Moudrost dnešního dne:

Je někdo tak moudrý, aby se poučil zkušenostmi druhých?

...

Právě přítomno: 132 hostů a žádný člen

Pojištění domácnosti se vám může hodit. Proč?

.

pojištěníOdborníci jsou v tomto směru za jedno – domácnost by si měl pojistit každý, a to bez výjimky.

Jeden nikdy neví, co se může přihodit, ale ať už se domem prožene velká voda, oheň nebo vandal, vhodně zvolené pojištění domácnosti zmírní následky téměř jakékoliv katastrofy.

 

 

damy.cz online ergo cz 01

Ještě před tím, než si pojištění domácnosti sjednáte, popřemýšlejte nad tím, proti jakým škodám chcete majetek pojistit. A je vůbec jeho hodnota vašeho majetku dostatečně vysoká, aby se ji vyplatilo pojistit? K dalším důležitým aspektům patří rozloha vašeho obydlí – ta totiž ovlivní výši pojistného. Jakmile si vše ujasníte, můžete začít s hledáním vhodného pojištění.

 

Při výběru pojištění domácnosti zaostřete na rozsah pojistného krytí a pečlivě si pročtěte pojistné podmínky, ve kterých narazíte na různé výluky. Ať už si nakonec vyberete kteroukoliv pojišťovnu, podstatná je správně nastavená pojistná částka. Sjednejte si ji v takové výši, aby pokryla celkovou hodnotu majetku.

 

Jinými slovy, bydlení si pojistěte na takovou částku, která vám v případě požáru (nebo jiné škodní události) postačí na kompletní znovu vybavení. Do pojistné částky započítejte také věci osobní potřeby – například oblečení a obuv. Pojištění domácnosti slouží ke krytí škod na všem, co je součástí bytu.

damy.cz online ergo cz 02

 

Pojištění domácnosti ochrání vybavení vašeho bytu, věci osobní potřeby a stavební součástí, které jsou součástí bytu a nebytových prostor, a to před živelnými událostmi, odcizením a vandalismem. Přijde vám vhod i ve chvíli, kdy soused zapomene uzavřít vodovodní kohoutek a vytopí vás. Majetkové pojištění může zahrnovat i vykradení domu či bytu.

 

Pozor, pojištění domácnosti není to samé jako pojištění nemovitosti. Tato dvě pojištění se však obvykle sjednávají společně, aby pokryla veškeré případné škody na majetku pojištěné osoby.

 

Autor článku Karel Janák

Sdílet

Komentáře   

0 #1 Roman 2018-04-06 13:09
Dobrý den,
určitě pojistit a doporučuji stránku srovnator.cz
Citovat
TOPlist