15 června, 2024

Výborná káva není jen záležitostí kaváren

Káva jako pochutina se s největší pravděpodobností začala používat Etiopii a účelově byla pěstována posléze v Jemenu. Nejdříve se plody pouze se žvýkaly. Zmínky o kávě však nalezneme ale i u Homéra – Odyssea. Kávu připravila dcera nejvyššího boha Dia statečnému bojovníkovi k povzbuzení jeho morálky a statečnosti. I v biblických příbězích nalezneme zmínku o tmavém nápoji, který navozuje lepší náladu a povzbuzení pro konání hrdinských skutků během boje.
Určitě můžeme být rádi, že káva již neslouží ke žvýkání, jak tomu bylo v dávné historii, ale máme tu možnost si vybrat z mnoha druhů a způsobů přípravy kávy. Pro někoho může být pití kávy malým rituálem, někdo si bez ní nedokáže představit ráno a pro někoho zas může představovat důvod, proč vyrazit do kavárny se svými přáteli. Ať už preferujete jakoukoli příležitost, vypadá to, že jste těmi pravými milovníky kávy.
Současná doba nám přináší mnoho způsobů, jak si kávu připravit. Opomeneme ale běžné zalití kávy vodou z rychlovarné konvice a přehlédneme i kávovary, abychom se mohli blíže seznámit s funkcemi espressa. Na trhu jich naleznete nepřeberné množství druhů, s různými designy a velkým rozpětím cen. Pokud se rozhodnete především pro pohodlí, kdy se spotřebiče ovládají na co nejméně dotyků, je pro vás určeno především plnoautomatické espresso.
Jak se kloubí automatizace s espressem? Díky integrovanému mlýnku, totiž stačí nasypat zrnkovou kávu a o mletí, dávkování, stlačení, spaření a zbavení odpadu se již postará espresso samo. Vám zbyde jen výtečná káva.
Jedním takovým plnoautomatickým, je právě espresso Russell Hobbs 14221-56 Moulin Integre . Možná jste toho o značce příliš neslyšeli, ale její 50. letá historie a velká oblíbenost ve Velké Británii, odkud pochází, je poměrně prestižní vizitkou.
Produkty této značky myslí především na komfort zákazníka a upoutat dokážou i svým designem. Černobílá barevná kombinace není možná nic překvapivého, ale pokud narazíte na takovou kombinaci právě u espressa, která navíc zdobí kvalitní materiály, pohled je to více než příjemný. Někdo se může domnívat, že takové espresso zvládne pouhé „espresso“, jenže takové přístroje si nekupujeme, jen proto, aby nám doma zabírali místo, a chceme trochu více funkcí. Chceme mít doma prostě takovou malou soukromou kavárničku s možností připravit si různé nápoje. Cappuccino, latte, espresso malé, velké, silné, slabé, různé aroma kávy, ale i čaje či jiné teplé nápoje si tak snadno můžete připravit třeba například s modelem Espresso Russell Hobbs 14221-56 Moulin Integre. Pokud chcete vsadit na kvalitu a spolehlivost, navíc doplněnou o perfektní design, velkou inspirací Vám může být právě značka Russell Hobbs. Své přátele, tak můžete namísto kavárny pozvat k sobě domů a připravit výborné druhy kávy, právě s modelem Espresso Russell Hobbs 14221-56 Moulin Integre.

Autor článku Ing. Michal Kopáček, MBA

Zdroj www.nakupka.cz

Související příspěvky

Zanechte Odpověď