Moudrost dnešního dne:

Žárlivost se rodí s láskou, ale ne vždy s ní umírá.

...

Právě přítomno: 251 hostů a žádný člen

Jaký je rozdíl mezi jímkou a septikem

.

wcVšichni, kteří nebydli v dosahu obecní kanalizace musejí nějak vyřešit fekálie. S tím ale souvisí i řada zákonů, které je potřeba dodržovat. Opak může být brán jako přestupek s pokutou až 50 000 Kč.

V minulosti byla nejčastějším řešením „kadibudka“ někde na zahradě, ale vzhledem k neustále zhoršujícímu životnímu prostředí se tato nelibě zapáchající místa stávají minulostí. I dnes je však mnoho lidí, kteří nemají úplně jasno nejen v tom, co mohou a nemohou, ale i v terminologii. Nevědí tedy, kam vlastně jejich více méně zpracovaná večeře putuje.

-Chytrý beton obsahující bakterie

.

betonBetonové struktury se mohou zdát velmi stabilní a spolehlivé, mají však velkého nepřítele: napětí. Díky tomu začne beton posupně praskat a stárnout. Vynález mikrobiologa Univerzity Delft Hendrika Jonkerse ale nabízí inovativní přístup k vytvoření stabilnějšího betonu přidáním do směsi bakterie, které produkují vápenec. Tento vynález by měl zajistit levné řešení, které by výrazně prodloužilo životnost betonových budov, tunelů, mostů nebo silnic. Když Hendrik Jonkers hledal způsob, jak zlepšit pevnost a dlouhověkost betonu, obrátil se pro inspiraci na lidské tělo.

Na co si dát pozor při stavbě nebo rekonstrukci domu

.

prostup radonuPři stavbě nového domu nebo rekonstrukci starého se vyplatí věnovat pozornost také radonu. RADON je hned po kouření druhou nejvýznamnější příčinou vzniku rakoviny plic. Radon a radioaktivní prvky, které z něj vznikají, se zachycují v dýchacím ústrojí a ozařují plicní tkáň. Důsledkem působení těchto částic může být poškození plicní buňky vedoucí až k rakovině. Rakovina vyvolaná radonem nevzniká okamžitě. Doba, než se mohou začít objevovat příznaky rakoviny plic, je dlouhá 10 až 30 let.

 

Azbest - jeho ošetšení a odstranění

.

O nebezpečí spojeném s azbestem v dnešních dnech již nikdo nepochybuje a souvislosti mezi vdechováním ovzduší, které obsahuje azbestová vlákna a nemocemi jako je mesotelioma, azbestóza a některé druhy rakoviny jsou známé již léta. Ošetření materiálů obsahujících azbest zůstává i nadále úkolem a postoje popředních organizací zabývajících se životním prostředím na celém světě konečně doznaly podstatných změn, které se odrazily i v nové legislativě a doporučeních.

Mám sice nová plastová okna, ale co dál.

.

Namontovali vám nová plastová okna a vy nyní nevíte, jak si nyní dát za okna květiny nebo sušák na prádlo. Snadná pomoc, byl už vyvinut systém závěsných držáků i na plastová okna. Jde o profesionální závěsný systém, který je držitelem Osvědčení o zápisu užitného vzoru a nositeli značky Český výrobek. Tento systém je navržen tak, aby jste jej mohli upevnit na plastová okna bez vrtání, bez šroubování a bez jakéhokoliv zásahu do okenního rámu.

.Jak připravit dům na přírodní kalamitu

.

hurikánV poslední době nás příroda nijak nešetří. Jakoby nám vracela to, co ji provádíme my. Nežijeme sice v tropickém pásmu, kde běsní hurikány, ale počasí dokáže naše nemovitostí taky pěkně potrápit. Dlouhotrvající deště, kroupy, sněhové kalamity, tornáda, extrémní vítr, který odfoukává střechy a shazuje stromy, nejsou zase až takovou zvláštností. Nikdo nechce, aby byl jejich domov či majetek nějak znehodnocen, ale majetek znamená starost.

 

Průkaz energetické náročnosti budovy - PENB

.

plányPři stavbě, rekonstrukci či prodeji nemovitost vešla v platnost povinnost stavebníka a prodávajícího vyhláška č. 78/2013 Sb. o energetické náročnosti budov, která je platná od 1. 4. 2013. Vize je taková, aby měly členské státy EU do 31. 12. 2020 všechny nově postavené budovy téměř nulovou spotřebu energie. Pozor! Nezaměňovat průkaz energetické náročnosti s energetickým štítkem - zpracování a používání energetického štítku budovy není ze zákona povinné.

Jen málokdo ví, jak a kdy tento průkaz je nutný či povinný a nemají v tom někdy jasno ani realitní kanceláře.

Kdyby Pohlreich s Babicou byli stavbaři

.

Babica:Tak tě vítám u mě na stavbě. Je to taková jednoduchá stavba, která nedá moc práce a kterou si může postavit opravdu každej.

Pohlreich: Máš tady pěknej bordel, ty vole. Hele, míchačka. Co ti to z toho teče za srajdu?

Babica: Tak pozor, to je poctivej českej beton. To mám do základů.

Pohlreich: Ahá, tak to jo, vole! A co do toho dáváš?

Babica: No tak hlavně hodně vody, to je základ, špetku písku, štěrku a trochu toho cementu.

.Zateplení domu

.

Pokud vlastníte starší dům, který má velký prostup tepla, je dobré provést jeho kompletní rekonstrukci, a to nejen proto, abychom snížili provozní náklady na bydlení. Prioritou by pochopitelně měly být opravy, které vyřeší havarijní stav domu, nebo jeho jednotlivých částí. Jedná se zejména o odstranění statických poruch nosných konstrukcí, balkonů a jejich zábradlí, rozvodů elektřiny a plynu. Pak bychom měli zvážit i celkové zateplení domu.

Montované nebo cihlové domy?

.

Každý má své přednosti i nedostatky a ne každý se hodí pro každého. Než začnete budovat vlastní domov, důkladně si promyslete, jaké máte potřeby. Na jedné straně je krásné chtít si splnit sen a vybudovat dům ve svahu, ale víte jaká to má rizika nejen stavební a zda vám to bude vyhovovat i za 20-30 let? Dále je potřeba zohlednit vaši peněženku a v neposlední řadě i kritéria stavebního úřadu, který vám váš vysněný dům vůbec nemusí povolit s tím, že vůbec nezapadá do okolní krajiny a své požadavky budete muset nakonec přizpůsobit dle specifik dané lokality. S rozhodnutím tedy není potřeba spěchat, ale vše si důkladně promyslet a zjistit.

TOPlist