20 června, 2024

Letní románky

Mají šanci přežít letní románky do podzimu? Většina lidí má letní měsíce spojené s dovolenou, kde poznávají nové lidi a získávají nové zkušenosti, které se jim mohou líbit, ale i ty, které už nebudou chtít nikdy zažít. Sluníčko, teplé počasí a změna prostředí umí zázraky. Na řadu lidí mají přímo afrodiziakální účinky. Ať už jde o zadané nebo single. Letní románky jsou prostě pro tyto dny a noci nedílnou součástí, protože na dovolené býváme velmi emocionální. Letní lásky umí pořádně zamíchat hormony, nový partner rychle přiroste k srdci někdy se to neobejde bez slz a zklamání.

Hurá dovolená
halo„Díky uvolněnému režimu se lidé více odváží, dají prostor fantazii a spontánnosti. Na důsledky svého jednání příliš nehledí,“ potvrzuje Martina Horáková ze seznamovací a sociální sítě Leyter.com. Uvolnit se, je někdy opravdu potřeba, ale pozor na následky. Suvenýry z dovolených a cest sice často potěší, v případě sexuálních dobrodružství to ovšem rozhodně neplatí. Podle odborných studií dochází pravidelně každý rok k prudkému nárůstu výskytu sexuálně přenosných chorob, právě v období letních měsíců. „Vzrušující románek na jednu či pár nocí je velice příjemná záležitost, která zvedne sebevědomí, jenže pozor na neznámé partnery,“ dodává Horáková.

Nezávazné známosti
Letní románky vás neohrožují jen z hlediska nákazy či nechtěného těhotenství. Antikoncepce a zodpovědnost jsou sice základem nezávazné známosti, na konci dovolené však vyvstává otázka, co dál se započatým vztahem. Většina letních flirtů nenávratně a zcela samovolně skončí s návratem ke každodenní realitě. „Ženy i muži s takovým vývojem většinou počítají. U žen ale častěji dochází k mylným představám, že našli svého vyvoleného. Ten se vzápětí ztratí se zapadajícím sluncem a zbyde jen trpké zklamání. Všeobecným pravidlem tedy je: co se stane na dovolené, ať tam také zůstane,“ shrnuje Martina Horáková.

Vztah – nevztah

Psychologové tvrdí, že muži hledají hlavně krátkodobý intenzivní zážitek, zatímco ženy trvalý a dlouhodobý vztah. Na dovolené to platí dvojnásob. Dovolená se skvěle hodí na flirtování, pro budování dlouhodobého vztahu ale není nejvhodnější – na vzájemné poznávání máte většinou jen velmi málo času. Pokud si příliš rychle začnete budovat naděje, které vycházejí z něčeho nemožného, zůstanete velmi pravděpodobně zklamáni. Existují samozřejmě případy, kdy se z nezávazného flirtu stane regulérní vztah. To však vyžaduje zájem obou zúčastněných stran a nové kolo poznávání se v rámci běžného života, a nejen na lehátku u bazénu.
konecJsme vždy upřímní?
„Naše prezentace ve chvílích volna a pohody je často značně odlišná od běžné skutečnosti. Pokud to ale partnery k sobě stále táhne, proč ne, mohou pro sebe být těmi pravými,“ vysvětluje odbornice z internetové seznamky. Většina lidí po chvilce zjistí, že jejich nový partner byl mnohem atraktivnější v prázdninovém letovisku, a pod vlivem pochybností a zklamání jejich zájem postupně upadá.
Obzvláště obezřetní by měli být ti, kteří se ze vzrušující dovolené vrací ke stálému partnerovi. Ať už byl letní románek sebevíc báječný, nemá cenu ničit si jím fungující a stabilní vztah. Na druhé straně může být takový příležitostný zálet motivací pro změnu stávajícího nefunkčního partnerského vztahu, ať už ve formě oživení či jeho definitivního ukončení. „Vždy záleží na konkrétních lidech a situaci. Ať už si z letního flirtu uděláte příjemnou vzpomínku či nový vztah, dbejte na to, ať vaším románkem, pokud možno netrpí jiní,“ uzavírá Martina Horáková.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď