23 února, 2024

Stelivo pro kočky – recenze

Pořídili jste si kočku, která vám přináší mnoho radostí. Překvapuje vás tím, jak za vámi běhá jako pejsek, neustále vyhledává vaši přítomnost i tím, že se učí různým povelům, navzdory tomu, že je prý kočka neposlušná.
Současně s těmito radostmi vám přibudou i starosti. Určitě je dobré kočičce koupit nějaké, byť levné škrabadlo, protože si na něm bude brousit drápky a nepoškodí vám nábytek. Jen je potřeba ji občas napomenout, aby pochopila, že škrábat může jen tam. Pelíšek až tak důležitý není, stejně si najde vlastní místo, kde se ji bude líbit. Škrabadlo i pelíšek hlavně dejte na nějaké méně frekventované místo, aby měla kočka klid, když ho bude potřebovat.
Hodně důležitá je přenoska, protože např. výlet k veterináři se pro vás může stát noční můrou. Bez čeho se doma vůbec neobejdete je kočičí záchod.
 
I když se kočka většinu dne zdržuje venku, měla by mít doma toaletu s dobrým stelivem. Většina koček s různým tvarem WC, nebo různým stelivem nemá žádný problém a rychle si zvykne na změnu. Jenže jedno to není vám. Abyste nemuseli čichat zápach linoucí se zejména při stolici, je lépe volit uzavřenou boudičku. Ale ani pak nemáte vyhráno, protože je potřeba zvolit stelivo. Každé stelivo je trochu jiné a zorientovat se v tom, které budete kupovat stabilně je těžké, protože pokud si důkladně nezapisujete, že tohle stelivo jo a tohle už nikdy ne, tak se ocitnete v kruhu a stejně při nákupu zapomenete, které bylo to špatné.
Můžete sice věřit příbalovým letákům, ale někdy je lepší vlastní zkušenost, protože papír snese všechno. V každém případě děkuju svým kočkám za trpělivost se špatným stelivem.
 
Extreme Classic stelivo – cena 27 Kč/kg
Absorbuje a neutralizuje zápach, extra pevná tvorba hrudek, neprašné, nelepí se na tlapky a na dno toalety, není třeba výměny kompletního steliva z toalety.
30.3.21 Používám už druhý rok a velká spokojenost. Pohlcuje pachy, výborně hrudkuje, písek není potřeba vůbec měnit, protože vyndáváme jen hrudky a dosypáváme nový.
 

Catsan – cena 37 Kč/Kg
Absorbuje a neutralizuje zápach, pohlcující vlhkost, zamezuje množení bakterií.
15.3.12 No, je pravda, že pohlcuje zápach, ale nehrudkuje a kočka to nasáklé stelivo pak roznáší po bytě, což je v případě koberců problematické.
 

 
BIOKAT´S natural – cena 13 Kč/kg
Vysoce hrudkující podestýlka, perfektně pohlcuje pachy a minimálně práší. Stelivo se nelepí na srst, takže je vhodné i pro dlouhosrsté kočky. Hrudky lze zlikvidovat v domácím odpadu anebo využít do kompostu. Není nutné měnit celé WC.
15.38.15 Ano, výborně hrudkuje, zápach taky pohlcuje, ale kočka ho roznáší na tlapkách. Nicméně je to dobré stelivo, pokud vám nevadí to roznášení.

 


MIKEŠ STANDARD – 8 Kč/kg
Hrudkující stelivo, jedinečné absorpční vlastnosti, pohltí zápach i vlhkost, neobsahují žádné škodlivé chemikálie, návykové látky a umělá barviva, ekologicky nezávadný.
10.11.12 Podle mých zkušeností stelivo silně zapáchá, lepí se na lopatku a spodní část toalety a hrudky nedrží pohromadě čili je potřeba vše často měnit a cena kontra výkon – je to ve finále předražené.
 

 
ZVERLIT – cena 22 Kč/kg
Bentonitový, přírodní produkt s mimořádnými hygienickými vlastnostmi, ekologický čistý, maximálně vsakující, absorbující pach, hrudkující – úsporný, nealergizující.
15.12.12 Stelivo sice jako nové voní, ale pachy moc nepohlcuje. Hrudky se při hrabání kočky rozpadají, nejdou tedy vyndat. Celá várka proto zapáchá a je ji potřeba vyměnit celou, což se značně prodraží.

 
Kočkolit Cat’s Best Öko Plus -44 Kč/kg
Podestýlka je kompostovatelná a může být zlikvidována i v toaletě. Je však nutno splachovat dostatečným množstvím vody! Má 3 x vyšší užitnost, neboť efektivně váže tekutinu a je tak velmi úsporný. Má vysokou schopnost pohlcování pachů, je 100% přírodní, bez umělých přísad, vyroben ze smrkových a jedlových stromů.
10.3.13 Velmi dobrý, dobře absorbuje i separuje výkaly, dobře se nabírá, ale protože je hodně lehký, kočka jej roznáší kolem záchodu. Čím delší chlupy, tím horší to je.
18.6.18 Vypadá to, že už se tento druh nevyrábí.

