Moudrost dnešního dne:

Nutno, aby žena volila. S mužem milovaným ženami není klidná. S mužem nemilovaným ženami není šťastná

...

Právě přítomno: 322 hostů a žádný člen

Feng Shui v našem domově

.

dlouhé chodbyKdyž zařizujeme byt, většinou si lámeme si hlavu, jak jej zařídit. Jedni si pozvou architekta, který byt zařídí, jiní si byt zařizují postupně. Tu přidají postel, tu pohovku. Někdy to dopadne skvěle, jindy ne. Podstatnější však je to, zda se v daném prostoru pak cítí dobře. Obecně se méně pozornosti dostává již zabydleným místnostem. Tam se ale zub času zakousává daleko hlouběji, než si jeho uživatel připouští a málokdo si uvědomuje, že špatné rozmístění nábytku přímo ovlivňuje náš život.

Co bychom měli vědět o Feng Shui  (vítr a voda)?

.Zařiďte si koupelnu moderně i prakticky

.

umyvadloJak vybudovat novou koupelnu nebo zrekonstruovat tu stávající? Myslete nejen esteticky, ale i prakticky. Jinak se váš sen snadno promění v noční můru. Koupelna již dávno neslouží jen jako místo k udržování tělesné hygieny. Je to známka moderního bydlení a odraz vašeho vkusu. Skloubit praktické a estetické hledisko však není jednoduché...
Právě podle kuchyně nebo koupelny, dříve designově opomíjených místností, si dnes často návštěva odnáší celkový dojem z vašeho bydlení. Proto v posledních letech upřednostňujeme vzhled před užitečností. V minulosti tomu bylo zpravidla naopak.

.Zastavte šíření bakterií ve vaší kuchyni

.

kuchyňské deskyO tom, že se má v kuchyni udržovat hygiena, ví každý. Už od malička nás rodiče poučují o správných návycích, které tomu mají napomoci. Předáváme si je z generace na generaci, ovšem v každé rodině se tyto zvyklosti mírně liší a často už ani nevíme, co je jejich důvodem. Proč nemáme krájet maso na stejném prkénku jako zeleninu? Proč je lepší nechat nádobí oschnout, než ho vysušit utěrkou? Záměr je však jasný, udržet hygienicky čistou a zdravou domácnost. Kuchyň je místnost s nejvyšším rizikem bujení bakterií v důsledku nedodržování hygienických návyků.

Jak vypadají kuchyně od odborníka?

.

designDesignérka paní Gajdůšková pracuje v oboru navrhování interiérů již od roku 1996. Za tu dobu získala mnoho zkušeností a navrhla desítky nádherných domů i bytů. „Škola života je někdy více než sedět v lavici. Deset let praxe v kuchyňském studiu ze mě sice neudělalo dokonalou kuchařku, zato ve mně zanechalo cit pro ergonomicky a esteticky dokonalou kuchyni a navrhování nábytku na míru.“ Pro své realizace používá vždy ty nejkvalitnější materiály. Její byt je názornou ukázkou talentu této designérky, a proto jsme se k paní Gajdůškové zajeli podívat a vyfotit Vám její krásnou moderní kuchyň, jejíž součástí

Vyberte si kuchyňskou desku s nejdelší životností.

.

kuchyněVěděli jste, že téměř 50 % doby strávíte v kuchyni prací na kuchyňské desce a pouze necelých 13 % vařením na sporáku? Proto je velice důležité, aby kuchyňská deska měla dostatečnou životnost a odolávala co možná nejlépe všem nástrahám práce v kuchyni. Klasická laminátová deska nejvyšší životnost nenabídne. Znáte ale desky třeba z nerezu nebo technického kamene?

Každá kuchyňská deska má určité vlastnosti, které předurčují délku její životnosti. Při výběru kuchyňské desky je třeba dívat se nejen na její cenu, design nebo snadnost její údržby, ale i na další parametry.

.Nezapomínejte na podlahu

.

dřevoKdyž si někdo koupí nový byt, začne obvykle přemýšlet nad nábytkem a barvách dekorací. Je však potřeba myslet i na podlahu. Nezařízený byt s krásnou podlahou, má docela jinou atmosféru než zařízený, s prošlapaným kobercem nejasného původu. Podlaha ovlivňuje nejen celkový vzhled domova, ale může ovlivnit i budoucí investice s ní spojené. Rozhodně by tedy při výběru podlahy neměly hrát hlavní roli počáteční investice. Koupit nový nábytek a dát jej na podlahu, která by si zasloužila větší pozornost je chyba. Představa, že si v čase pořídíte podlahu novou, je sice hezká, ale vše bude při její

Volba vhodného schodiště. Na co si dát pozor?

.

schody z kamenePři zařizování nového domu či při rekonstrukci musíme myslet na spoustu věcí, dávat si je do souvislosti a nic neopomenout. Odškrtáváme ze seznamu hotové položky a chystáme finance na ty nové. Když se pak ocitneme před otázkou výběru dlažby nebo schodiště, čeká nás nejedno rozhodnutí - od technických záležitostí až po estetickou stránku. Jelikož je nabídka na trhu opravdu široká, měli bychom si v první řadě uvědomit, do jakého stylu zařizujeme naše místnosti. To nám následně napoví, zda budeme preferovat dřevo, kov nebo nějaký jiný, modernější materiál. 

Proč pěstovat pokojové rostliny

.

dracenaUrčitě i vy znáte lidi, kteří mají doma botanickou zahradu a pak jejich protiklady, kteří doma nemají málem ani sušenou petržel. Obě tyto skupiny mají svým způsobem pravdu. Ti první se cítí jako v přírodě a cítí se doma dobře, ti druzí nemají s rostlinami žádnou práci a mohou si více lenošit. Jenže co ostatní aspekty pěstování rostlin by bytě?
Co rostlinám nelze upřít je to, že obohacují vzduch kyslíkem i vlhkostí. Pokud namítnete, že si můžete otevřít okno, pak ano, ale budete-li větrat celý den, tak se asi nedoplatíte při vyúčtování tepla.

Rekonstrukce kuchyně

.

stará kuchyněRekonstrukce kuchyně není věc, kterou byste chtěli dělat každý druhý rok. Když ale nastane doba a je potřeba vyměnit opotřebovanou, dispozičně nebo designově nevyhovující kuchyň, měli byste mít na paměti pár užitečných rad a promyslet několik základních kroků.

Sami nebo s firmou?
Kuchyně je srdcem domu a většina lidí tráví právě tady  a v ložnici nejvíce času. Počítejte tedy s tím, že je to namáhané místo (vysoká teplota, vlhkost, mastnota, mechanická 

Naši nevítaní spolubydlící

.

Autor: J. HolopainenPamatuji si, že kdysi byly po ránu okna plná peřin, aby se po náročné noci mohly vyvětrat. Mělo to zřejmě svou logiku v dobách, kdy se domy nevytápěly celé, málo se větralo, aby se ušetřilo a místnosti kde se spalo, byly vlhké a chladné. Navíc se v té době vůbec nic nevědělo o našich věrných spolubydlících jménem roztoči.

Roztoči jsou většinou tak malí, že je okem nevidíme, ale jsou i druhy, které mohou dosahovat 2 cm, a věřte, že když si večer představíte, že jich máte v posteli miliony, tak se vám s nimi v posteli moc líbit nebude.

TOPlist