13 září, 2024

Líbání a sex

hrr na toPolibek je velmi intimním zásahem do soukromí. Líbající partneři si však vyměňují nejen tělesné tekutiny. Dojde k fyzickému ale i psychickému propojení. Polibek může pro tělo znamenat totéž, jako když se připojí spotřebič k elektrickému proudu. V ideální případě projedou tělem velmi příjemné pocity, a může dojít k závrati. Do těla se vyplaví endorfiny. Čím je touha po polibku větší, tím více endorfinu se do těla vyplaví a tím silnější bývá reakce.

Přeceňujeme líbání v sexuální oblasti?

Endorfin má mnohonásobně silnější účinek než morfium a rty mají velkou citlivost. Jsou až stokrát citlivější než konečky prstů. Ani genitálie nemají tolik nervových zakončení jako rty.
Určitě záleží na tom, kdo se líbá s kým. Někdy polibek vyvolá vlnu odporu, přesto že šlo o polibek s vysněným idolem. Partner se rychle odtáhnete a je po snech. Nebo naopak. Po polibku mohou partneři cítit ještě větší souznění než před ním. Mnohdy je na vině genetika. Partneři, kteří nejsou geneticky kompatibilní si nevoní a nechutnají.

Podcenění hygieny v ústech

Pach z ústní dutiny vychází z různých důvodů a nemusí pomoct ani čištění zubů. Některé pachy (např. česnek) se uvolňují ze žaludku a z pórů na kůži.
Z úst vychází zápach i tehdy, když je žaludek prázdný. Je tedy nutné do sebe něco před schůzkou vpravit. Opak ale může být taky problematický. Problém může vyvolat i diametrálně rozdílné jídlo, byť je potravina zdánlivě v pohodě. Pokud si jeden z partnerů chce dát česnek, květák nebo ryby a druhý na něj nemá chuť, měli by líbání raději odložit. Když tyto potraviny ale sní před líbáním oba partneři, tak jejich zápach neucítí.
„Chystáte-li se na společnou večeři po které očekáváte nějaké sblížení, je dobré, abyste si dali stejné jídlo. Potom budete partnerovi vonět. Jeho nos a chuťové buňky totiž vyeliminují vaše pachy z jídla a ucítí jen ty ostatní.“
Stejně tak může být nepříjemný polibek kuřáka a nekuřáka, kterého může zápach z cigaret znechutit. Je tedy lépe si cigaretu úplně odpustit anebo se prostě nelíbat.

Je líbání zdravé?

Pokud se týká psychiky, tak zdravé bezesporu je. Nejenže se lidé cítí díky vyplavenému endorfinu dobře, ale v důsledku pocitů se zrychluje tep, tím současně krevní oběh, což zlepšuje tonus kůže.
Prokrvení mozku může zlepšit bolesti hlavy. Další pozitivum je v tom, že při správném líbání je zapojeno několik desítek svalů a začnou se spalovat tuky. „Chcete-li zhubnout, neležte na gauči, ale líbejte se.“
Skeptici namítají, že si lidé při líbání vymění velké množství bakterií. Jenže to se děje i při běžném podání ruky. „A políbili byste každého, komu jste v životě podali ruku?“
Líbání by se měli lidé vyhnout ve chvíli, kdy mají např. rýmu nebo opar. Jednak kvůli nákaze, ale i proto, že nejsou v danou chvíli moc přitažliví. Vymáhání polibku může u partnera vyvolat odpor.
Ostatně líbat se a cítit bolest při oparu, nebo lapat po dechu při rýmě taky není ideální.

Dá se líbání naučit?

Jako vše, tak i líbání se dá v životě naučit, musí se ale trénovat. Většina lidí umí plavat, a přesto jen málokdo se dostal až na olympiádu. Je to proto, že buď neměli ambice se tam přihlásit anebo se v plavání nijak nezdokonalovali a vystačili si se stylem „prsa ala paní Nováková“.
„Chcete-li mít z líbání dobrý pocit nejen my, ale chceme sebou vzít do nebe i svého partnera učte se.“

Několik pravidel líbání

„Nikdy se na partnera nevrhejte nečekaně“, např. během rozhovoru o počasí.
Pro vášnivý polibek musí být atmosféra plná jisker. Pokud není, je potřeba si partnera tzv. připravit. Na každého funguje něco úplně jiného a reaguje v různém časovém úseku.
Pro navození atmosféry pomáhá zrcadlení. „Dělejte totéž, co partner, ale buďte vždy o jednu vteřinu dopředu.“ Z počátku jde o jemné hlazení a něžné, až mateřské polibky. Když partner vyzvu příjme, je možno pokročit k intimnějším polibkům.
Intimní polibek může mít několik podob. „Můžeme jemně přejíždět partnerovi po rtech špičkou jazyka.“ Pozor ale právě na tu špičku. Nikdy se to nesmí podobat olíznutí psa, kterému po jazyku tečou sliny. „Představte si, že jazyk je koneček vašeho prstu a ten jemně hladí partnerovy rty.“ Toto přejíždění se může různě kombinovat s polibkem, který se už přisává na rty, ale zatím se do úst nijak nedobývá. Další fází je propojení jazyků obou partnerů.
Velký nos? Hlavy musejí být lehce pootočené, jinak si budete překážet.

Pozor na příliš otevřená ústa a slinění.

Polibek by se neměl podobat doteku slimáka ani sání vývěvy. Sání obou partnerů by mělo být zhruba stejné. Jen díky tomu zůstanou sliny na svém místě a neocitnou se najednou v ústech toho druhého. Vše by mělo probíhat při spojených ústech. Není úlohou jazyka vyčistit partnerovu ústní dutinu ani polechtání jeho mandlí. Jde spíše o hlazení jednoho jazyka druhým než šíleným kroužením v dutině ústní toho druhého.
„Zatočí-li se vám hlava, tak je to přesně to, co jste od polibku čekali. A pokud se vám to nedaří, tak nevadí, trénujte třeba na hřbetu své ruky. Bude-li sání moc silné, budete mít cucflek. Když bude slabé, budete celí poslintaní.“

Jsou lidé, kteří se plavat nikdy nenaučí i kdyby měli bazén přímo na zahradě. Takže, se s tím musejí buď smířit najít podobného neplavce.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď