22 července, 2024

Jestli to nepošleš

Taky se stáváte součástí nepřerušených řetězů ve stylu „Jestli to nepošleš“, kterými díky psychické manipulaci sesíláte neúmyslně karmu neštěstí na další a další lidi?

Není to  obyčejný mail…. Máš čas do zítřka, … Uvidíme,  jestli to bude fungovat, … Jestli to nepošleš, …

Ať už tomu věříte nebo ne, ze strachu o děti, partnera, sebe, spokojený sex či majetek pokračujete v nekonečném nepřerušeném řetězu, protože kdybyste ho přerušili, stane se vám neštěstí.

Velmi pravděpodobně nejde z vaší strany o sobectví. Když ale v tomto ”letadle” pokračujete, tak nejenže tuto karmu vlastně předáváte dál a dál a tvoříte tím pyramidový efekt, ale jsou to většinou vaši nejbližší, komu to posíláte. Jsou to vaši přátelé, rodina, známí, …. Prostě lidé, které máte rádi a za některé byste někdy obětovali i život.

Možná, že díky pyramidě, kterou pomáháte stavět, ten email nebude za chvíli komu posílat, a tak se vám začne vracet ze všech stran znovu a znovu. Když budete chtít odvrátit jeho hrozbu, tak už vážně nebudete dělat nic jiného, než posílat nesmyslně jedno a totéž na stejné adresy …. Hrozná myšlenka, že?

Asi je nesmysl tvrdit, že nic mimo materiální věci neexistuje, že máte mail jednoduše vymazat, protože to jsou nesmysly. Jenže myšlenka je mocná a čím více na to budete myslet, tím pravděpodobněji si tu smůlu do života přitáhnete.

 

Každý něčemu věří a ať už tomu říká Bůh, Alláh či Anděl

Je to jeho víra a nikomu bychom ji neměli brát nebo to zesměšňovat. Pokud nevěříte tomu, čemu věří váš soused (a naopak), neznamená to, že byste se neměli mít rádi a skvěle spolu vycházet.   Kdybychom v nic nevěřili, byl by život o něco chudobnější, smutnější anebo krutější.
Právě naše víra nám v těžkých chvílích pomáhá přežít a jen díky ní se uzdravujeme, bohatneme nebo opačně.

Nevíme, co by se nestalo, když jsme to neposlali dál úmyslně. Nevíme, co vše se stalo, když jste to zapomněli poslat. Určitě byste ale byli rádi, kdyby byli všichni vaši blízcí šťastni, protože šťastný přítel vám pomáhá udržet radost ze života. Proto všechna ta prasátka pro štěstí, která putují emailem.

 

Jak se bránit? 

Pokud nechcete na své blízké hodit právě to neštěstí, které se vám vyhne po jeho odeslání, udělejte jednoduchou věc. Z každého takto rozesílaného mailu jednoduše vymažte ty černé věty o neštěstí a tragédiích, které potkají adresáta, když to nepošle dál.

Vymažte i to, že to mají poslat tolika a tolika lidem. Vždyť přeci stačí jen samotný fakt, že je máte rádi, že jste si na ně vzpomněli, a proto mu posíláte srdce na dlani. A za to vás budou mít ještě raději. Nenaložíte jim na záda ani neštěstí ani povinnost udělat něco, co dělají pod hrozbou karmy.

 

Další příspěvky v této kategorii

Související příspěvky

Zanechte Odpověď