Moudrost dnešního dne:

Každý je svým vlastním předkem a svým vlastním osudem. Člověk si tvoří vlastní budoucnost a dědí vlastní minulost.

...

Právě přítomno: 387 hostů a žádný člen

Zákon o prokazování původu majetku Dušan Šrámek

.

majetek1.12.16 začal platit zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s prokazováním původu majetku. Podle zákona vyzve správce daně poplatníka k prokázání vzniku a původu jeho příjmů, pokud po předběžném posouzení dojde k závěru, že rozdíl mezi příjmy vykázanými v daňovém přiznání a nárůstem jmění, spotřebou nebo jiným vydáním poplatníka přesahuje 5 milionů korun.

Více zde:

Autor: Bronislava Herrmannová

 

1.2.16  Vztahuje se jen na ty poplatníky, u kterých správce daně zjistí nesrovnalosti, tedy poplatníky, kteří pravděpodobně dle dostatečně důvodného podezření porušili povinnost daň přiznat a zaplatit. Občané, kteří řádně plní své povinnosti, se nemusejí obávat žádné zbytečné administrativy.

Maximální možné zatížení daňového subjektu tak při spojení 100% penále a standardní sazby daně z příjmů může být ve výši 30 %, resp. 38 % příjmu, který měl být zdaněn.

Zákon nepůsobí nazpět. Nové kompetence finančních úřadů je možné použít pouze tam, kde dosud neuplynula lhůta pro stanovení daně, která má základní délku 3 roky a může se vyšplhat maximálně na 10 let.

Více zde

 

 

3.10.16 Tuto výzvu však musí správce daně podložit oprávněnými pochybnostmi o rozdílu v nárůstu jmění oproti příjmům, které jsou správci daně známy. Tento rozdíl byl nejprve navrhován ve výši 5 mil. Kč, Ministerstvo financí navrhovalo 10 mil. Kč a vláda rozhodla o rozdílu ve výši 7 mil. Kč a tuto hranici Poslanecká sněmovna původně přijala; nakonec však byl přijat pozměňovací návrh Senátu a platí hranice 5 mil. Kč. Osob s jměním do 5 mil. Kč by se tedy výzva k prokázání původu majetku neměla vůbec týkat. Osoby s jměním nad 5 mil. Kč se také navrhované úpravy nemusí obávat, pokud jsou schopny doložit, že jejich jmění narostlo z příjmů řádně zdaněných, z příjmů osvobozených od daně (od 1.1.2014 např. dědictví nebo dary v rámci rodiny), z příjmů vyjmutých z předmětu daně (do konce roku 2013 např. dědictví či dary v rámci rodiny) – pochopitelně je však prokázání původu majetku administrativně zatíží. Správce daně nebude posuzovat pouze nárůst jmění, ale i spotřebu – limitní hranice 5 mil. Kč tedy zahrnuje nejen nárůst jmění, ale i spotřebu a jiná vydání v porovnání s příjmy známými správci daně.

Více zde:

Autor: Ing. Pavel Běhounek

 

5.9.16 Návrh konfiskačního zákona se tváří, že jen blíže upravuje již existující povinnost řádně zdanit své dani podrobené příjmy. Zavádí ale zcela nové „zdanění“ v podobě povinnosti identifikovat zdroje příjmů, aniž by odlišoval, zda jsou tyto příjmy vůbec podrobeny dani. Pokud má člověk čistě nelegální zdroje příjmů, konfiskační zákon jej postihne, protože zneužije toho, že jednotlivec nebude moct unést důkazní břemeno ve vztahu ke svým příjmům

Více zde:

Autor: Dušan Šrámek

Sdílet

.Další rady a nápady

Tajná "zlodějka"

Číst dál...

Nebezbečné čtyřkolky

Nejvíce úrazů loni způsobila čtyřkolka? Je to proto, že má s ohledem na rozchod kol poměrně vysoko těžiště. Navíc mají její řidiči tendenci používat ji k různým kaskadérským účelům.

Číst dál...

Whiska se má pít teplá

Na pití whisky používejte skleničky na stopce, abyste mohli dlaní nápoj rozehřát. Drink uvolní více aroma a zjemní se  její chuť.

Číst dál...

Když vyšlehne z pánve plamamen

Když se přehřeje na pánvi olej, tak mohou vyšlehnout plameny? Když tyto plameny polejete sklenicí vody, nepomůžete si! Plamen vyšlehne do výšky několika metrů, protože se voda ihned promění v páru a Číst dál...

TOPlist