Moudrost dnešního dne:

Vdejte se za muže se kterým ráda diskutujete, protože s přibývajícími lety sa stane diskuse tou najdůležitější aktivitou. Ale platí to i naopak, takže:  Ožeňte se se ženou se kterou rád diskutujete.

...

Právě přítomno: 261 hostů a žádný člen

- Multi-tasking / aneb jak se nestát troskou

.

depreseJe to dnes velmi populární „slovo“ a všichni si myslí, jak nejsou světoví. Jenže každá žena, která chodí do práce a má děti si takový multi-taskingem prochází denně, aniž si to uvědomuje. Možná by bylo dobré si říct, jak multi-tasking ano a jak tedy rozhodně ne. Není správné vnímat člověka, který dokonale ovládá multi-tasking jako multifunkčního robota, který chvílí účtuje, chvíli pere, chvíli maluje, chvíli,... No prostě dělá deset věcí najednou a vše dělá naprosto úžasně. Naopak. Jeho práce je zákonitě neefektivní, protože přeskakováním od jedné práce ke druhé, přináší výsledky daleko později.

Podpora v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci

.

prácePřijít o zaměstnání se v posledních 25 letech stalo tak běžné, že se tomu už nikdo ani nediví. Horší je to ale s povědomím o možnostech kdy a za jakých podmínek získat podporu v nezaměstnanosti a pozor nezaměňovat se sociální podporou, kterou dostávají dlouhodobě nezaměstnaní.

Požádat o příspěvek na podporu v nezaměstnanosti, případně rekvalifikaci máte, pokud jste v posledních 2 letech vykonávali jakoukoli výdělečnou činnost  v délce alespoň 12 měsíců. Nemůžete-li doložit předchozím zaměstnáním (např. evidenčním listem důchodového pojištění), lze tuto podmínku splnit i započtením náhradní doby zaměstnání.

.Co je náplní práce realitního makléře?

.

Namísto rad a mouder všeho druhu mám pro Vás pohled do světa „na druhé straně“, chcete-li nahlédnutí pod pokličku práce realitního makléře. Ráda bych vám představila svoji profesi z pozice makléřky, která tuto práci již nějaký čas dělá, někdy s větším, jindy s menším úspěchem. Nechť následující informace slouží jak potenciálním klientům, tak i lidem, kteří tuto dráhu zvažují. Pominu-li základní fakta, že i realitní makléři jsou lidé a že ve většině případů se jedná o legitimní podnikání se vším všudy,

Chcete se stát realitním makléřem?

.

Zdenka byla dlouho na mateřské dovolené. Porodila a vypiplala z plenek dvě děti, ale pak se chtěla uplatnit i v nějakém zajímavém zaměstnání. Proto si prošla náročným výběrovým řízením na realitní makléřku a nastoupila do realitní společnosti TWIST-real. Trochu jsme ji proto vyzpovídali, co vlastně tato profese obnáší a jak ji zvládá.

Co jste věděla o práci realitního makléře?

Hledáte si pracovní místo?

.

Ztratili jste práci? Žádný problém. V dnešní době, kdy už má přístup k internetu téměř každý, by mělo být přeci snadné, si novou práci sehnat. Rychle se na trhu zorientujete a brzo rozeznáte neseriózní nabídky typu „Nakupte si naše vzorky zboží, které pak můžete dále nabízet“. Na trhu se přeci pohybuje velké množství personálních agentur, úřadů práce a různých poradenských společností, kde si můžete vybrat z tisíců kvalitních nabídek. A každá z těchto agentur vás ujistí, že jste tento měsíc již x-tý uchazeč o zaměstnání,

Muže jako živitele rodiny vidí pouze 4 % Čechů

.

rodičeHlavou rodiny se odjakživa cítili být muži, v oblasti financí to ale už neplatí. Zodpovědnost za udržování dobré finanční situace celé rodiny by měli mít podle poloviny Čechů všichni její výdělečně činní příslušníci. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), zabývající se správou pohledávek.

Role muže jako živitele rodiny se oslabuje, o její důležitosti je přesvědčen pouze každý pětadvacátý Čech (4 %).

Dobrý manažer

.

manažérAby firma fungovala a byli v ní spokojeni i zaměstnanci, měla by mít na vedoucích místech kvalitní manažery. Bohužel je mnohdy opak pravdou. Na vedoucí místa se často dostávají lidé, kteří o řízení svého budoucího úseku vědí jen málo, nebo vůbec nic. Jsou vybírání ne podle schopností a znalostí, ale podle toho, jaký titul je kdo schopen předložit, případně, jak se jeví svým budoucím nadřízeným vizuálně.

Proto stavař dělá strojařinu a naopak. Na místa vedoucích obchodních zástupců jsou obsazováni lidé,

Dočasné snížení valorizací důchodů

.

Dočasné snížení valorizací  je trvalým snížením nejen důchodů, ale i valorizací! No asi jsem se tentokrát pomátl – ne? – ještě tohle? Dočasno není dočasnem? A někde dál i  „zdanit důchody“ ? ! No ale přečtěte ještě kousek a dáte mi za pravdu. Pokud nyní slyšíme „dočasné snížení valorizací“, navozuje to dojem ( a vláda to asi chce), že se jedná o jev přechodný a „2016“ se vše vrátí do původního stavu

Jaký život si žil, takové stáří prožiješ.

.

šťastný důchod?Bylo vypočteno, že výchova, podotýkáme, že dobrá výchova dítěte přijde rodiče až na 2 miliony korun. Pomineme-li bezesné noci a více stresu, tak se dobří rodiče většinou musejí vzdát vzdělání a kariéry ve prospěch svých dětí. Bezdětní proto většinou dosáhnou vyšších postů a tím i průměrných výdělků a mohou během produktivního věku investovat do svého stáří. Mají více peněz na nemovitosti či nákup akcií a ty jim pak ve stáří generují další příjem. Zatímco si bezdětní v důchodovém věku užívají svých vygenerovaných peněz, rodiče se starají o děti svých dětí, aby i další generace byla dobře vychovaná, protože dobře vychované děti pracujíaby mohli přispívat na důchody nejen svým rodičům. 

.Žena v dnešní společnosti

.

Nebudeme si namlouvat, že konečně přišla doba, kdy mají ženy naprosto stejné šance jako muži. Někteří muži by namítli, no jistě, vždyť mám v práci šéfovou…

Jenže věc je trochu komplikovanější. Všeobecně se dá říci, že pokud se na nějakou pozici hlásí dva naprosto rovnocenní uchazeči, tzn., že oba mají naprosto stejný věk, vzdělání, praxi i schopnosti, pak zaručeně přijmou muže.  Je velmi pravděpodobné, že i v případech, kdy má žena lepší předpoklady, tak vyhraje muž. Opačný případ je ale více než nepravděpodobný.

TOPlist