Moudrost dnešního dne:

Žena se zamiluje do muže spíše ze žárlivosti na jinou ženu, než z obdivu k němu samému.

...

Právě přítomno: 339 hostů a žádný člen

Intimní hygiena vašeho partnera...

.

Taky jste si všimli zajímavého momentu ve filmech, kdy dva přijdou do hotelového pokoje, žena se odebere do sprchy a muž na ni čeká v posteli? Taky máte takový pocit, že muž tu sprchu nepotřeboval? A co říkáte na slogan, že správný muž musí smrdět? Ať už je to jakkoli, hodně mužů má ve zvyku dělat kompletní hygienu spíše ráno než večer. Ženy to však obtížně akceptují a může to vést až k frustraci a odcizení partnerů.


Je zvláštní, že jde-li někdo na své první rande, tráví hodiny ve sprše, utratí spoustu peněz na nejkrásnější vůně. Zve-li si pak partnera domů, nezapomene na WC osvěžovač, vonné sáčky do skříní, osvěžovače bot, vonné tyčinky, případně esenciální oleje atd.

Je všeobecně známo, že zápach z nemytého těla je nepříjemný ba dokonce odpuzující, přesto je hodně těch, kteří mají nevalné hygienické návyky. Mnohdy to ani není vinou špatných výchovných návyků, velmi často může jít o pravý opak. Nejeden muž se v dospělosti „mstí“ svým rodičům, kdy dle jeho názoru šlo v dětství o přehnané sekýrování spojené s osobní očistou. Mýdlu pak vyhlásí embargo a partnerka má problém.

Pro mnohé z nás je hygiena ale velmi důležitá a to zejména ve chvíli, kdy má dojít k pohlavnímu styku. Při nedostatečné hygieně intimních míst bychom pociťovali stud, neklid a napětí. Místo toho, abychom si užívali krásné okamžiky sexu, neustále bychom přemýšleli o tom, zda našeho partnera neobtěžujeme nepříjemným zápachem.

I když si to mnohdy muži nechtějí připustit, problematika hygieny se týká obou partnerů. Ani ten nejpřitažlivější muž, kterému ošklivě páchne z úst, má mastné vlasy, nebo se dva dny nepřevlékl, nebude pro většinu žen přitažlivý.

Spolužití dvou osob, které zahrnuje velmi osobní kontakt, je ještě složitější. Trvalý vztah rozhodně nemůže fungovat při zanedbávání osobní hygieny jedním z partnerů.

Jak tedy říci svému partnerovi, že vám to vadí?

Rozhodně by toto téma mělo ve vztahu zaznít. Má-li partner špatné návyky, měl by mu to ten druhý jemně naznačit. Je hodně důležitý takt, abychom se partnera nedotkli. Problém ale nastane tehdy, když se vaše požadavky vědomě stanou nevyslyšenými. Rozhodně byste neměli ustoupit ze svých požadavků a nepřejít k intimnostem, pokud nemáte z partnera dobrý pocit. Čím dříve s tím začnete, tím rychleji se tento rituál zažije i partnerovi. Sex je záležitostí obou partnerů a ne dobročinný podnik.

Protože ke většině intimností dochází ve večerních hodinách, je důležité, aby i hygiena probíhala hlavně v tomto čase. Vyčistit si zuby a osprchovat se je sice dobré, ale neměli bychom zapomínat ani na záhyby v intimních oblastech a to nejen u žen. Myslíte-li si, že jste nic nezanedbali, neváhejte sami sebe očichat a ochutnat. Možná vás tato rada může vyvést z míry, ale copak vás váš partner neochutnává taky? Proč tedy nezačít sami u sebe?

Na druhé straně existují ženy, pro které je pach potu silně erotický. Mají pocit, že muž je bojovník, který se vrací z boje, je sexy a má tu nejpřitažlivější vůni na světě. Poskytuje ženě mnoho příjemných zážitků a vzrušující sexuální stimul.

Je proto velmi důležité hovořit s partnerem o našich pocitech slastí a nelibostí. Nesnášíme-li, když partner chodí do postele ve špinavých ponožkách nebo s neumytými zuby, řekněte mu o tom. V opačném případě totiž může váš odpor k němu zvolna narůstat. Postupně rostoucí odpor pak zvětšuje odcizení mezi partnery. Někdy stačí jen delikátní upozornění na problém, partner si všimne, že nás to obtěžuje a bude respektovat naše potřeby. Snažme se však o věci mluvit tak, abychom neurazili důstojnost partnera. Pokud jej neponížíme, snadněji dosáhneme dohody.

 

Mohlo vy vás zajímat:

župan župany župan

Sdílet
TOPlist