23 června, 2024

.Pojištění domácnosti se vám může hodit

Při výběru pojištění domácnosti zaostřete na rozsah pojistného krytí a pečlivě si pročtěte pojistné podmínky, ve kterých narazíte na různé výluky. Ať už si nakonec vyberete kteroukoliv pojišťovnu, podstatná je správně nastavená pojistná částka. Sjednejte si ji v takové výši, aby pokryla celkovou hodnotu majetku.
 
Jinými slovy, bydlení si pojistěte na takovou částku, která vám v případě požáru (nebo jiné škodní události) postačí na kompletní znovu vybavení. Do pojistné částky započítejte také věci osobní potřeby – například oblečení a obuv. Pojištění domácnosti slouží ke krytí škod na všem, co je součástí bytu.
 
Pojištění domácnosti ochrání vybavení vašeho bytu, věci osobní potřeby a stavební součástí, které jsou součástí bytu a nebytových prostor, a to před živelnými událostmi, odcizením a vandalismem. Přijde vám vhod i ve chvíli, kdy soused zapomene uzavřít vodovodní kohoutek a vytopí vás. Majetkové pojištění může zahrnovat i vykradení domu či bytu.
 
Pozor, pojištění domácnosti není to samé jako pojištění nemovitosti. Tato dvě pojištění se však obvykle sjednávají společně, aby pokryla veškeré případné škody na majetku pojištěné osoby.
 

Autor článku Karel Janák

Související příspěvky

Zanechte Odpověď