21 května, 2024

Snář – význam snů

snyVýznam snu se těžko zjišťuje, když se ráno probudíte a marně si vzpomínáte co, a zda se vám v noci zdálo. Pokud jste jedním z těch, kteří tvrdí, že se jim nikdy nic nezdá, pak se pravděpodobně mýlíte. Sny má každý,  jen si je málokdo všechny pamatuje. Říká se, že se ráno nesmíte podívat z okna, jinak sen zapomenete, ale ono to bude spíše tak, že pokud se začnete díky rychlému způsobu života zabývat každodenními starostmi, pak jsou přehlušeny noční zážitky.

Jak je to ale s výkladem dle starých snářů, neboli: „Jelena viděti, nevěrni býti,…“ (parohy jako symbol nevěry). Potřebujeme tyto snáře mít na nočním stolku, abychom věděli co nás čeká?

Faktem je, že dobrý snář nám nápomocný být může, protože byl psán lidovými psychology, kteří v našich myslích uměli číst jako ve knihách.

Analýzu svých snů si ale můžete udělat stejně dobře i sami. Sen je paralelou toho, co se nám v životě přihodilo, co právě prožíváte, toho čeho se obáváte nebo po čem byť ve skrytu duše toužíte. Význam snů je tedy to co mozek bez vaši aktivní účasti zanalyzuje, a pak vám ji naznačí ve snu v nějaké zástupné situaci.

Důležitá je i osoba, které se sen zdá, protože symbolika pro určitou situaci je v Malajsii a v Grónsku naprosto jiná. Jedna a tatáž věc může mít odlišný význam.

Názorný význam snů

Sny o dětech

spánekTyto sny má hodně z nás v mnoha obměnách, proto je důležité v jaké situaci jsme je viděli. Dítě je symbolem nějaké nově přicházející události. Sny o dětech jsou dobrým znamením, protože ukazují novou cestu k úspěchu. Čím roztomilejší dítě je, a čím klidněji sen probíhá, tím lépe se vám povede. Mohou vás ale čekat i problémy, je-li sen o těžkostech s tímto dítětem. Čím je dítě starší, tím více starostí vás čeká.

Létání

Jde o další z nejčastěji snů a je symbolem svobody, která nám chybí a nebo chceme něco ve svém životě radikálně změnit. Ale zase jde o paralelu k prožitkům v našem životě, která přináší lehkost. Čím hůře sen dopadne, tím hůře se nám povede i v životě při pokusech o změnu, protože ztroskotání letícího naznačuje nejistotu a obavy snícího. Pamatujte si, že štěstí přeje sebevědomým.

Oheň

Oheň je symbolem zkázy, ale i bezpečí. Proto je opět velmi důležité, jak se ve snu cítíte. Jasný a hřející oheň nám přináší příjemné události. Oheň, který se ztrácí v hustém kouři přináší nepříjemnosti, protože se ve skrytu duše asi oprávněně něčeho obáváte, ale nechcete si to připustit. Když oheň úplně zhasne a vy se díky tomu špatně cítíte, pak se budete muset něčeho vzdát. Stejný význam může mít popálení, což je varováním, abychom se toho raději vzdali sami.

Kočka

V mnoha snech se  ukazuje kočka. Jde o symbol instinktu, kterému byste měli dát přednost před logikou. Vaše podvědomí vás varuje před falší, protože kočka je všeobecně vnímána jako falešné zvíře.

Opět zde platí, že čím negativnější sen byl, tím větší potíže vás čekají, protože vaše podvědomí ví více věcí, než jste schopni vyslyšet.

snění

Rakev

Rakev nemusí vždy znamenat něčí smrt. Jste-li právě nemocní, může to být projevem vašich obav, ale je-li víko zavřené, nemusí to být až tak horké. Je-li v ní nějaký neznámý umrlec, pak může jít o obavu o něčí život. Pokud v rakvi ležíte sami, pak je to symbol totálního krachu našeho podnikání či vztahu a vzdání se.

Plot

Ten může symbolem bezpečí, ale i samoty. Když plot s lehkostí přeskakujete, snadno zdoláte problémy, které vás čekají.

 

Zobrazení celé kategorie

Související příspěvky

Zanechte Odpověď