15 června, 2024

Jste pro partnera přitažliví?

krásaHodně mužů nemá rádo dominantní ženy. Muži chtějí doma vládnout a nechtějí se ženou soutěžit ve stylu „kdo má větší koule“. To dělají rádi jen s ostatními muži. Rovněž se jim nelíbí, když má partnerka výrazně lepší pracovní úspěchy. Je to velká rána pro jejich sebevědomí. Muži milují situace, kdy se bez nich cítí ženy úplně ztraceny, a jsou to oni, kdo je zachraňují. Prototypem ideální ženy většiny mužů je krásná, milá, submisivní, skromná, pracovitá žena.
Ta se jim však často okouká, a začnou se s ní nudit. Proto ani se svým ideálem nejsou dlouho spokojeni.

Kouzlo přitažlivosti

Muže na ženách přitahuje hlavně vzhled. Ženy se zajímají o muže, kteří jsou finančně zajištěni nebo mají alespoň určitý společenský status. Hodnotí, v čem muži jezdí a co mají na sobě. Teprve až následně začnou hodnotit jejich vzhled. Jsou ochotny přivřít obě oči, pokud jsou jejich zdroje dostatečně vysoké a platí tu přímá úměra. Čím vyšší jsou zdroje, tím jsou oči přivřenější. Pro mnohé je moc, kterou muži disponují tím nejlepší afrodiziakem.

Vzhled

Mají-li hodnotit vzhled muže, pak se jim líbí maskulinní typy a čím blíže je jejich plodná fáze cyklu, tím více se jim tyto typy líbí. Proto jsou ženy užívající antikoncepci na maskulinní typ odolnější a nepodléhají tolik snadno jejich kouzlu.
Stejné je to ale i u mužů, protože žena jim v plodné fázi více voní.
Velkou výhodou jsou pro muže modré oči a výška. Čím je muž vyšší, tím méně krásy na něm žena hledá.
Preferují muže s ostře řezanými rysy, s jasným obrysem vousů v místech po holení, široká ramena a úzké boky. Zaměřují se i na detaily jako je vypracovaný zadek, krásné čisté ruce, zdravé zuby nebo pěkné oči. To, že se jim líbí, to ještě neznamená, že si je volí za partnery.

Sebevědomí

Velmi důležité je sebevědomí, které z lidí vyzařuje. Správná míra sebevědomí může kdekoho posunout na žebříčku žádaných partnerů až na vrchol příčky.
Zakomplexované osoby si výrazně krásné osoby nevolí, ze strachu, že by je mohli zranit. Maskulinní muži a krásné ženy mívají mnoho obdivovatelů a příležitost dělá zloděje. Není proto ani pro tyto typy snadné najít toho pravého.
Trvalý vztah
Pro udržení jakéhokoli partnera, je velmi důležitá chvála. Všichni milujeme obdiv. Proč si neustále dokazovat, jak jsme dokonalí jinde, když to slyšíme doma?
Sebevědomé děti budou mít snadnější život a z ušlápnutého dítěte vyroste sebevědomá osoba jen velice těžce.
Chcete-li sebevědomě alespoň působit, zapomeňte na pokleslá ramena. Stůjte vzpřímeně a dívejte se lidem přímo do očí. Nikdy o sobě nemluvte špatně. Nebuďte neviditelní, protože přísloví „sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná najdou tě“ už dávno neplatí. Jestli kdy vůbec platilo.
Pozor ale na správnou míru. Přehnané sebevědomí lidi odrazuje, protože sráží sebevědomí ostatních. Nepodložené sebevědomí působí spíše komicky než přitažlivě.

Jak poznáte, že jste partnera na schůzce zaujali?

Má-li se člověk rád a líbí se mu, co vidí v zrcadle, bude se mu líbit partner, který má podobné rysy jako on sám.
Lidé si často podvědomě vybírají partnera i podle vzhledu a chování vlastních rodičů, a to v závislosti na tom, jak s nimi byli spokojeni a jaký s nimi mají vztah.
Neklamnou známkou sympatií jsou rozšířené zorničky, což není moc vidět.
Když pozvedne-li pozorovatel obočí, pak to, co vidí se mu líbí.
Pokus o koketování je další reakcí, která prozrazuje zájem
Ženy si projíždějí rukama vlasy, které si odhrnují z obličeje a krku, naklánějí při rozhovoru hlavu na stranu a občas si olíznou rty, případně si sevřením rtů rozetřou rtěnku. Dalším signálem je, že začne podvědomě upozorňovat na svou postavu. Dá třeba ruku do zadní kapsy kalhot, dá si ruku v bok, poodhrne svetr z boků, aby vynikly její křivky, … Pozor však na unáhlený závěr, protože může jít jen koketérii, kterou si zvyšují sebevědomí.
Některé ženy vědí, že jejich přitažlivost stoupá s postupující noční hodinou, o čemž hovoří i známý vtip:
Přišel jsem do hospody a tam nikdo, jen v rohu seděla taková hnusná ženská. V deset hodin večer tam stále nikdo nebyl, jen v rohu seděla taková tuctovka. Ve dvanáct jsem sbalil jednu nádhernou ženskou a vzal ji domů. A když jsem se ráno probudit, tak sem se leknul! Ležela vedle mě fakt hnusná ženská.“

Všímejte si také toho, jak se partneři chovají.

Stažená kolena k sobě ukazují na nějaké nepohodlí, např. že jste zatím nezaujali. Když si během rozhovoru sahá protějšek na oko nebo jeho okolí, znamená to, že není upřímný, a to co říká, není pravda. Nezkušený lhář si při lži zakrývá ústa, u profesionálního lháře se ruka směrem u ústům alespoň pohne, nebo sevře rty, což znamená, že nechce o něčem mluvit.
Naklánění jednoho ke druhému a dlouhé oční kontakty jsou naopak signály pozitivní.  U partnerů, kteří si jsou vzájemně sympatičtí dochází také k tzv. zrcadlení. Začnou se chovat velmi podobně (výraz, gesta, poloha končetin, náklon, …)  Pokud je partner lehce nervózní, hledá při komunikaci společné zájmy, může to také být známkou vážného zájmu. Zda nejde jen o slušnost, zjistíte tak, že si na konci schůzky partner pamatuje, i to o čem jste si povídali na jejím počátku.
Pamatujte si, že člověka lze něco naučit, ale nikdy ne změnit, proto vážné chyby nepřehlížejte a nad drobnostmi přivřete oči.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď