Moudrost dnešního dne:

Přítel je člověk, který přichází tehdy, když už všichni odešli.

...

Právě přítomno: 1094 hostů a žádný člen

Pošlete mi ověřovací kód ze SMS

.

Podařilo se mi parádně naletět podvodníkovi, a tak si myslím, že by se o téhle fintě mělo dozvědět co nejvíc lidí... To bylo tak...Jednoho sychravého listopadového dne mířím do lékárny, hlavu plnou zatékajícího balkonu, nemocného dítěte, zamrzlého kufru u auta a podobných životních radostí. Na jedné ruce visí protestující potomek, v druhé vpouzející se pes, třetí rukou tlačím kočátek a čtvrtou právě zvedám zvonící telefon.

Ozve se úpěnlivý, takřka dětský hlásek: "Dobrý den, tady Tomáš Kupka, moc se omlouvám, že vás ruším, ale překliknul jsem se a omylem na vaše číslo poslal SMS se svým přihlášením. Byla byste tak moc hodná a řekla mi tu esemesku, abych se mohl přihlásit?" Hmmm, že by nastal čas na dobrý skutek? Splést se může každý, že ano, zní tak nešťastně. Nevnucuje mi žádné zboží ani služby, chce jen obyčejně pomoct. No tak jo. "Děkuju, jste moc hodná!" děkuje dojatý adolescent.

Je jiskřivé prosincové ráno, věnuji se radostné činnosti placení účtů a ejhle - účet za telefon je o 2000,- Kč vyšší než obvykle. Zbláznil se operátor anebo já? Operátor na můj dotaz blahoskloně vysvětluje:"Ale to jste naletěla. Víte, oni to tak dělají. Podvodníček vybere náhodné telefonní číslo a dobije si z něj svůj kredit. Jediné, co potřebuje, je potvrzovací esemeska, kterou "omylem" poslal na vybrané číslo. Operátor kredit dobije a vše naúčtuje dotyčnému vybranému číslu." Aha. Jak to, že jsem o tom nikdy neslyšela? Proč o tom nedáte vědět, když tu praxi znáte? Televize, noviny, internet. Místo nesmyslů by se člověk jednou dověděl něco užitečného. "Ale my to děláme, ví se o tom!" Hmm. No tak jo. Za hloupost se platí, takže jdu vesele zaplatit enormní účet za telefon.


Dnes ráno mi na displeji zasvítila nová SMS: "Dobrý den, tady pan Suchánek. Omlouvám se, že vás vyrušuju, ale omylem jsem si k vám poslal moji sms s mojim přihlášením. můžu vás jen poprosit o přeposlání sms na moje číslo 605993253? Mockrát vám děkuju. Suchánek."

Je to ten samý podvodník a předpokládá, že jsem úplný idiot a udělám stejnou chybu podruhé? Anebo je to nějaký úplně jiný, který náhodou zkusil moje číslo? Ale co, od čeho máme policii. Policista:" Zajděte na nejbližší služebnu a podvod nahlašte."

Hmmm. Celá žhavá. Vláčet se v čerstvých závějích s batoletem a místo vyrábění oběda sepisovat nějaké protokoly? Ale máme telefon, že. "Policie české republiky Odolena Voda, prosím", ozve se nadějně ve sluchátku. Vykládám celou anabázi a chci vědět jediné: je policii k něčemu telefonní číslo onoho podvodníka, který mi právě napsal? "Noóóó, o tomhle jsem ještě neslyšel...no to nesmíte naletět! Já bych mu tu sms neposlal. Hlavně mu ji neposílejte! Néééé, to k ničemu není, oni volají z Twistu, tam se neuvádí jméno."

Najednou mi není úplně jasné, zda mám záchvat slabomyslnosi já anebo policista. Ptám se znovu: "Když vám nahlásím to telefonní číslo, je to k něčemu? Uděláte s tím něco?" Odpověď muže zákona, který nám pomáhá a chrání nás: " Nééé, to k ničemu není. Ale kdyby se to opakovalo, tak to nahlašte."

Odmítám dál utrácet za hovor s naším místním policejním expertem a loučím se s konstatováním, že jsme si tedy pěkně popovídali, nic nevyřešili, podvodník bude dál podvádět a nikdo s tím nic dělat nebude. Jak povznášející!
Jediné, co tedy můžu udělat je, vykašlat se na ostudu, která mě přiznáním nemine a dát o téhle fintě vědět co nejvíce lidem. Nic jiného mě nenapadá. No já vím, že zrovna vám by se NIKDY nic podobného URČITĚ nestalo. Ale jistě máte ve svém okolí známé či příbuzné, kteří jsou podobně roztržití jako já, a naletět by, čistě hypoteticky a úplnou náhodou...MOHLI. Tak jim to radši dejte vědět, aby mohli své peníze utratit za příjemnější věci než je dobití kreditu adoscentního podvodníka.

 

Ať se vám dějí samé milé a pozitivní věci :-)
Darina 

Sdílet
TOPlist