Moudrost dnešního dne:

Bože, dej ať se smířím s tím, co změnit nemohu. Bože, dej, ať změním to, co změnit mohu. Bože, dej, ať jedno od druhého rozeznám.

...

Právě přítomno: 562 hostů a žádný člen

Chemie, alergie, nemoci, ...

.

chemieOpravdu velké procento dnešní populace má nějakou alergii, někdo na pyl, někdo na prach, ale podstata je možná ta, že si to vše způsobujme sami. Aniž bychom si to uvědomovali, tak doma máme mnoho nebezpečných látek. Zdrojem toxinů mohou to být osvěžovače vzduchu, zubní pasty, vonné svíčky, prášky na praní, aviváže,...., což jsou všechno prostředky, které dnes používá velké procento „moderních“ lidí.

Prakticky všechny látky používané v nadměrném množství a to včetně vody mohou být smrtelné.

Tmavé kruhy pod očima

.

kruhy pod očimaTaky se ráno probudíte a bez nalíčení se bojíte vyjít z domu, protože vypadáte jakoby vás někdo zmlátil? Příčinou tzv. monoklů pod očima nemusí být jen násilnický soused. Může jít o vrozené tmavší zabarvení, které je běžnější u tmavších typů lidí, ale může jít i o obyčejnou únavu. Příčin může být mnoho. Pokud vás provázejí kruhy pod očima bez zjevného důvodu už delší dobu, neměli byste automaticky sáhnout po korekční tužce a nebo nad tím mávnout rukou. Je potřeba se nad nimi pozastavit, protože modřiny mohou být příznakem nějaké nemoci.

Holywoodské ošetření pleti

.

Každá z nás sní o pleti jako z alabastru, bez vrásek, rozšířených pórů a jiných defektů, které naši pleť nepříjemně hyzdí. Zkrátka mít pleť jako „dětskou prdelku“ je snem každé z nás. I přes veškerou snahu a domácí péči se nám to mnohdy nedaří. A co si budeme povídat – městský způsob života v zaprášeném prostředí, sluneční záření, uspěchaný životní styl a stres staví velké překážky naší honbě za perfektní pletí. Dnes je již samozřejmostí o pleť pečovat, je tedy zbytečné zdůrazňovat stokrát řečené rady pro pěknou pletˇ, jako je dostatečný příjem tekutin, vyvážená strava obsahující vitamíny a pravidelná domáčí péče.

Kvalitní a bezpečná trvalá depilace

.

Mnozí z vás jsou možná nedůvěřiví a možná, že už i mají zkušenosti s neprofesionálním a neúspěšným ošetřením v tomto oboru. A to je škoda! Kvalitně a odborně provedená epilace používající moderní technologie je prostě učiněný zázrak! Představte si, že Vám odpadne stres myslet na to, že jste se zapomněla oholit v podpaží či na nohou.  A co ten čas, který trvalou depilací ušetříte! V současné době se řadí mezi nejšetrnější a nejúčinnější metody v oblasti epilace tzv. fotoepilace, která využívá intenzivního pulsního světla – IPL.

 

Pozor na antiperspiranty

.

Devadesát procent populace Spojených států pravidelně používá antiperspiranty a deodoranty a jejich denní spotřebu překračuje pouze spotřeba zubní pasty. Byla však prokázána spojitost mezi používáním antiperspirantů a vznikem rakoviny prsu či Alzheimerovy choroby, která se projevuje čím dále častějšími  výpadky paměti a způsobuje pacientovi výrazně problematický život s projevy senility, končící předčasnou smrtí.

Koupání miminka je rituál

.

dětiKoupele miminka se často a ráda účastní celá rodina, je to takový pravidelný rodinný rituál. Jak ale správně postupovat a jak se správně starat o kůži našich nejmenších při a po koupání?

Kůže je největším lidským orgánem. Má také řadu důležitých funkcí - chrání tělo a jeho orgány, je místem tvorby vitaminu D, reguluje tělesnou teplotu a má také smyslovou funkci.

„Příliš časté koupání s použitím kosmetických přípravků zbavuje kůži ochranného filmu, vysušuje ji, kůže je pak náchylnější k popraskání a k podráždění. Proto se doporučuje koupat děťátko jednou za dva až tři dny“, radí fyzioterapeutka Mgr. Martina Karasová.

Péče o zoubky našich dětí

.

Všichni rodiče si přejí, aby jejich dítě bylo zdravé a dobře prospívalo. Určitě by tedy neměli zapomínat starat se také o zoubky svých ratolestí. Zde najdete několik základních informací a užitečných rad, které by vám měly pomoci ve správné péči o chrup vašich dětí. První zoubky se prořezávají kolem 6. měsíce věku. Mezi 2,5 a 3 lety již děti mají všech 20 zubů. Jejich růst bývá často spojen s bolestí a děťátko může být mrzuté.

Teorie starých rukou

.

Když sem se tak jednou dívala na své ruce tím, že pomalu začínají být poznačeny dobou, napadlo mě, že bych pro ně něco měla dělat. Od raného mládí sem pod vlivem různých článků a reklam pečovala jen o svůj obličej. A tak jak šel čas, putovaly do mých košíků, krémy hydratační, s mateří kašičkou, omlazující a speciální proti očním vráskám a já se mazala a mazala. Blíží se šedesátka a můj obličej opravdu nevypadá jako pokrčený papír. JENŽE!

 

Tetování

.

Už pár let je zejména mezi mladými lidmi velmi oblíbené tetování. Důvody jsou různé, chtějí se nějak odlišit, popudit své rodiče nebo jde jen o to jak si pozvednutí sebevědomí, protože je má přeci „každý“. V různých kulturách má tetování různý význam. Nelze sice s jistotou doložit, kde tetování vzniklo, ale užívalo se už ve starověkém Egyptě ke značkování otroků a nepochybně se používalo i dlouho předtím. 

Velmi rozšířené bylo po celé Asii, zejména v Japonsku či Indii, kde bylo velmi rozšířené tetování henou

Likvidace nežádoucího ochlupení

.

Blíží se léto a začaly jsme odkrývat čím dál větší části svého těla. Už není vidět jen nežádoucí knírek pod nosem,  ale z tílek začala vykukovat chlupatá podpaží a neudržované holeně. Jsou to nejčastější místa našeho těla, kam bychom měly zaměřit svou pozornost. Co si ale zvolit. Vosk, holicí strojek, nebo epilátor? Řekneme si tedy co je charakteristické pro jednotlivé metody a jaké od nich můžeme čekat výsledky. Jaké metody tedy známe a které jsou nejčastěji využívané?

 

TOPlist
SEO Rozcestník