15 června, 2024

Klouby / artróza

kloubyNa klouby, respektive jejich bolest si stěžuje většina lidí po padesátce. nezapomíná na ně ani lidové léčitelství.

Hořčice je výborná nejen k párku, ale pomůže vám i při bolestech kloubů. Na postižené místo si můžete udělat buď obklad z plnotučné hořčice (pozor na alergii) a nebo si udělejte hořčičnou koupel. Na vanu této koupele je potřeba asi 1/4 l hořčice.

Dr. Joe Wallacha MVDr., MUDr. (v roce 1991 navržen  na Nobelovu cenu):

Operativní léčení kloubů. V roce 1993 zveřejnila Harvardská universita ve spolupráci s tamní vojenskou nemocnicí výsledky experimentu týkajícího se léčení  zánětu kloubů. Při tomto experimentu byla vybrána skupina lidí, kteří  nevykazovali žádný pokrok při tradiční léčbě. Tato tradiční léčba se sestávala z injekcí, podávání kortizonu, prednizonu, léčiv a fyzikální terapie s jediným výsledkem: nutná operativní výměna kloubů.

Lékař pověřený vedením experimentu z nich vyhledal 29 dobrovolníků, kteří by byli ochotni snášet bolesti po dalších devadesát dnů a podrobili se novému druhu léčby. K tomuto pokusu se přihlásilo 29 dobrovolníků a léčba spočívala v podávání lžíce sušených kuřecích chrupavek každé ráno spolu se snídaní. Podle této zprávy zánět a bolesti ustoupily po deseti dnech a po třech měsících došlo k úplnému obnovení funkce kloubů.

 


Lopuch velký, který má diuretické účinky (vylučování moči, pocení), čímž zlepšuje látkovou výměnu, dobře účinkuje na nemocné klouby a artrózách různého původu.

Bolestem svalů a kloubů pomůže ulevit obklad namočený v léčivém extraktu z: 2 tablety Acylpyrinu, 200 ml  francovky (alpa),  5 rozdrcených listů aloe. Vše necháme 2 týdny macerovat. Obklad zakryjeme mikrotenovou folií a po 20-ti minutách sundáme, abychom nepoškodili pokožku.

Přidávejte si libeček všude, kam lze a můžete jej jíst syrový nebo vařený. Louhovat lze všechny části rostliny, nejvýraznější účinek má ale kořen.

Listy černého bezu  se používají na klouby při bolesti jako obklady (revma, otoky, záněty).

Výhonky ze smrkových větviček (zevní použití) jsou velmi vhodné při potížích pohybového aparátu (záda, klouby).

Hřebíček je pro své zklidňující účinky je vhodný i do masážních olejů.

 

Další příspěvky z této kategorie.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď