Moudrost dnešního dne:

Lakomec vždy si najde, proč by odepřel.

...

Právě přítomno: 203 hostů a žádný člen

Onychorrhexis - podélné rýhování nehtu

.

„Onychorrhexis znamená křehké nehty,“ říká Dr. Joseph Jorizzo, dermatolog a profesor na Wake Forest University ve Winston-Salem, NC. „Křehké nehty se často na koncích rozštípnou a mají i podélné rýhování. Problémem je, že příčinu nelze vůbec určit příčinu, protože vůbec neexistuje. Navíc je velmi pravděpodobné, že onychorrhexis nakonec postihne všechny, protože je to něco, co souvisí s věkem. Nejde tedy o žádný zdravotní problém. Onychorrhexis se vyskytuje na nehtech rukou i nohou a postihuje muže i ženy.

Viníkem rozštěpených konců jinak zdravého nehtu by mohlo také mohlo být prostředí, 

Potraviny pro zářivější pleť

.

pleťVaše pokožka potřebuje pro dobrý a svěží vzhled výživu, tzn. nezbytné vitamíny, minerály a antioxidanty. Můžete si koupit drahé krémy a dodávat to vše pokožce z vnější strany, ale příjemnější a také zdravější je tyto složky dodat prostřednictvím kvalitní a čerstvé stravy. Je několik potravin, které nám pokožku krásně osvěží.

Zelená zelenina - brokolice, hlávkový salát, špenát nebo mangold, mají vysoký obsah vitamínu C, který napomáhá obnově buněk v našem těle a to zejména v létě, kdy vystavujeme sou pokožku slunci.

Chemie, alergie, nemoci, ...

.

chemieOpravdu velké procento dnešní populace má nějakou alergii, někdo na pyl, někdo na prach, ale podstata je možná ta, že si to vše způsobujme sami. Aniž bychom si to uvědomovali, tak doma máme mnoho nebezpečných látek. Zdrojem toxinů mohou to být osvěžovače vzduchu, zubní pasty, vonné svíčky, prášky na praní, aviváže,...., což jsou všechno prostředky, které dnes používá velké procento „moderních“ lidí.

Prakticky všechny látky používané v nadměrném množství a to včetně vody mohou být smrtelné.

Koupání miminka je rituál

.

dětiKoupele miminka se často a ráda účastní celá rodina, je to takový pravidelný rodinný rituál. Jak ale správně postupovat a jak se správně starat o kůži našich nejmenších při a po koupání?

Kůže je největším lidským orgánem. Má také řadu důležitých funkcí - chrání tělo a jeho orgány, je místem tvorby vitaminu D, reguluje tělesnou teplotu a má také smyslovou funkci.

„Příliš časté koupání s použitím kosmetických přípravků zbavuje kůži ochranného filmu, vysušuje ji, kůže je pak náchylnější k popraskání a k podráždění. Proto se doporučuje koupat děťátko jednou za dva až tři dny“, radí fyzioterapeutka Mgr. Martina Karasová.

Tmavé kruhy pod očima

.

kruhy pod očimaTaky se ráno probudíte a bez nalíčení se bojíte vyjít z domu, protože vypadáte jakoby vás někdo zmlátil? Příčinou tzv. monoklů pod očima nemusí být jen násilnický soused. Může jít o vrozené tmavší zabarvení, které je běžnější u tmavších typů lidí, ale může jít i o obyčejnou únavu. Příčin může být mnoho. Pokud vás provázejí kruhy pod očima bez zjevného důvodu už delší dobu, neměli byste automaticky sáhnout po korekční tužce a nebo nad tím mávnout rukou. Je potřeba se nad nimi pozastavit, protože modřiny mohou být příznakem nějaké nemoci.

Jak na gelové nehty

.

poškozený nehet

Myslím si, že když se člověk nudí, tak je jakákoli činnost lepší než tupě zírat na televizi. A tak jsem se rozhodla, že začnu s něčím novým. Při pohledu na své nehty jsem si hned uvědomila, že bych mohla začít tady a naučit se dělat gelové nehty. Řekněme si upřímně, asi by bylo lepší zamyslet se proč tak špatné nehty mám, ale poučena naší lékařskou praxí, že je potřeba řešit následek a ne příčinu, jsem se vrhla na web a objednala si snad vše, co je pro dělání nehtů potřeba. Nyní se s vámi podělím s tím, co jsem si nastudovala a potažmo i vyzkoušela - viz foto pod článkem. 

Jak se zbavit ochlupení

.

podpažíV létě si naše tělo si zaslouží mnohem větší péči a pozornost, protože se více potíme. Naše podpaží není výjimkou a zvednuté ruce v dopravních prostředcích by mohly vyprávět. Pomineme-li nepříjemný zápach kvůli potu, tak se v podpaží vytváří díky mazovým žlázám i docela nechutný nános, který je skvělým domovem pro různé bakterie. Chceme-li podpaží udržet v čistotě, snažíme se ochlupení zbavit – nejčastěji holením, což je to nekonečný cyklus. Holení však není jediným řešením. Existuje několik přírodních způsobů, která vás ochlupení zbaví a současně budete mít zdravou a jemnou pokožku.

Je to holka nebo kluk?

.

dítěJenže co když je to intersexuál - nejednoznačná identita pohlaví – čili jedinec, který vykazuje znaky mužského i ženského pohlaví. Tyto znaky mohou být zjevné na první pohled, protože má tato osoba plně vyvinutý penis i vagínu, někdy může jít o skrytou variantu, kdy v napohled mužském těle, které má penis jsou skryty vaječníky a děloha. A někdy však tyto dvojí znaky úplně chybí. Je proto velmi těžké určit, jde jde o děvče nebo chlapce. O této skutečnost stále ještě mnoho lidí ani neví a pokud ví, tak drtivá většina z nich odmítá připustit, že je ve společnosti poměrně častá, protože za intersexuála je možno označit až čtyři z tisíce nově narozených děti.

Liposukce prostředek ke kráse

.

vpichLiposukce je nejrozšířenějším chirurgickým výkonem, který dnes podstupují muži i ženy ve všech věkových kategoriích. Provádí se na těch částech těla, kde se tukové buňky nahromadily do nepříjemných vaků či nepěkné celulitidy. Může jít tedy o záda, břicho, stehna ale i o podbradek a kotníky.

Obecně lze říct, že je vhodná ke korekci celé postavy, nikoli však jako řešení celkové obezity. Výsledek operace závisí nejen na použité metodě a na pečlivosti operatéra, ale i na rozsahu prováděného zásahu a elasticitě kůže.

Okénko stylistky Bety: Čtyři důležité odpovědi

.

betyStylistka Bety každý všední den mezi desátou a dvanáctou hodinou odpovídá lidem na ZOOTím chatu na jejich otázky ohledně stylu. A odpoví vám tak, že se budete těšit, až dnes vyjdete z domu.
Máme pro vás čtyři dotazy a situace, které se v poslední době nejvíc opakovaly, jsou aktuální vzhledem k sezoně, a nebo nás prostě zaujaly a myslíme si, že je důležité na ně odpovědět veřejně.

TOPlist