15 června, 2024

.Zánět močového měchýře – jak na něj

Představte si den, kdy máte neustálé nucení na močení s pocitem, že moč neudržíte. Následně z vás ale vychází jen její minimální množství. To vše za nesnesitelného pálení a řezání. To se nejspíš hlásí zánět močového měchýře. Na zánět dolních močových cest mohou trpět jak ženy, tak muži. U mužů se ale vyskytuje častěji jen v dětství a poté až v souvislosti s věkem a zvětšenou prostatou. To ženy se s onemocněním močových cest setkávají mnohem častěji.
Každá druhá alespoň jednou za život, 25 % žen jednou ročně a přes 20 % pak opakovaně. Příčin může být mnoho, tou hlavní je však krátká močová trubice.
Soustava močových cest začíná v ledvinách, kde se moč tvoří, shromažďuje a močovody odchází do močového měchýře. K jeho vyprázdnění slouží močová trubice. A právě její malá délka u žen způsobuje, že zánětlivé bakterie a patogeny pronikají do močových cest mnohem jednodušeji, než je to u delší močové trubice mužů.

Bez ohledu na řádnou hygienu se tudíž může stát, že se z okolí konečníku dostanou do močové trubice (a tou následně až do močového měchýře) bakterie Escherichia coli (E. coli), které běžně žijí ve střevech a jsou součástí naší stolice. V močovém ústrojí jsou však patogenní a patří k nejčastějším původcům infekcí močových cest. Svůj počet mohou během 20 minut až zdvojnásobit a způsobit tak zánět. Není divu, že původcem onemocnění močových cest bývají v 80 % případů. Závažný problém nastává, pokud se zánět zanedbá a rozšíří se močovody až do ledvin. Takový zánět je už velmi nebezpečný, zejména u těhotných a starších žen.
Častěji se zánět močového měchýře objevuje u žen se zánětem pochvyVyšší pravděpodobnost jeho výskytu je i u lidí, kteří potlačují svou potřebu na močení, takže se bakterie v močovém měchýři více množí. To je příklad mužů s onemocněním prostaty.

Stále větší pozornost si u nás v posledních letech získává D-manóza. Přírodní látka, která se přirozeně vyskytuje v některých druzích ovoce (zejména bobuloviny), je velice oblíbená při zánětech močových cest například v zámoří. D-manóza podobným způsobem jako PAC dokáže zabránit zánětlivým bakteriím v přichycení ke stěnám močového měchýře.
V lékárnách se přírodní přípravky určené na záněty močových cest nabízejí jako doplňky stravy. Zvlášť zajímavé pro nás mohou být takové, které obsahují vyšší koncentraci látek pro rychlejší účinek. Patří mezi ně například UROVAL® manosa Akut . Tato novinka obsahuje vysoce koncentrovaný extrakt brusinky s velkým podílem PAC. Současně přípravek obsahuje také D-manózu, u které na základě klinických testů bylo prokázáno odstranění urologických potíží v 90% případů, a to většinou již během 24 hodin. Výrobek mohou užívat i těhotné a kojící ženy. Bližší informace žádejte na bezplatné infolince 800 17 16 17.

Autor článku Eva Pavlatová

Zdroj www.uroval.cz

Související příspěvky

Zanechte Odpověď