Moudrost dnešního dne:

Mladý muž to v životě daleko nedotáhne, jestliže nedostane pár do nosu

...

Právě přítomno: 537 hostů a žádný člen

Barvy, které nás obklopují

.

Jsou lidé, kteří barvám dávají zelenou a naopak jsou i takoví, kteří by nejraději žili v černobílém světě. Barvy na nás působí celý den, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Mylně bychom se také domnívali, že je úplně jedno, zda se obklopujeme barvou bílou či červenou, protože barvy významně působí na naši psychiku, teplotu těla, zažívání, tepovou frekvenci atd. Každá z barev má pozitivní i negativní stránku a může na různé lidi působit různě.

Jak si poradit s vápenatými usazeninami

.

Velký problém s usazeninami vápenatého kamene má většina domácnosti. Kámen se vytváří nejen nad, ale pod hladinou vody. Důvodem jeho vzniku je tvrdá voda a v případě WC i rozklad moči bakteriemi. Přítomnost moči zvyšuje pH  vody a zesiluje proces tvorby kamene. Kámen je v domácnostech všudypřítomný. Usazuje se ve varné konvici, pračce, myčce na nádobí, na WC. Nejpodstatnější asi je to, že výrazně snižuje životnost všech zařízení a výrazně zvyšuje náklady na jejich provoz.

Drtič kuchyňského odpadu

.

Drtič kuchyňského odpadu je moderní a praktický pomocník, který je používán v USA mnoho desítek let a pomalu se zabydluje i v našich domácnostech. Stará se totiž o likvidaci veškerého kuchyňského odpadu organického původu a tím eliminuje vynášení koše s odpadky na minimum. Šetří nám tím nejen čas, ale současně udržuje naše odpadní potrubí v čistotě, protože tvrdý rozdrcený odpad strhává usazeniny ze stěn odpadního potrubí.

Keramické nože

.

Keramické nože zaznamenaly za poslední rok opravdu velký boom. Dnes již těžko naleznete někoho, kdo o keramických nožích nic neví nebo o nich neslyšel. Velkou chybou by bylo považovat keramické nože za módní záležitost, pokud se rozhodnete pro koupi těchto nožů, posléze při samotném používání těchto nožů zjistíte, že krájení s těmito noži je „velice návykové“.  Keramický nůž je řezný nástroj, k jehož výrobě byla použita moderní technologie.

TOPlist