Moudrost dnešního dne:

Žena se zamiluje do muže spíše ze žárlivosti na jinou ženu, než z obdivu k němu samému.

...

Právě přítomno: 367 hostů a žádný člen

...

.Dna - nemoc králů

Nemoc králů proto, protože vzniká z tzv. neukázněné životosprávy. Ke zlepšení stavu pomáhá snížená konzumace alkoholu, červeného masa, krevních výrobků, hub a naopak zvýšená konzumace čisté vody, ovoce, zeleniny a celozrnného pečiva.

002 086Rovněž se snažte se nekompinovat léčbu, která jde proti sobě, např. soda (zásaditá) a citron (kyselina).

 

Lněné semínko (drcené) má schopnost snížit hladinu kyseliny močové. Jezte 1-2 polévkové lžíce denně.

 

Nebo: Soda bikarbona pomáká neutralizovat kyselinu močovou. 1/2 čajové lžičky sody smíchejte se  3 dcl čisté vody a pijte 1 až 2 krát denně.

 

Nebo:  Kurkuma potlačuje zánět, tlmumí bolest a brání vzniku infekcí v místě poškozeného tkaniva. Zlepšuje činnost jater a ledvin.  Užívejte 1 až 2 čajové lžičky práškové kurkumy, kterou si můžete přidávat do jídla i nápojů.

Nebo: konzumace višní a třešní, v případě nedostatku čerstvých mohou být i kompoty.

 

Nebo: Lopuch velký má diuretické účinky (vylučování moči, pocení), čímž zlepšuje látkovou výměnu, dobře účinkuje na onemocnění kloubů a při dně.

 

Nebo: Libeček je výborný na trávení. Výluh lze udělat ze všech části rostliny, nejvýraznější účinek má ale hlavně kořen.

 

Nebo: Citronová šťáva zabraňuje krystalizaci kyseliny močové v kloubech. Denně vypijte 1 sklenici vody, do které jste vytlačili 1 citrón.  

 

Nebo: Jablečný ocet obnovuje pH rovnováhu v těle, rozpouští krystalky kyseliny močové a urychluje její vyplavování z těla. 2x denně pijte 2 dcl vody s 1 čajovou lžičkou jablečného octu.

 

Nebo: Ananas  obsahuje bromelain. Potlačuje bolest, má protizápalové a hojivé účinky. Snězte denně 100 - 200 gramů pokud možno čerstvého ananasu alebo jeho šťávy.

 

Nebo: Ocún jesenní (tinktura-potírání).

 

Nebo: Pro své zklidňující účinky je lopuch vhodný do masážních olejů.

Sdílet

.Další rady a nápady

Tajná "zlodějka"

Číst dál...

Odstranění nepotřebné hmoždinky

Jak odstranit moždinky, které už dále nepotřebujete? Zdálo by se, že je to problém, ale chytré hlavičky to vymyslely za vás.

Číst dál...

.Zavíratelné pískoviště

Kočky, děti a pískoviště nejdou moc do sebe. Pískoviště je vhodné mít otevřené jen v případě, že si tam někdo hraje,

Číst dál...

Jak na plíseň v koupelně

Ne každý má tu výhodu, že má v koupelně okno a tak se tam často dělá plíseň. Nejlépe je zasáhnout, když tam ještě není. Pokud už je pozdě, tak ji důkladně odstraňte, kachlíky omyjte a

Číst dál...
TOPlist