Moudrost dnešního dne:

Žádné zítra nemůže být tak hezké, jako dnes.

...

Právě přítomno: 580 hostů a žádný člen

Chemie, alergie, nemoci, ...

.

chemieOpravdu velké procento dnešní populace má nějakou alergii, někdo na pyl, někdo na prach, ale podstata je možná ta, že si to vše způsobujme sami. Aniž bychom si to uvědomovali, tak doma máme mnoho nebezpečných látek. Zdrojem toxinů mohou to být osvěžovače vzduchu, zubní pasty, vonné svíčky, prášky na praní, aviváže,...., což jsou všechno prostředky, které dnes používá velké procento „moderních“ lidí.

Prakticky všechny látky používané v nadměrném množství a to včetně vody mohou být smrtelné.

Koupání miminka je rituál

.

dětiKoupele miminka se často a ráda účastní celá rodina, je to takový pravidelný rodinný rituál. Jak ale správně postupovat a jak se správně starat o kůži našich nejmenších při a po koupání?

Kůže je největším lidským orgánem. Má také řadu důležitých funkcí - chrání tělo a jeho orgány, je místem tvorby vitaminu D, reguluje tělesnou teplotu a má také smyslovou funkci.

„Příliš časté koupání s použitím kosmetických přípravků zbavuje kůži ochranného filmu, vysušuje ji, kůže je pak náchylnější k popraskání a k podráždění. Proto se doporučuje koupat děťátko jednou za dva až tři dny“, radí fyzioterapeutka Mgr. Martina Karasová.

Tmavé kruhy pod očima

.

kruhy pod očimaTaky se ráno probudíte a bez nalíčení se bojíte vyjít z domu, protože vypadáte jakoby vás někdo zmlátil? Příčinou tzv. monoklů pod očima nemusí být jen násilnický soused. Může jít o vrozené tmavší zabarvení, které je běžnější u tmavších typů lidí, ale může jít i o obyčejnou únavu. Příčin může být mnoho. Pokud vás provázejí kruhy pod očima bez zjevného důvodu už delší dobu, neměli byste automaticky sáhnout po korekční tužce a nebo nad tím mávnout rukou. Je potřeba se nad nimi pozastavit, protože modřiny mohou být příznakem nějaké nemoci.

Severská móda i v létě

.

Při tvorbě budoucí kolekce Geographic se tým našich průzkumníků usadil v poušti Rub`Al Khali v Arabských Emirátech. Toto místo je také známo jako Empty Quarter. Je to největší písečná poušť na světě, zahrnující většinu jižní části Arabského poloostrova a současně je to jeden z nejsušších regionů na světě, je prakticky neosídlený a většinou neprobádaný.

Holywoodské ošetření pleti

.

Každá z nás sní o pleti jako z alabastru, bez vrásek, rozšířených pórů a jiných defektů, které naši pleť nepříjemně hyzdí. Zkrátka mít pleť jako „dětskou prdelku“ je snem každé z nás. I přes veškerou snahu a domácí péči se nám to mnohdy nedaří. A co si budeme povídat – městský způsob života v zaprášeném prostředí, sluneční záření, uspěchaný životní styl a stres staví velké překážky naší honbě za perfektní pletí. Dnes je již samozřejmostí o pleť pečovat, je tedy zbytečné zdůrazňovat stokrát řečené rady pro pěknou pletˇ, jako je dostatečný příjem tekutin, vyvážená strava obsahující vitamíny a pravidelná domáčí péče.

Je to holka nebo kluk?

.

dítěJenže co když je to intersexuál - nejednoznačná identita pohlaví – čili jedinec, který vykazuje znaky mužského i ženského pohlaví. Tyto znaky mohou být zjevné na první pohled, protože má tato osoba plně vyvinutý penis i vagínu, někdy může jít o skrytou variantu, kdy v napohled mužském těle, které má penis jsou skryty vaječníky a děloha. A někdy však tyto dvojí znaky úplně chybí. Je proto velmi těžké určit, jde jde o děvče nebo chlapce. O této skutečnost stále ještě mnoho lidí ani neví a pokud ví, tak drtivá většina z nich odmítá připustit, že je ve společnosti poměrně častá, protože za intersexuála je možno označit až čtyři z tisíce nově narozených děti.

Liposukce prostředek ke kráse

.

vpichLiposukce je nejrozšířenějším chirurgickým výkonem, který dnes podstupují muži i ženy ve všech věkových kategoriích. Provádí se na těch částech těla, kde se tukové buňky nahromadily do nepříjemných vaků či nepěkné celulitidy. Může jít tedy o záda, břicho, stehna ale i o podbradek a kotníky.

Obecně lze říct, že je vhodná ke korekci celé postavy, nikoli však jako řešení celkové obezity. Výsledek operace závisí nejen na použité metodě a na pečlivosti operatéra, ale i na rozsahu prováděného zásahu a elasticitě kůže.

Okénko stylistky Bety: Čtyři důležité odpovědi

.

betyStylistka Bety každý všední den mezi desátou a dvanáctou hodinou odpovídá lidem na ZOOTím chatu na jejich otázky ohledně stylu. A odpoví vám tak, že se budete těšit, až dnes vyjdete z domu.
Máme pro vás čtyři dotazy a situace, které se v poslední době nejvíc opakovaly, jsou aktuální vzhledem k sezoně, a nebo nás prostě zaujaly a myslíme si, že je důležité na ně odpovědět veřejně.

Péče o zoubky našich dětí

.

Všichni rodiče si přejí, aby jejich dítě bylo zdravé a dobře prospívalo. Určitě by tedy neměli zapomínat starat se také o zoubky svých ratolestí. Zde najdete několik základních informací a užitečných rad, které by vám měly pomoci ve správné péči o chrup vašich dětí. První zoubky se prořezávají kolem 6. měsíce věku. Mezi 2,5 a 3 lety již děti mají všech 20 zubů. Jejich růst bývá často spojen s bolestí a děťátko může být mrzuté.

Teorie starých rukou

.

Když sem se tak jednou dívala na své ruce tím, že pomalu začínají být poznačeny dobou, napadlo mě, že bych pro ně něco měla dělat. Od raného mládí sem pod vlivem různých článků a reklam pečovala jen o svůj obličej. A tak jak šel čas, putovaly do mých košíků, krémy hydratační, s mateří kašičkou, omlazující a speciální proti očním vráskám a já se mazala a mazala. Blíží se šedesátka a můj obličej opravdu nevypadá jako pokrčený papír. JENŽE!

 

TOPlist
SEO Rozcestník