 
 
CLAUDE – 5,99 Kč/kg
Hrudkující stelivo pro kočky – minerální bentonit.
Těhotné ženy, kojící matky, malé děti a osoby se sníženou imunitou by se měli vyvarovat kontaktu s použitým stelivem. Použité stelivo zabalte do umělohmotného pytle a odstraňte s běžným domácím odpadem. Nikdy nevhazujte stelivo do WC ani do kompostu.
4.5.15 Zápach celkem pohlcuje, ale stelivo se rozmočí a na dně kočičí toalety vytváří lepkavou těžko odstranitelnou hmotu.
 
Clean Hygienic – 21 Kč/l

Hygienické stelivo do toalet pro kočky. Neutralizuje pachy. Pomáhá bránit růstu bakterií. Vysoce absorpční. Nikdy nevhazujte stelivo do WC. Nepoužívejte je ke kompostování ani nezahrabávejte na zahradě, neboť kočičí exkrementy mohou obsahovat bakterie.
12.9.16 Zápach pohlcuje celkem dobře, rovněž dobře hrudkuje, ale stelivo roznáší kočka na tlapkách, protože je lehké, navíc se lepí ke dnu záchodku, vč. lopatky, pokud přijdete s čištěním hned po vykonaní potřeby a pak se špatně smývá.
 
Biokat´s Compact – 16 Kč/l
Jemné hrudkující stelivo, lehké a kompaktní. Úsporné ve spotřebě. Vydrží až 4 x déle než ostatní běžné kočkolity!
• Odejměte snadno pouze nasáklé stelivo – vlhký granulát tvoří pevné hrudky.
• Jen trochu doplnit – hned je vše hygienicky čisté
4.6.16 Pohlcuje zápach průměrně dobře, při úklidu čisté stelivo dobře propadává lopatkou, a tak je i šetrné na spotřebu, nelepí se na záchod. Kočka ho ze záchodku na tlapkách vynáší jen málo.
 
Tesco Value – 5Kč/l
Hrudkující stelivo pro kočky – minerální bentonit 5kg.  Hrudkující stelivo pro kočky – minerální bentonit.
1.2.13 Docela dobře pohlcuje zápach, hrudky moc nedrží pohromadě, a tak je poměrně velká spotřeba steliva, protože je potřeba více měnit. Pytel vydrží jen jeden týden, cena je ale hodně příznivá. Zděsíte se ale, když si uvědomíte, kolik odpadu vyprodukujete a kolik pytlů steliva musíte za měsíc domů odnosit. Výborná volba na cesty, protože vám není líto stelivo vyhodit i po jednom použití.
 
 Brit Ultra Fresh stelivo – 13 Kč/kg
Přírodní hrudkující bentonitové stelivo pro kočky
Stelivo Brit Ultra Fresh je šetrné k přírodě. Použitý materiál – bentonit – zaručuje mimořádně vysokou absorpci tekutiny. Jedinečné antibakteriální vlastnosti hmoty neutralizují zápach a udržují vaši domácnost v čistotě a svěžesti. Díky malé velikosti granulí a nízké prašnosti bude použití boxu se stelivem pro vaši kočku příjemnější. Díky stabilnímu kompaktnímu hrudkování je spotřeba Brit Ultra Fresh ve srovnání s běžným kočičím stelivem nižší.
5.7.17 Dobře hrudkuje, ale za mokra se totálně rozpadá. Hrudka v sobě celkem dobře zamkne nejen znečištěné stelivo, ale i zápach, a tak stelivo dlouho vydrží.

 
Tigerino – 24 Kč/kg
Hrudkující kočkolit z přírodního jílu. Extrémně rychlá tvorba hrudek! Váže nepříjemný zápach a má vysokou savost – až 4 x výkonnější než běžné kočkolity. Zrna jsou mimořádně jemná a prašnost je menší než 1%!
10.12.19 Velmi dobrá savost, ale zápach moc nepřekrývá. Díky jemnosti se také dost roznáší.
 
 
Biokat´s Classic Fresh – 13 Kč/l    Biokat´sClassic Fresh

Hrudkující stelivo z přírodních látek, s dokonalou vazbou zápachu až 100%, podestýlka je velmi savá a tvoří se 100% pevné hrudky.
3.2.20 Nevhodné tedy pro více koček. Pokud nepřijdete uklízet těsně po vymočení kočky, tak jsou hrudky docela pevné.  To je zřejmě důvod, proč stelivo ani po 14 dnech nezapáchá. Opravdu jen stačí vybírat hrudky. Takže cena kontra výkon je super.
 
Greenwoods Plant Fibre – 16 Kč/l  Greenwoods
Biologicky odbouratelné, přírodní, hrudkující stelivo  z čistých přírodních rostlinných vláken.  Je kompostovatelné, zaručuje  700 % absorpci vlhkosti Má minimální prašnost a je šetrné k tlapkám vaší kočky.
15.3.21 Zaujala mě šetrnost k tlapkám, což byla chyba. Stelivo je jakoby z pilin, je tedy velmi ostré, kočky do záchůdku za týden ani jednou nic nevykonaly. Vstoupily dovnitř a hned vycouvaly. Byl to omyl zkoušet něco nového.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď