Moudrost dnešního dne:

Láska a nenávist jsou plody téhož citu a mají k sobě blíže než dvě lásky nebo dvě nenávisti.

...

Právě přítomno: 340 hostů a žádný člen

Potraviny pro zářivější pleť

.

pleťVaše pokožka potřebuje pro dobrý a svěží vzhled výživu, tzn. nezbytné vitamíny, minerály a antioxidanty. Můžete si koupit drahé krémy a dodávat to vše pokožce z vnější strany, ale příjemnější a také zdravější je tyto složky dodat prostřednictvím kvalitní a čerstvé stravy. Je několik potravin, které nám pokožku krásně osvěží.

Zelená zelenina - brokolice, hlávkový salát, špenát nebo mangold, mají vysoký obsah vitamínu C, který napomáhá obnově buněk v našem těle a to zejména v létě, kdy vystavujeme sou pokožku slunci.

Chemie, alergie, nemoci, ...

.

chemieOpravdu velké procento dnešní populace má nějakou alergii, někdo na pyl, někdo na prach, ale podstata je možná ta, že si to vše způsobujme sami. Aniž bychom si to uvědomovali, tak doma máme mnoho nebezpečných látek. Zdrojem toxinů mohou to být osvěžovače vzduchu, zubní pasty, vonné svíčky, prášky na praní, aviváže,...., což jsou všechno prostředky, které dnes používá velké procento „moderních“ lidí.

Prakticky všechny látky používané v nadměrném množství a to včetně vody mohou být smrtelné.

Tmavé kruhy pod očima

.

kruhy pod očimaTaky se ráno probudíte a bez nalíčení se bojíte vyjít z domu, protože vypadáte jakoby vás někdo zmlátil? Příčinou tzv. monoklů pod očima nemusí být jen násilnický soused. Může jít o vrozené tmavší zabarvení, které je běžnější u tmavších typů lidí, ale může jít i o obyčejnou únavu. Příčin může být mnoho. Pokud vás provázejí kruhy pod očima bez zjevného důvodu už delší dobu, neměli byste automaticky sáhnout po korekční tužce a nebo nad tím mávnout rukou. Je potřeba se nad nimi pozastavit, protože modřiny mohou být příznakem nějaké nemoci.

Holywoodské ošetření pleti

.

Každá z nás sní o pleti jako z alabastru, bez vrásek, rozšířených pórů a jiných defektů, které naši pleť nepříjemně hyzdí. Zkrátka mít pleť jako „dětskou prdelku“ je snem každé z nás. I přes veškerou snahu a domácí péči se nám to mnohdy nedaří. A co si budeme povídat – městský způsob života v zaprášeném prostředí, sluneční záření, uspěchaný životní styl a stres staví velké překážky naší honbě za perfektní pletí. Dnes je již samozřejmostí o pleť pečovat, je tedy zbytečné zdůrazňovat stokrát řečené rady pro pěknou pletˇ, jako je dostatečný příjem tekutin, vyvážená strava obsahující vitamíny a pravidelná domáčí péče.

Kvalitní a bezpečná trvalá depilace

.

Mnozí z vás jsou možná nedůvěřiví a možná, že už i mají zkušenosti s neprofesionálním a neúspěšným ošetřením v tomto oboru. A to je škoda! Kvalitně a odborně provedená epilace používající moderní technologie je prostě učiněný zázrak! Představte si, že Vám odpadne stres myslet na to, že jste se zapomněla oholit v podpaží či na nohou.  A co ten čas, který trvalou depilací ušetříte! V současné době se řadí mezi nejšetrnější a nejúčinnější metody v oblasti epilace tzv. fotoepilace, která využívá intenzivního pulsního světla – IPL.

 

Jak se zbavit ochlupení

.

podpažíV létě si naše tělo si zaslouží mnohem větší péči a pozornost, protože se více potíme. Naše podpaží není výjimkou a zvednuté ruce v dopravních prostředcích by mohly vyprávět. Pomineme-li nepříjemný zápach kvůli potu, tak se v podpaží vytváří díky mazovým žlázám i docela nechutný nános, který je skvělým domovem pro různé bakterie. Chceme-li podpaží udržet v čistotě, snažíme se ochlupení zbavit – nejčastěji holením, což je to nekonečný cyklus. Holení však není jediným řešením. Existuje několik přírodních způsobů, která vás ochlupení zbaví a současně budete mít zdravou a jemnou pokožku.

Koupání miminka je rituál

.

dětiKoupele miminka se často a ráda účastní celá rodina, je to takový pravidelný rodinný rituál. Jak ale správně postupovat a jak se správně starat o kůži našich nejmenších při a po koupání?

Kůže je největším lidským orgánem. Má také řadu důležitých funkcí - chrání tělo a jeho orgány, je místem tvorby vitaminu D, reguluje tělesnou teplotu a má také smyslovou funkci.

„Příliš časté koupání s použitím kosmetických přípravků zbavuje kůži ochranného filmu, vysušuje ji, kůže je pak náchylnější k popraskání a k podráždění. Proto se doporučuje koupat děťátko jednou za dva až tři dny“, radí fyzioterapeutka Mgr. Martina Karasová.

Péče o zoubky našich dětí

.

Všichni rodiče si přejí, aby jejich dítě bylo zdravé a dobře prospívalo. Určitě by tedy neměli zapomínat starat se také o zoubky svých ratolestí. Zde najdete několik základních informací a užitečných rad, které by vám měly pomoci ve správné péči o chrup vašich dětí. První zoubky se prořezávají kolem 6. měsíce věku. Mezi 2,5 a 3 lety již děti mají všech 20 zubů. Jejich růst bývá často spojen s bolestí a děťátko může být mrzuté.

Teorie starých rukou

.

Když sem se tak jednou dívala na své ruce tím, že pomalu začínají být poznačeny dobou, napadlo mě, že bych pro ně něco měla dělat. Od raného mládí sem pod vlivem různých článků a reklam pečovala jen o svůj obličej. A tak jak šel čas, putovaly do mých košíků, krémy hydratační, s mateří kašičkou, omlazující a speciální proti očním vráskám a já se mazala a mazala. Blíží se šedesátka a můj obličej opravdu nevypadá jako pokrčený papír. JENŽE!

 

Tetování

.

Už pár let je zejména mezi mladými lidmi velmi oblíbené tetování. Důvody jsou různé, chtějí se nějak odlišit, popudit své rodiče nebo jde jen o to jak si pozvednutí sebevědomí, protože je má přeci „každý“. V různých kulturách má tetování různý význam. Nelze sice s jistotou doložit, kde tetování vzniklo, ale užívalo se už ve starověkém Egyptě ke značkování otroků a nepochybně se používalo i dlouho předtím. 

Velmi rozšířené bylo po celé Asii, zejména v Japonsku či Indii, kde bylo velmi rozšířené tetování henou

TOPlist