Moudrost dnešního dne:

Pokud se budeš trápit nad věcmi, které změnit nejdou, možná prošvihneš šanci změnit věci, které změnit jdou.

...

Právě přítomno: 224 hostů a žádný člen

- Změny v oddlužení - insolvenční zákon

.

dluhyNovela insolvenčního zákona, kterou dnes podpořila vláda říká, že: Proces oddlužování by mohl trvat 3 roky - zde by dlužník během následujících tří let musel splatit alespoň 50% dluhů. Nebo 5 let - zde by dlužník během následujících pěti let musel splatit alespoň 30% dluhů. A nakonec 7 let -  kde by šlo pouze o snahu své dluhy splácet a co by se dlužníkovi splatit nepovedlo, to by mu bylo prominuto. Jinými slovy - oddlužení končí po 7 letech, i když dlužník uhradí nižší částku než je nynějších 30%. Plné odpuštění dluhu se nevztahuje na alimenty.

Tvrdší tresty za podporu terorismu

.

terorizmus21.11.16 K trestnému činu "teroristický útok" přibudou nové skutkové podstaty "podpora a propagace terorismu", "financování terorismu", "vyhrožování teroristickým trestným činem" a "účast na teroristické skupině". Za finanční či materiální podporu teroristické skupiny nebo jejího člena bude nově hrozit až 12 let odnětí svobody a propadnutí majetku. Vyšší tresty také budou hrozit za stávající trestné činy loupeže, krádeže, zpronevěry, podvodu či vydírání, pokud budou spáchané s úmyslem umožnit nebo usnadnit teroristický trestný čin nebo financování terorismu.

Výpověď stavebního spoření dětí

.

spoření6.4.16 Ve Sbírce zákonů vyšla novela, kterou se mění zákon o stavebním spoření a státní podpoře stavebního spoření. Novela má umožnit, aby rodiče při splnění určitých podmínek mohli vypovědět stavební spoření svých nezletilých dětí bez souhlasu soudu. Ukončení smlouvy nezletilého účastníka se bude považovat za běžnou záležitost při správě jmění dítěte, pokud k němu dojde po uplynutí zákonné šestileté doby spoření. Při dřívějším ukončení smlouvy propadají státu státní příspěvky. Rozhodnutí soudu ale bude i nadále nutné v případech, kdy s ukončením smlouvy o stavebním spoření nebudou souhlasit všichni zákonní zástupci dítěte.

Novela zákona o zbraních

.

zbraněJedním z předpisů, které schválil Senát, je novela zákona o střelných zbraních a střelivu, tzv. zákona o zbraních. Poměrně rozsáhlá novela mimo jiné dává policii novou pravomoc zadržet v určitých případech legálně drženou zbraň jejímu majiteli přímo v jeho obydlí. Novela zákona o zbraních bude nyní odeslána k podpisu prezidentovi. Účinnosti má novela nabýt prvním dnem třináctého kalendářního měsíce následujícího po jejím vyhlášení ve Sbírce zákonů, s výjimkou některých bodů, které nabudou účinnosti již patnáctým dnem po vyhlášení. 

Novela zákona o platebním styku

.

zákonyJedním z předpisů, který Poslanecká sněmovna schválila, je  novela zákona č. 284/2009 Sb., o platebním styku. Novela má mimo jiné přinést všem spotřebitelům možnost otevření základního platebního účtu v kterémkoli členském státě na území Evropské unie. Novela již byla koncem minulého týdne doručena k projednání do Senátu, účinnosti má s výjimkou několika ustanovení nabýt prvním dnem třetího kalendářního měsíce po dni jejího vyhlášení ve Sbírce zákonů. 

- Rodiny s dětmi dostanou příští rok přidáno

.

přídavkyPředseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl, že se strany vládní koalice dnes shodly, že rodiny s dětmi dostanou příští rok navíc čtyři miliardy korun. Dětské přídavky se podle něj zvýší o 300 korun měsíčně, nárok budou mít rodiny s příjmy až do 2,7 násobku životního minima (dnes 2,4). O 150 korun měsíčně se zvýší i sleva na dani na první dítě.

"Bavili jsme se o principech, jestli jít cestou přídavků na dítě nebo cestou daňových slev. A dohodli jsme se na kompromisu," řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Regulace provizí zprostředkovatelům pojištění

.

pojištění27.9.16 Novela, kterou se mění zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích reguluje zálohové provize u životních pojištění, a to včetně rizikových pojištění, tedy u investičních, kapitálových i rizikových složek životních pojistek. Novela nestanovuje maximální výši vyplacené provize, ale zavádí pětileté storno. Při výpovědi pojištění v prvních pěti letech jeho trvání tak bude mít zprostředkovatel nárok jen na jednu šedesátinu sjednané odměny za každý měsíc, po který pojištění trvalo.

Elektronická evidence tržeb

.

elektronická pokladnaEET budou muset vést všichni podnikatelé, kteří, zjednodušeně řešeno, přijímají tržby v hotovosti (ale též platební kartou a dalšími podobnými prostředky). EET naopak nemusí řešit ti podnikatelé, kteří dostávají peníze jen bankovním převodem. Řečí zákona se EET týká těch podnikatelů, kteří mají tzv. evidované tržby. 1.12. 2016 Ubytovací a stravovací služby, 1.3.2017 Maloobchod a velkoobchod, 1.32018 Ostatní činnosti vyjma těch v poslední fázi, například svobodná povolání, doprava, zemědělství, 1. 6. 2018 Vybraná řemesla a výrobní činnosti.

 

Novela zákona o soudních poplatcích

.

paragrafPoslanecká sněmovna projednávala novelu o soudních poplatcích. Novela, která mimo jiné významně snižuje náklady nutné k založení společnosti s ručením omezeným, nakonec byla schválena ve znění navrženém Senátem. Dnes byla novela doručena k podpisu prezidentovi republiky, účinnosti nabude patnáctým dnem po vyhlášení ve Sbírce zákonů. 

 

Zákon o prokazování původu majetku Dušan Šrámek

.

majetek1.12.16 začal platit zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s prokazováním původu majetku. Podle zákona vyzve správce daně poplatníka k prokázání vzniku a původu jeho příjmů, pokud po předběžném posouzení dojde k závěru, že rozdíl mezi příjmy vykázanými v daňovém přiznání a nárůstem jmění, spotřebou nebo jiným vydáním poplatníka přesahuje 5 milionů korun.

.Další rady a nápady

Špinavé spáry mezi dlažbou

Vymyslíte si krásnou světlou dlažbu a když volíte spárovací hmotu, je jen logické, že bude světlá. Po roce už je ale černá a to ať se přezouváte nebo ne. Co s ní? Jen docela nechápu, proč se spárovací hmota vyrábí z tak nasákavých materiálů. Možná by pomohla nějaká penetrace, ....

Číst dál...

.Zázvor

Zázvor má skvělý účinek na střevní mikroflóru, čímž zmírňuje bolesti břicha. Jak nám ještě zázvor pomáhá: snižuje migrény, zmírňuje menstruační bolesti,

Číst dál...

- Vlastní repelent na komáry

Jste jedni z těch, na kterých se komáři doslova pasou? Chcete-li je odpudit, tak si do kapsy vložte kapesník namočený do koncentrované aviváže,

Číst dál...

Past na myši

Skvělý návod jak se nejrychleji zbavit myší, aniž bychom je zabili... Číst dál...
TOPlist