Moudrost dnešního dne:

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život... Ale celý život trvá, než na tu osobu zapomene.

...

Právě přítomno: 86 hostů a žádný člen

Regulace provizí zprostředkovatelům pojištění

.

pojištění27.9.16 Novela, kterou se mění zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích reguluje zálohové provize u životních pojištění, a to včetně rizikových pojištění, tedy u investičních, kapitálových i rizikových složek životních pojistek. Novela nestanovuje maximální výši vyplacené provize, ale zavádí pětileté storno. Při výpovědi pojištění v prvních pěti letech jeho trvání tak bude mít zprostředkovatel nárok jen na jednu šedesátinu sjednané odměny za každý měsíc, po který pojištění trvalo.

U pojistek sjednaných na dobu kratší než 5 let dostane zprostředkovatel odměnu v takové výši, kolik činí podíl doby skutečného trvání pojištění a sjednané pojistné doby vyjádřený v měsících. Regulace se netýká jednorázových pojištění a pojištění, u nichž byla odměna sjednána jako rovnoměrná roční platba zprostředkovateli po celou dobu trvání pojištění. Náklady na pojištěbí by pojišťovny měly uplatňovat rovnoměrně po dobu 5 let. Za každý měsíc trvání pojištění si tak budou moci odečíst jen jednu šedesátinu z celkových pořizovacích nákladů souvisejících s uzavřeným pojištěním. 

Více zde

Autor: Martina Vojíková

Sdílet

.Další rady a nápady

Suspenzor a helma

Víte, že: V hokeji byl první suspenzor použit v roce 1874, první helma až v roce 1974. Takže trvalo sto let, než mužům došlo, že i mozek je důležitý ...

Číst dál...

.Aby lak na nehtech vydržel déle

Neustále odlakování a lakování nehtů neškodí jen jim. Chcete-li, aby vám lak déle vydržel, tak si nehty

Číst dál...

-Kam elegantně uložit čistící prášky

Úložného místa není nikdy dost. A proč by to nemělo být právě ve vaně.

Číst dál...

Skládaci kolo

Zajímavý typ skládacího kola, které můžete mít prakticky kdykoli po ruce, protože je velmi skladné a lehké.

Číst dál...
TOPlist