Moudrost dnešního dne:

I když svět jde kupředu, mládí musí stále začínat od začátku

...

Právě přítomno: 131 hostů a žádný člen

Tetování

.

Už pár let je zejména mezi mladými lidmi velmi oblíbené tetování. Důvody jsou různé, chtějí se nějak odlišit, popudit své rodiče nebo jde jen o to jak si pozvednutí sebevědomí, protože je má přeci „každý“. V různých kulturách má tetování různý význam. Nelze sice s jistotou doložit, kde tetování vzniklo, ale užívalo se už ve starověkém Egyptě ke značkování otroků a nepochybně se používalo i dlouho předtím. 

Velmi rozšířené bylo po celé Asii, zejména v Japonsku či Indii, kde bylo velmi rozšířené tetování henou

Tetováním si zdobili své obličeje i Eskymáci. Tetování měli různé významy, označení dospělosti či zabitých zvířat, ale mělo i duchovní význam a různým tetováním se odlišovaly i příslušníci různých kmenů. Mezi indiány mělo tetování zastrašit nepřátele.

Tetování bylo velmi oblíbené i v cirkusech. Vystupující (a byly to i ženy) mívali mnohdy pokryté celé tělo, které takto stavěli na odiv.

I dnes tetování něco vypovídá o jeho majiteli a proto je dobré si o symbolu, který se vám líbí něco zjistit, protože nejedno tetování má skrytý význam. Tetování totiž neslouží jen jako ozdoba těla, ale je velmi oblíbené např. u příslušníků podsvětí. V amerických věznicích je tetování jistým označení postavení vězně. I když je tam tetování zakázáno a nejeden vězeň díky špatné hygieně dostane rozsáhlou infekci nebo dokonce AIDS, vždy se vězňům podaří nějaký strojek vyrobit. Díky doživotním trestům tam vznikají mnohdy dokonalá umělecká díla. Jednotlivé obrazce mohou hovořit o tom, jaký zločin tato osoba spáchala a určuje to jejich postavení. Pokud spoluvězni zjistí, že má někdo znak činu, který nespáchal, symbol mu jednoduše z kůže vyříznou. U nás to asi až tak velký význam mít nebude, ale při cestování po světě se možná začnete divit, když budete vzbuzovat nebývalou pozornost.

Dozorci se musí v jednotlivých symbolech dokonale vyznat, protože různé gangy mají různé znaky a dostane-li se nějaký trestanec do jiné skupiny vězňů, pak mu hrozí skoro jistě lynčování, nebo smrt.

Tetování je běžné i u japonské organizace Jakuza. Jejich členové mají tetováním pokryté skoro celé tělo a má jim dodávat sílu a odvahu. Černé pruhy na rukou např. znamenají, kolik zločinů jejich nositel spáchal.

Rovněž prostitutky se tetováním „značkovaly“, aby je bylo možno odlišit i mimo „zaměstnání“.

Tetování je hodně rozšířeno i mezi vojáky nebo námořníky. Ale i zde jsou určité symboly, které je možno si nechat vytetovat až po nějaké události. Přeplujete-li oceán, jsou to vlaštovky, překročíte-li rovník, je to Neptun.

Rozhodli jste se pro tetování?

Ze všeho nejdříve je potřeba si uvědomit, že nejde o rozhodnutí na pár let, ale na celý život. Rozhodně by nemělo vzniknout po nějakém bujarém večírku, ale mělo by jít o plánovaný akt. Zamyslete se nad tím, jak budete vypadat třeba v 70-ti letech, a to nejlépe tak, že se podíváte na své prarodiče. Ne vždy budete mít krásnou a hladkou pleť. V čase můžete přibrat anebo naopak hodně zhubnout a obrázek se může zdeformovat. Je dobré vědět i to, že s přibývajícími léty kerka ztrácí kontury a tím ztrácí tzv. glanc. Může se rovněž stát, že budete mít partnera, pro kterého bude tetování zcela nepřijatelné. Existuje sice možnost odstranění laserem, ale jde o velmi dlouhý, bolestivý a nákladný proces.

Nejste-li ještě připraveni, nést všechna negativy, můžete využít dočasné tetování henou, které se po čase vymyje. Má to i tu výhodu, že obrazce mohou měnit vzhled i místo. Nicméně v poslední době se zkouší tetování do malé vrstvy kůže a tím pádem by mohlo jít o efekt poněkud krátkodobější. Byla dokonce vyvinuta tetovací barva, která při běžném osvětlení není vidět.

Pokud jste se přesto pro tetování rozhodli , podívejte se nejdříve do občanky, jestli je vám už 18 let a pokud ne, zeptat se rodičů. Pak si důkladně vyberte tetovací salon ale i motiv a místo kerky. O motivu si zjistěte její původ a význam. Při tetování může na pokožce dojít k alergické reakci, proto je lepší nezačínat s rozsáhlým obrazcem.

Mezi děvčaty je nejoblíbenější místo pro kerku na konci zad. Je to jednak proto, že toto místo je cizímu zraku možno skrýt a taky proto, že toto místo není tak bolestivé. A pokud bychom to vzali z pohledu stárnutí pokožky, pak je to místo s relativní stabilitou.

Na počátku není vhodný třeba kotník, třísla, ledviny, páteř, krk, okolí nehtů a obecně všechna místa, která jsou blízko kosti, protože mezi kůží a kostí je mnoho nervových zakončení a jsou velmi

Bolest při tetování záleží ale i na tom jak nízký máte práh bolesti, na šikovnosti tatéra.

Po zákroku je lépe se vyhnout slunci i soláriu, protože obrazec rychleji stárne.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

 

Sdílet
TOPlist