Moudrost dnešního dne:

Směje se jizvám, kdo nikdy rány nepocítil.

...

Právě přítomno: 202 hostů a žádný člen

Jak přilákat vážného zájemce o vaši nemovitost?

.

prodej domuStále inzerujete prodej vaši nemovitosti, ale doposud nemáte žádného potencionálního kupce. Váš realitní agent vám říká, že je to proto, že je vysoká konkurence a aby se zvýšila šance na prodej, je potřeba cenu snížit.

Je-li problém jen v tom, že je celkový vzhled vašeho domu zanedbaný, můžete se pokusit alespoň o částečnou renovaci domu. Nejdříve si představte, že je kupující něco jako vaše pedantická tchyně, která má přijít na svou první návštěvu. Určitě budete chtít, aby dům v této chvíli vypadal co nejlépe a vy jste na ni zanechali ten nejlepší dojem.

 

Stejně jako u většiny věcí, tak i u prodeje domu je nejdůležitější první dojem. Je-li fasáda vašeho domu bez života, jak to může lákat klienta?

Můžete jej svěřit do péče nějaké renomované stavební společnosti a nebo se pokusit vše vyřešit vlastními silami.

 

Střecha

Máte-li rezavou a špinavou střechu, zvažte její očištění, natření, případně změnu povrchového materiálu. Máte-li rovnou střechu a máte šanci investovat do šikmé střechy, udělejte to. Váš dům bude vypadat větší. Navíc ploché střechy působí neútulně.

 

Stěny

Je možné mít novou fasádu, aniž byste museli udělat celou znovu. Změňte jednoduše jen barvu. Je-li už ale fasáda hodně poškozena, nechejte ji opravit alespoň z čelní strany. Podpoří to zájemcovu fantazii a on si snadněji představí, jak by dům vypadal až bude opravený celý. Stejné je to s vnitřními stěnami. Nejlépe vymalujte světlou barvou, čímž se byt prosvětlí. Vše by mělo zářit čistotou. Odstraňte zbytečný nábytek, a rozsviťte při prohlídce všechna světla, byt bude vypadat větší.

 

Okna a dveře

Okna a dveře dávají charakter celému domu. Zkuste je vyměnit za nové. Nedokážete si představit jaký to může mít na nového kupce vliv. Zajímavá okna a dveře vyvolají v klientech zvědavost a budou chtít vidět víc.

 

Oplocení

Majitelé domů si cení svého soukromí. Pokud váš dům nemá dobré oplocení, je dobré je opravit, pozor ale na jeho vzhled, protože by nemělo připomínat vězení.

 

Veranda a zahrada

Neméně důležité je okolí domu. Chcete-li jej mít atraktivní a chcete, aby měli kupující pocit, že by zde mohl být opravdu jejich domov. Ostříhejte proto živé plody a zvadlé květiny, posekejte trávník. Kupte nové květiny a rozestavte truhlíky do oken. Bazén buď úplně vypusťte a nebo ještě lépe nechte probublávat čistou vodou. Poškozený zahradní nábytek opravte a nebo odstraňte.

 

Čím lépe dům opravíte, tím lépe. Ale pozor! Docela dobře se může stát, že si dům tak zamilujete, že už jej nebudete chtít ani prodat.

Sdílet
TOPlist