Moudrost dnešního dne:

Jedna ženská vidí někdy dál než pět mužských s dalekohledem

...

Právě přítomno: 249 hostů a žádný člen

Tato slova jsou určena i tobě

.

přítelNedávno mi přišel velmi milý a hluboce pravdivý email. Pokud jste právě v nějaké depresi, nebo máte nějaký světabol, přečtěte si jej a tato slova si vryjte do paměti. Určitě vám pomohou překonat těžká období a nalejí vám novou energii do žil. Uvědomte si, že všichni kolem vás mají svá trápení, a to že o nich nic nevíte, ještě neznamená, že je bolí o něco méně, než ta vaše. Proto se na svět usmívejte, váš úsměv přinese radost i těm, kterým právě do smíchu vůbec není. Netrapte se nad svými omyly a věřte, že i ta největší hloupost, kterou jste udělali, posloužila k něčemu dobrému.

Odhalte nejčastější dětskou potravinovou alergii včas

.

dítěAni lepek, ani ořechy. Nejčastější potravinovou alergií nejmenších dětí je alergie na bílkovinu kravského mléka. Postihne až 3 % kojenců. Neléčená alergie může vážně poškodit trávicí ústrojí dítěte.

Alergie na bílkovinu kravského mléka se u většiny dětí projeví již do 3. měsíce, vzácněji i později, v závislosti na době, kdy se dítě s bílkovinou kravského mléka setkalo. Současná medicína nezná zcela zaručený způsob, jak této alergii předcházet. Existují pouze doporučení, která mohou riziko snížit.

.Slimáci jdou na pivo.

.

Do vydlabané půlky melounu nalijeme pivo, namočíme celý vnitřek a položíme ten pivní rybníček večer do místa, kde ti milí drobečkové vylézají, nebo kde jim chutná náš salátek, kytičky a podobně. O půl deváté večer se začínají houfovat a předhánějí se, kdo víc sežere. 

Moc jim to chutná, takže zapomenou na kytičky, opijí se do němoty a spadnou do pivního rybníčku. Odtamtud už NIKDY(!) nevylezou, protože je nadobro po nich.

Ráno se budete divit! Lze nechat 2-3 dny, mezitím sníte další meloun... a dílo se opakuje.

Čínské přísloví

.

Za peníze můžete koupit dům, ale nikoliv domov.

Za peníze můžete koupit hodiny, ale ne čas.

Za peníze můžete koupit postel, ale ne spánek.

Za peníze můžete koupit knihu, ale ne vědomosti.

Za peníze můžete navštívit doktora, ale nedostanete za ně zdraví.

Za peníze můžete koupit dobré postavení, ale nikoliv respekt.

Za peníze můžete koupit sex, ale ne lásku.

 

JSEM ŽENA

.

Ne, nečtu žádné návody.  Zkouším knoflíky tak dlouho, až to vyjde.   
Nepotřebuji alkohol abych se ztrapnila.  To zvládnu i bez něj! 
Kdybych byla ptákem,  věděla bych zcela přesně na koho vyseru jako prvního!  
Nejsem náladová, jsem „emočně flexibilní"  
My ženy jsme andělé a pokud nám někdo odlomí křídla, letíme dál - na koštěti! Jsme přeci flexibilní!
Nejkrásnější slova na světě? „Jdu nakupovat"
Nemám žádné vady! Jsou to mé speciální efekty! 

Národní den hemofilie upozorní na vzácné onemocnění mužů

.

MUDr. Jan Blatný, Ph.D.V České republice trpí hemofilií na 1000 obyvatel. Jedná se o nevyléčitelnou dědičnou nemoc, která narušuje přirozenou srážlivost krve. Bez včasné a správné léčby hrozí postiženým bolesti či trvalá invalidita. Jak ale ukázal nedávný průzkum, pouze třetina Čechů ví, čeho se onemocnění týká. O možnostech léčby potlačující závažné komplikace pacientů se ví ještě méně. A právě edukaci veřejnosti v této oblasti si dává za cíl Národní den hemofilie, který byl v roce 2011 vyhlášen Českým svazem hemofiliků na 22. června.

 

.Zatímco muž opravoval auto,

.

jeho syn vzal do ruky kámen a poškrábal ho.
Chytil svého syna a v zuřivosti ho několikrát udeřil po ruce. Neuvědomil si však, že ho bije francouzským klíčem. Odvezl ho do nemocnice s vážnými zlomeninami, kde musel čelit bolestnému pohledu svého syna. Vědom si závažnosti situace, nebyl schopen říct vůbec nic, ale když přišel ke svému autu, několikrát do něho kopl.
Pak mu padl zrak na škrábance. Chlapec tam napsal: "MILUJI TĚ TATI!"
Neberte lidi jako věci, a nemilujte místo nich věci.

Ožeň se a založ rodinu

.

smrtelné ložeNa smrtelné posteli leží 90-ti letý všemi milovaný manžel, otec a dědeček. Blíží se jeho poslední chvíle na tomto světě a kolem něj se shromáždila celá rodina. Náhle se dědeček probere a povídá:

Povím Vám, mí nejbližší, své největší tajemství. Ve skutečnosti jsem se nikdy nechtěl oženit a založit rodinu. Žil jsem velmi krásný život. Měl jsem rychlá auta, krásné ženy, mnoho přátel a tučné konto. Jednoho dne mi ale řekl jeden přítel :

Existovali kdysi nějací Češi?

.

Malá dcerka se v roce 2513 ptá svého otce:
Tati, dneska jsem zaslechla, že prý kdysi žili v nějakých Čechách nějací Češi, slyšels o tom něco?

Samozřejmě maličká, prý právě podle nich se dnes říká: "ty seš blbej jako Čech!"

Aha, a kde ty Čechy byly?

No, to se přesně neví, ale asi někde ve střední Evropě.

A to vážně byli tak blbí?

.Kdy a jak jíst ovoce

.

Ovoce je velmi důležité jídlo, a každý z nás se domnívá, že jíst ovoce znamená, že si je má jen očistit a hodit do úst. Není to však tak jednoduché, jak si myslíme. Je také důležité vědět, kdy a jak ho jíst. Jaký je tedy správný způsob jezení ovoce? Znamená to např. nejíst ovoce po jídle, ovoce by se mělo jíst na prázdný žaludek. Naučíte-li se jíst ovoce tímto způsobem, bude to hrát velkou roli při detoxikaci vašeho organizmu, dodávající vám velkou dávku energie potřebnou na hubnutí a jiné životní aktivity.

Řekněme, že sníte dva krajíce chleba a pak kousek ovoce.

TOPlist