23 května, 2024

Staronová léčebná terapie rakoviny

Terapie Gerson je přírodní léčba, která aktivuje schopnost těla – samoléčba prostřednictvím organické, vegetariánské stravy, surové šťávy a přírodních doplňků. Tato silná, přírodní léčba napomáhá ke zvýšení imunity a tím léčí rakovinu, artritidu, onemocnění srdce, alergie, a mnoho dalších degenerativních onemocnění. Dr. Max Gerson vyvinul tuto terapii v roce 1930, původně jako léčbu pro vlastní intenzivní migrénu, a nakonec pro léčbu degenerativních onemocnění, jako je kožní tuberkulóza, cukrovka a rakovina.

Tato všezahrnující povaha terapie se výrazně odlišuje od většiny ostatních léčebných metod. Terapie Gerson účinně léčí širokou škálu různých onemocnění, protože obnovuje neuvěřitelnou schopnost samoléčitelství. Neléčí tedy jen příznaky určité choroby, ale příčiny většiny degenerativních onemocnění, což je toxicita a nutriční deficit.
Principem této terapie je každodenní spotřeba velkého množství čerstvých, organických šťáv, které poskytují tělu super-dávky minerálů enzymů, a živin. Tyto látky pak zničí nemocnou tkáň v těle.
V průběhu života se naše těla zaplní nejrůznějšími karcinogeny a toxickými látkami. Tyto toxiny jsou ve vzduchu, který dýcháme, v jídle, které jíme, v lécích, které bereme a vodě, kterou pijeme. Během terapie nastává intenzivní detoxikační režim, který eliminuje tyto toxiny z těla, takže může začít to pravé léčení.
 
Jak terapie na tělo působí
Regeneruje tělo, okysličení organismu se obvykle více než zdvojnásobí, zrychlí se metabolismus, zvýší se činnost štítné žlázy a zvýší se obsah draslíku a dalších doplňků. Terapie tedy eliminovala těžké živočišné tuky, bílkoviny, sodík a další toxiny.
Při degenerativní onemocnění musí tělo vylučovat velké množství odpadních materiálů, které často končí v játrech a zapříčiňují selhání ledvin. Terapie Gerson je v podstatě intenzivní detoxikace k odstranění odpadů, regeneruje játra, mobilizuje imunitní systém, minerální a hormonální systémy a zabraňuje budoucímu onemocnění.

Terapie má vysoké metabolické požadavky, protože zaplavuje tělo živinami z asi 7 až 10 kg ekologicky pěstovaných druhů ovoce a zeleniny denně.
Čerstvá lisovaná šťáva ze syrových potravin poskytuje nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak zajistit tělu vysoce kvalitní výživu. Právě díky odšťavňování mohou pacienti dostávat do těla velké množství živin a enzymů a to způsobem, který je snadno stravitelný.

Typický pacient s diagnózou rakovina vypije denně třináct sklenice čerstvého šťávy z mrkve, jablek a zelené listové šťávy. Tyto šťávy je potřeba připravovat vždy z bio-ovoce a zeleniny.
Strava je zcela organická a vegetariánská, má vysoký obsah vitamínů, minerálů, enzymů, živin, a extrémně nízký obsah sodíku, tuků a proteinů.
 
Typická denní strava při plném terapeutickém režimu:
Třináct sklenic čerstvé šťávy z čerstvě vylisované syrového mrkve, jablek, zelené listové šťávy, která se pije co hodinu.
Tři plně vegetariánská jídla, čerstvě připravená z ekologicky pěstovaných plodů, zeleniny a celozrnných výrobků. Typické jídlo zahrnuje salát, vařenou zeleninu, pečené brambory, polévku a džus.
Mimo tyto hlavní jídla čerstvé ovoce.

Potravinové doplňky

Všechny léky používané v souvislosti s Gerson terapii jsou klasifikovány jako biopreparáty, materiály organického původu, které jsou dodávány v terapeutických množstvích.

 • Sloučenina draslíku
 • Lugolův roztok
 • Vitamin B-12
 • Hormon štítné žlázy
 • Enzym slinivky břišní

 

Detoxikace

Klystýr je primární metodou detoxikace tkání a krve. Pacienti s nádorovým onemocněním mohou absolvovat až 5 kávových klystýrů denně.
Charlotte Gerson to vysvětluje takto:
„V okamžiku, kdy je pacient zařazen do plné terapie, tak kombinovaný účinek pití džusů a medikamentů způsobí, že imunitní systém přejde k útoku a začne ničit nádorovou tkáň a začne vyplavovat nahromaděné toxiny z tělesných tkání. Tento radikální úklid s sebou nese riziko přetížení jater, která jsou nejdůležitějším detoxikačním orgánem, která jsou u onkologických pacientů již tak poškozená a oslabená. „
Klystýr tedy napomáhá ke splnění tohoto základního úkolu a pomáhá játrům při odstraňování toxických zbytků z těla nadobro.
Při terapii se také využívá ricinový olej ke stimulaci žluči a posílení schopnosti jater filtrovat krev.
 

Je pro vás terapie Gerson vhodná?

Žádná léčba není vhodná pro každého. Pokud jste byl diagnostikován na život ohrožující onemocnění, je potřeba vybrat nejlepší strategii pro boj, je to ale těžký úkol.
Bez ohledu na to, kolik a jakých názorů obdržíte o léčbě vaší nemoci, bude konečné rozhodnutí na vás. Proto si vyberte to, které se vám zdá být nejlepší.
Většina konvenční nebo alternativní léčby se snaží vyléčit pouze jednotlivé symptomy a ignoruje to, co je příčinou onemocnění.
Proto je úspěch Gerson terapie tak efektivní při mnoha různých neduzích. Zde je léčena příčina nemoci a léčba je komplexnější, podmínkou však je, aby byl pacient pod dohledem lékaře Gerson. Platí to zejména u:

 • Chemoterapie
 • Cukrovka
 • Mozkové metastázy
 • Těžké poškození ledvin, nebo pokud je pacient na dialýze
 • Má v těle cizí tělesa, jako jsou kardiostimulátory, prsní implantáty, ocelových desek nebo šrouby.
 • Pacienti musí být schopen jíst, pít a samostatně vylučovat.
 • Dále nemůže být tato terapie aplikována u příjemcům transplantovaných orgánů.

 

Zdroj: www.gerson.org

Související příspěvky

Zanechte Odpověď