a zvednuté ruce v dopravních prostředcích by mohly vyprávět. Pomineme-li nepříjemný zápach kvůli potu, tak se v podpaží vytváří díky mazovým žlázám i docela nechutný nános, který je skvělým domovem pro různé bakterie. Chceme-li podpaží udržet v čistotě, snažíme se ochlupení zbavit – nejčastěji holením, což je to nekonečný cyklus. Holení však není jediným řešením. Existuje několik přírodních způsobů, která vás ochlupení zbaví a současně budete mít zdravou a jemnou pokožku.

 

Nabídneme vám tři přírodní metody, které úplně nahradí holení.

 

podpažíCitron a cukr

Voskování cukrem bylo v Asii používáno po staletí, proč ho tedy nepoužívat i dále? Smíchejte 1 polévkovou lžíci cukru se 2 polévkovými lžícemi citronové šťávy, aby se vytvořila hustá pasta. Naneste ji do podpaží a nechte několik minut působit . Potom vezměte čistou utěrku a jemně pastu střete. Postup opakujte 2-3 krát týdně a sledujte, jak vaše ochlupení po každé kůře mizí.

 

Kukuřičná mouka a vejce

Smíchejte ½ lžíce kukuřičné mouky a 1 vejce a vytvořte pastu. Naneste pastu do podpaži a nechte ji uschnout. Potom stačí opláchnout teplou vodou.

 

Mléko a kurkuma

2 lžíce mléka a 1 lžíce kurkumy smíchejte na pastu, kterou a aplikujte do podpaží. Nechte působit několik minut a opláchněte teplou vodou.

Sdílet
TOPlist